0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 8. 8. 2022 o 21:15. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Stretneme sa na terase s WoodPlastic®

Doba čítania: 4 min.
Stretneme sa na terase

Špeciálny jarný projekt je už na dohľad. Chcete vidieť, ako sa stavia WPC terasa v priamom prenose? Spolu s machrami z Woodplastic sa 3., 8. a 10. júna môžete stať súčasťou live streamov stavby novej terasy z WPC dosiek.

Kde sa stretneme? Stretneme sa na terase!

Wood-Plastic Composite (WPC) je moderný ekologický kompozitný materiál zložený z dreva a polyméru. Hlavnou výhodou materiálu WPC je, že si zachováva tie najlepšie vlastnosti dreva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Ak sa chystáte na stavbu terasy z WPC dosiek, potom ste sa rozhodli správne.

Vo dvoch LIVE streamoch vám ukážeme, ako prebieha stavba WPC terasy krok za krokom. Dozviete sa, ako postupovať, na čo si dať pozor a ako s vašou novou terasou pracovať. Pripravte si náradie, ideme na to!

1. live stream - 3. júna 2021 - 10:00

2. live stream - 8. júna 2021 - 16:00

3. live stream - 10. júna 2021 - 16:00

K montáži budete potrebovať: vodováhu, vrtáky, záhlbník, aku skrutkovač s bitmi, gumovú palicu, uholník, pokosovú a priamočiaru pílu.

Krok za krokom v kocke

  • Najprv bude treba riadne si pripraviť podložie. Ideálnym variantom je betónová doska, prípadne možno pokladať aj na hydroizolácie v prípade rektifikačných terčov a podložiek pre vyrovnanie výškových rozdielov. Ďalej možno pokladať aj na štrkopieskové lôžko vrátane obrubníkov.
  • Nasledovať bude príprava štartovacích klipov vrátane skrutiek, prevŕtanie miesta uchytenia skrutkou. Po zachytení štartovacích klipov nainštalujeme samotný nosič.
  • Nosiče sa voľne pokladajú na podložie hladkou stranou nahor. Nie je treba kotviť alebo zapúšťať do betónu, ale treba ich porovnať do roviny.
  • Po príprave a vyrovnaní nosičov začneme s kladením prvej terasovej dosky, ktoru zasúvame do štartovacích klipov. Pomôžeme si gumovým kladivom. Pre uchytenie terasových dosiek vnútri terasy použijeme spojovací klip. Ten sa vsunie do bočnej drážky dosky a pomocou skrutky sa prichytí k nosiču. V prípade potreby možno doklepnúť klip do drážky pomocou palice.
  • Na pokosovej píle sa zarezávajú dosky na jednotlivé požadované dĺžky. Súčasne je potrebné na pokosovej píle zarezať hrany dosiek, ktoré použijeme do vnútorných škár terasy.
  • Pokračujeme ďalšou doskou, ktorú zachytávame pomocou ďalšieho spojovacieho klipu. Nezabudnite na škáru medzi doskami, na dĺžku je potreba používať vždy dva nosiče a dva spojovacie klipy.
  • Takto pokračujeme až na koniec terasy. Pri poslednej doske označíme nosiče s krajom, tie potom odrežeme. Po porovnaní poslednej dosky opäť zasunieme štartovacie klipy, ktoré zachytíme pomocou skrutky do nosiča.
  • Boky terasy možno zakryť lištou, ktorú treba upraviť. Lištu zarovnávame vždy s vrchnou hranou terasovej dosky. Následne lištu uchytíme. A máme hotovo!

hore
HORNBACH