dcsimg

7 základních pravidiel pre funkčné akvárium

7 základních pravidiel  pre funkčné akvárium

1/ Úprava dna
Základom zdravého rastu rostlín a stabilného vodného prostredia je humusovitá pôda a spád dna pre vytvorenie zdroja vsakovania výživných látok.

2/ Voda
Dosiahnite správnych hodnôt vody pre rybičky aj rastliny z trópov viazaním škodlivých látok, pridaním živín, pravidelnou čiastočnou výmenou vody a prihrievaním vody.

3/ Filtrácia
Filtr s predbežným a hlavným čistením zbavuje vodu všetkých nečistôt, odumretých častí rastlín, výkalov rybičiek a neviditelných škodlivých látok. Biologickým filtrom je naviac aj dno akvária.

4/ Rastliny
Vodné rastliny vytvárajú zdravé pomery pre rybičky, stabilizujú biologickú rovnováhu a sú prevenciou proti riasam. Preto by malo byť asi 80% dna akvária osadené, na začiatok až z polovice rýchlo rastúcimi rastlinami.

5/ Starostlivosť o rastliny
Systematická výživa vodnych rastlín podporuje rast a udržuje tak ekosystém v rovnováhe.

6/ Osvetlenie
Svetlo je predpokladom fotosyntézy a tým aj motorom rastu všetkých rastlín. Napríklad červenolisté druhy rastú na priamom slnku a potrebujú preto aj v akváriu silné osvetlenie.

7/ Hnojenie CO2
Tropické toky sa vyznačujú príslušnými hodnotami CO2 rozpusteného vo vode. Tento plyn je základom života všetkých rastlín a upravuje naviac hodnotu pH vody.

Moja predajňa

 Hornbach Bratislava

Galvaniho 9

82104 Bratislava 2

Tel.: +421-2-487 09 000

Otváracia doba:
Po–Pia: 07:00–21:00 hod.
So–Ne: 08:00–21:00 hod.