dcsimg

Zodpovednosť za spoločnosť

Pre firmu HORNBACH znamená úspech niečo, o čo je nutné sa podeliť. Z tohto dôvodu odvádzame časť nášho hospodárskeho výsledku spoločnosti.

Nadácia firmy HORNBACH "Ľudia v núdzi"
V dôsledku povodní v roku 2002 založila firma spoločne s rodinou Hornbach a zamestnanci nadáciu HORNBACH "Ľudia v núdzi". Mnohým kolegyniam a kolegom z Nemecka, Rakúska a Českej republiky, ktorí boli postihnutí týmto prírodným živlom, mohla vtedy naša nadácia poskytnúť podporu. Odvtedy pomáha nadácia v prípade úmrtia, úrazu alebo ťažkej chorobe. Sami zamestnanci potvrdzujú svoju solidaritu s nadáciou venovaním darov do akcie "Zamestnanci pomáhajú zamestnancom", ktorých celkovú sumu spoločnosť HORNBACH-Baumarkt-AG vždy dodatočne zdvojnásobí. Nadácia však tiež slúži ako odrazový mostík pre osoby v extrémnych núdzových situáciách mimo firmu.

regionálna pomoc
Okrem nadačnej činnosti HORNBACH podporuje množstvo projektov a inštitúcií. Spravidla sa tu jedná o miestne a regionálne aktivity v okolí predajní, ktoré sú primárne zamerané na pomoc deťom a mládeži. Hornbach dáva zelenú aj projekty z oblasti životného prostredia a pamiatkovej starostlivosti.

Sociálny dialóg a pracovné podmienky (ILO)
HORNBACH kladie maximálny dôraz na dodržiavanie medzinárodných štandardov, a to aj vo výrobných závodoch našich dodávateľov. Pre úspešnú spoluprácu vyžadujeme od našich partnerov nevyhnutné rešpektovanie dohovorov Medzinárodnej organizácie práce (ILO). K minimálnym požiadavkám patria okrem iného vylúčenie detskej a nútenej práce, zákaz zastrašovanie zamestnancov fyzickým alebo psychickým týraním, dodržiavanie zákonov o bezpečnosti práce a rada ďalších.

Naše dodávateľa, ktorí majú povinnosť zabezpečiť plnenie týchto štandardov aj u svojich subdodávateľov, kontrolujeme v rámci každoročných auditov.

Moja predajňa

 Hornbach Bratislava

Galvaniho 9

82104 Bratislava 2

Tel.: +421-2-487 09 000

Otváracia doba:
Po–Pia: 07:00–21:00 hod.
So–Ne: 08:00–21:00 hod.