dcsimg

História

Míľniky v histórii HORNBACHU
HORNBACH - je nezávislý podnik, vedomý si svojej tradície. Ku koncernu s viac ako 16 000 pracovníkmi patrí v súčasnej dobe 154 veľkopredajní a záhradných centrách v deviatich európskych krajinách v rámci operatívnej dcérskej spoločnosti HORNBACH.Baumarkt-AG. HORNBACH, ako jediný rodinný podnik kótovaný na burze, patriace do najlepšej desiatky v odbore obchodov pre domácich majstrov sa tak môže smelo obzrieť za históriou firmy, ktorá pretrváva už po päť generácií.

2015
Založenie profilu na sociálnej sieti Facebook.
Otvorenie 150. HORNBACH záhradného a stavebného marketu v Geelen (Holandsku).

2014
Oslava 10. výročia HORNBACH na Slovensku.
Koniec strategickej aliancie s Kingfisher-Konzern.

2013
V marci otvorenie pamätníku obetiam nacizmu na mieste bývalých kasární, dnes Hornbach, v Neustadt (Nemecku).

2012
Holandsko, Švajčiarsko a Rumunsko slávia výročie.
Nadácia "Ľudia v tiesni" si pripomína svoje desiate výročie.

2010
Pod heslom "Hornbach príde domov" sa spúšťa v Nemecku v decembri online predaj. Výsledkom je stavebný a záhradný e-shop na: www.hornbach.de

2009
V tomto roku rastie záujem ľudí o sociálne médiá. Hornbach odstatroval komunikáciu so svojimi fanúšikmi na Facebooku a Youtube.

2008
V Hamburgu sa otvára prvá predajňa HORNBACH v hanzovnom meste. Uvedením predajní v Bukurešti (Rumunsko) a Bieli (Švajčiarsko) do prevádzky prevažuje zahraničná expanzia nad tuzemskou.

2007
HORNBACH má 130 rokov. V júni otvára v Bukurešti prvú rumunskú predajňu. Vďaka nej je HORNBACH zastúpený už v deviatich krajinách.

2006
V januári sa otvára nová predajňa v Mníchove. Tým mizne ďalšie biele miesto na mape HORNBACHu v Nemecku.

2005
V októbri slávi HORNBACH-Baumarkt AG vo Vilshofen-Pleintingu (Dolné Bavorsko) otvorenie ďalšieho logistického strediska. Po Lehrte pri Hannoveri a Essingene vo Falcku je to tretie prekladisko (ZUP) dodávok určené na pretrieďovanie a ďalší predaj združeného tovaru predajniam.

2004
Na programe je dobývanie novej krajiny. HORNBACH expanduje na Slovensko a v Bratislave otvára prvú predajňu.

2003
Premiéra vo Švédsku: v Göteborgu sa v októbri slávi otvorenie prvej predajne pre stavbu, dielňu a záhradu v Škandinávii. Zároveň vzniká nová generácia veľkopredajní s integrovaným centrom stavebnín so systémom Drive-In.

2002
HORNBACH slávi 125 rokov a otvára v Littau pri Luzerne prvú predajňu pre stavbu a záhradu vo Švajčiarsku. V jubilejnom roku je v kalendári otvorenie 100. predajne, a to v decembri v lokalite Praha-Řepy.

V tomto roku je založená nadácia HORNBACHu "Ľudia v tiesni".

2001
Dochádza k výmene generácií, nastupuje piata generácia. Albrecht Hornbach sa stáva predsedom predstavenstva HORNBACH HOLDING AG a jeho brat Steffen Hornbach predsedom predstavenstva HORNBACH-Baumarkt AG.

Vzniká strategické partnerstvo s britským maloobchodným koncernom Kingfisher, najväčším európskym prevádzkovateľom hobbymarketov.

1996
HORNBACH začína zahraničnú expanziu v Rakúsku. Postupne vznikajú predajne v Rakúsku, Holandsku, Českej republike, Luxembursku, Švajčiarsku, Švédsku, na Slovensku a v Rumunsku.

Od 1994
Tempo expanzie rastie: do konca 90. rokov sa otvára ročne v priemere osem nových predajní HORNBACH.

HORNBACH ide znovu na burzu, vzniká akciová spoločnosť HORNBACH-Baumarkt AG.

1993
HORNBACH ide znovu na burzu, vzniká akciová spoločnosť HORNBACH-Baumarkt AG.

1991
Po páde berlínskeho múra stavia HORNBACH ako prvý podnik v odbore predajní pre domácich majstrov v nových spolkových krajinách veľké predajne pre stavbu, dielňu a záhradu v štandardnej podobe. Prvé sú Drážďany a predajňa sa stáva najväčšou v Nemecku a disponuje aj systémom Drive-In.

1987
Podnik ide prvýkrát na burzu, počet pracovníkov stúpa na cca 1 000.

HORNBACH zakladá 16 predajní po celom južnom Nemecku. Sortiment zahrnuje zatiaľ 40 000 druhov tovaru.

1981 - 1989
HORNBACH zakladá 16 predajní po celom južnom Nemecku. Sortiment zahrnuje zatiaľ 40 000 druhov tovaru.

1980
V Karlsruhe zahajuje prevádzku prvá veľkoplošná predajňa "stavebný supermarket" s predajnou plochou 8 000 m². HORNBACH je opäť o krok ďalej a stáva sa popredným špecialistom v segmente veľkopredajní. Dnes majú tieto veľkopredajne priemernú rozlohu viac než 11 000 m². Túto hodnotu nedosahuje žiaden iný konkurent v Európe.

Vznikajú predajne HORNBACH v mnohých falckých mestách.

1968 - 1977
Vznikajú predajne HORNBACH v mnohých falckých mestách.

Otmar Hornbach otvára v Bornheime prvú kombinovanú predajňu pre stavbu a záhradu.

1968
Otmar Hornbach (foto), pravnuk zakladateľa firmy, vykonáva priekopnícky čin: otvára v Bornheime neďaleko Landau (Porýní-Falc) prvú kombinovanú predajňu pre stavbu a záhradu. Takéto spojenie predtým v Európe neexistovalo.

Po roku 1945
Okrem obchodu so stavebninami sa stáva rozhodujúcou základňou ďalšieho rastu - pôsobením ďalšej generácie, Alberta a Wilhelma Hornbacha juniora - výroba domových a obecných čističiek. Kvôli tomu sa HORNBACH sťahuje do Bornheimu pri Landau.

Syn Wilhelm Hornbach rozširuje otcov podnik o "Obchod so stavebninami".

1900
Syn Wilhelm Hornbach rozširuje otcov podnik o "Obchod so stavebninami".

1877
Založil pokrývačský majster Michael Hornbach v Landau / Pfalz remeselný podnik.

Moja predajňa

 Hornbach Bratislava

Galvaniho 9

82104 Bratislava 2

Tel.: +421-2-487 09 000

Otváracia doba:
Po–Pia: 07:00–21:00 hod.
So–Ne: 08:00–21:00 hod.