Rok 2021 nás naďalej skúša, ale zároveň nás učí vážiť si maličkosti v každodennom živote. Preto má dnes návrat k tradíciám hlbší význam. Počas adventu žijú rodiny v našej krajine tradíciami. V tomto hektickom období zmien je však náročné nájsť si čas na plánovanie výzdoby a nákup vianočných darčekov. Chceme vám túto starosť uľahčiť a priniesť vám trendy, ktoré si tento rok určite zamiluje každý.

Klasická červená v nevšednej kombinácii s ružovou

Tento rok bola téma Vianoc v reakcii na súčasnú situáciu koncipovaná emocionálne - červená farba vyjadruje blízkosť a záujem o druhého. Kúzlo zdieľania a spoločne stráveného času, napríklad pečenie, snaha urobiť radosť svojim blízkym vlastnými výrobkami - to všetko v súlade s domácim s home sweet home. Klasická červená farba je šikovne skombinovaná s bielou a svetloružovou, čo dodáva téme istú sviežosť. Svetlohnedá farba tu zohráva úlohu, ktorú predstavujú najmä perníkové ozdoby. Častým motívom sú srdcia a obľúbenými dekoráciami sú rôzne figúrky.

Elegantný lesk zlato-strieborných Vianoc

Vznešené a luxusné sviatky v rôznych odtieňoch od trblietavej bielej po striebornú, púdrovú, šampanskú a zlatú oslavujú pokoj a pohodu v pravom štýle. Teplú atmosféru dotvárajú prevládajúce teplé tóny zlatej. Kombinácia trblietavých a matných prvkov dodáva slávnostný nádych. Veľmi dobre sú zastúpené ozdoby s motívmi anjelov, ozdoby s trblietavými detailmi, svietniky a "hradné" ozdoby. Farby vyniknú na klasických zelených alebo bielych stromoch či bielych konároch listnatých stromov.

Vianoce 2021

Romantická rozprávka alebo zasnežená záhrada

Do rozprávky vás prenesie nevinnosť bledoružovej, ktorú dopĺňa čistota snehobielej a bledozlatej s úchvatnými akcentmi bordovej. K ružovej samozrejme patria romantické ozdoby z peria, ako sú vtáčiky a kvety v rôznych podobách, alebo nezvyčajné, matné, zasnežené či trblietavé vianočné ozdoby, ako sú víly alebo baletky. Jemný a krehký štýl dopĺňajú lesné zvieratá v nezvyčajných farbách. Táto jemná romantická farebná variácia vynikne aj na zasnežených stromoch, kde pôsobí čarovne.

Prírodná téma lesa

Kombinácia klasických zelených odtieňov s teplou bielou, medenou, zlatou, ale aj červenou a oranžovou vnesie do vášho domova atmosféru prírody. Veľké zastúpenie tu majú zvieratá a lesné motívy - sovy, jelene, šišky, vetvičky, listy. Okrem figúrok zvierat sú veľmi obľúbené aj girlandy z prírodných materiálov alebo umelého ihličia. Tento motív možno doplniť zozbieranými prírodnými materiálmi, ktoré mu dodajú autentickosť.

Vianoce 2021

Čarovné dedinky a jasličky

Nostalgické betlehemy s jasličkami budú aj tento rok stredobodom záujmu. Tradícia jasličiek s Ježiškom a príchodom troch mudrcov pretrváva v našej krajine už desaťročia. Najčastejšie sa s nimi stretávame na námestiach a v kostoloch, ale svoje pevné miesto majú aj v mnohých domácnostiach. Vlastnými rukami si môžete vytvoriť aj skutočný betlehem. V Hornbachu nájdete hotové betlehemy, ale aj jednotlivé jasličky, ktoré si môžete zariadiť sami. Nájdete tu aj väčšie sochy anjelov, zvierat, pastierov alebo Márie a Jozefa, ktoré sú ideálne do záhrady. Ak uprednostňujete nákup z pohodlia domova, stačí si vybrať zo širokej ponuky a Hornbach vám všetko doručí priamo domov.

Vianočné dedinky sú v našej oblasti čoraz obľúbenejšie. Milovníkov týchto scén poteší pokračujúci trend. Tento rok je téma dedín s detskou hravosťou doplnená dekoráciami v modrej, snehobielej a hnedej farbe. Dominantou je vonkajšia zimná krajina obklopujúca dedinu. Nie je isté, či sa tento rok dočkáme tradičných vianočných trhov. Prečo teda nepreniesť túto atmosféru priamo domov? Vianočné dedinky sú realisticky spracované, ručne maľované s pohyblivými korčuliarmi, vláčikmi, deťmi stavajúcimi snehuliakov, blikajúcimi stromčekmi a vianočnými melódiami. Môžete si tiež zostaviť vianočnú dedinu. Na základňu stačí pevná doska. Kopcovitý povrch môžete vytvoriť pomocou krabíc, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti. Povrch pokryte umelým snehom alebo vatou. Nakoniec umiestnite rôzne dekorácie - napríklad domčeky, vláčiky, postavičku Luskáčika, soby, škriatkov, zajačikov a podobne. Inšpirujte sa spomienkami na detstvo alebo rozprávkami, nebojte sa experimentovať.

Vianoce 2021

Svetlo Vianoc

Svetelné reťaze, svietniky, sviečky alebo LED pásy - všetky formy osvetlenia vytvárajú jedinečnú atmosféru. Ozdobte okná, krby, schodiská a balkóny. Milovníkom tradičných Vianoc odporúčam klasické žlté svetlá, zatiaľ čo farebné žiarovky odejú dom do sviatočných farieb. Ak si ceníte viac zábavy, vyberte si svetelné trubice LED s blikajúcimi farebnými svetlami do interiéru a exteriéru. Hitom budú aj svietiace vtáčiky, zajačiky alebo jelene. Napríklad značka LaFiora, ktorú nájdete v Hornbachu, ponúka široký sortiment dekoratívnych svietidiel. Tohtoročnou novinkou je osvetlenie Twinkly, ktoré možno prepojiť s aplikáciou v smartfóne a mapovať tak reťaz na stromčeku. V aplikácii potom môžete vybrať rôzne farby osvetlenia pre rôzne časti stromu, efekty a ich rýchlosť. Zakúpením tzv. Music stick môžete osvetlenie synchronizovať s hudbou.

TIP: Preneste zimnú náladu do záhrady. Vyskúšajte svetlá LaFiora v podobe mrazivých cencúľov alebo vytvorte zimnú krajinu. Použite keramické alebo nafukovacie figúrky zvierat, snehuliakov alebo Santa Clausa.

Sviatočné vône

Nezabudnite potešiť aj svoje ostatné zmysly a oči. Škorica, klinčeky, pomaranč, vanilka, cédrové drevo - to sú len niektoré z vôní, ktoré dokážu navodiť povznášajúcu a hrejivú atmosféru. Vonné sviečky vnesú do vášho domova okrem krásnej vône aj hravosť plápolajúceho ohňa.

Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
  • Vianoce 2021
z

Jednoduché tipy od HORNBACHU:

Advent je čas nádeje, príprav a mnohých tradícií. Neodmysliteľnou súčasťou je adventný veniec. Adventný veniec si môžete v Hornbachu kúpiť už kompletný. Pokiaľ ale máte šikovné ruky, môžete si vytvoriť originálny kúsok od základov sami.
Bude vám nato stačiť korpus, lepiaca tavná pištoľ, sviečky, sklenené gule, šišky, kôra či vetvičky zo stromov, alebo hocijaký dekoračný materiál.
Vytvorenie vlastného venca je zábava, ktorú si môžete užiť aj so svojimi ratolesťami. Navštívte nás v Hornbachu a vyberte si zo širokej ponuky dekoračného materiálu a ozdôb .