Nákupný zoznam 0 Košík 0

Vianočné trendy roku 2019

Vánoční trendy 2019

Cítite tú typickú vôňu Vianoc? HORNBACH totiž otvoril vianočné centrá, kde nájdete nielen tohtoročné trendy predvianočnej a vianočnej výzdoby, ale tiež mnoho dekorácií a farieb, ktoré vám dokreslia atmosféru vianočných sviatkov. Na čo sa môžete tešiť?

Doba čítania: 3 min.

O tohtoročných Vianociach si prídu na svoje všetci - priaznivci tradičnej výzdoby, severského minimalizmu aj milovníci originálnych štýlov. Vianoce sú totiž inšpirované duchom regionálnych odlišností a záleží len na vás, či si obľúbite polárne zimné motívy alebo naopak divokej tropické vianočné dekorácie.

Vianoce za polárnym kruhom

Najnovším trendom je pôvabný zasnežený dizajn inšpirovaný polárnou zimou - Arktída a Antarktída. Dominantná je biela a svetlo modrá farba znázorňujúca sneh a mráz. Medzi zaujímavé ozdoby patria napríklad figúrky teplo oblečených Eskimákov, zasnežené ťažítka s iglu, hviezdy a vločky všetkých veľkostí. Zaujímavé je využitie motívov všetkých zvierat - tučniaky, ľadové medvede, soby a drobné vtáky. Na záhrade si tak môžete vytvoriť originálnu scenériu s medveďou rodinkou na ľadovcovej kryhe. Nedostatok svetla, typický pre tieto kraje, je kompenzovaný veľkým množstvom sviečok, lampičiek a svetelných reťazí, ktoré vianočnú atmosféru rozsvecujú a prehrejú.

Tropické Vianoce

Neštandardným trendom tohto roku sú Tropické Vianoce. Originálne poňatie tradičných sviatkov poskytuje dostatočný priestor na vyjadrenie vlastnej kreativity. Zariadenie interiéru je vo farbách drahých kameňov, živé a iskrivé doplnky vykúzlia čistú a elegantnú vianočnú atmosféru. Výraznými dekoráciami sú exotické zvieratá - hrdé pávy s mohutnými chvostami z peria, trblietajúce sa leopardy, lesklé ružové plameniaky, červené labute alebo napríklad pyšné papagáje. Exotickú faunu dopĺňajú veľké zdobené srdcia, svietniky a vázy vo výrazných farbách alebo napríklad strieborno - zlatý ananás. Vhodná kombinácia divokých doplnkov vytvára v interiéri útulnosť a teplosť.

Adventné vence a vianočné sviečky v každom vianočnom štýle

Adventný veniec a štyri sviečky symbolizujú v slovenských domácnostiach príchod Vianoc. Každú adventnú nedeľu sa tak na venci zapaľuje jedna sviečka. Adventný veniec si môžete v Hornbachu kúpiť už kompletný. Pokiaľ ale máte šikovné ruky a chuť vytvoriť si niečo originálne, kúpte si pripravený korpus, ktorý ozdobte podľa svojej fantázie. Použiť môžete sušené plody, šišky alebo kôru, sklenené gule, reťaze a všetko, čo vám cvrnkne o nos, odborník na doplnky a dekorácie v Hornbachu.

Sviečky k Vianociam jednoducho patria. Či už sú súčasťou adventného venca alebo ako dekorácia v interiéri. Ich farby, vône a svetlo dodajú vianočným sviatkom tú pravú atmosféru. Sviečkam to najviac pristane vo svietnikoch alebo v špeciálnych lampách a lampášoch. Farby je dobré voliť v kombinácii s hlavnou farbou alebo naopak ako kontrast k hlavnej farbe.

Vonkajšie a interiérové vianočné osvetlenie

Svetelné reťaze už dávno nie sú len interiérovú záležitosťou. Svieti a bliká to aj vonku. Moderným trendom sú LED svetelné hadice Lafiora, ktoré svietia či blikajú niekoľkými farbami - červenou, žlto, modro aj zelene, napája sa batériou s časovačom na 6 hodín a dĺžka 9,75. Na osvetlenie živého plota alebo stromčekov v kvetináči je ideálna reťaz s Micro LED, ktorý má na dĺžke 10 metrov 768 malých svetelných zdrojov, ktoré blikajú, plápolajú alebo vytvárajú efekt padajúceho dažďa.


Tohtoročným trendom sú tiež svetelné objekty. Napríklad LED svetelný stromček Lafiora z 300 malých LED žiariviek vytvára 125 cm vysoký žiariaci stromček. Súčasťou atraktívnej vonkajšej výzdoby sú aj vonkajšie nafukovacie alebo keramické figúry, viac ako dva metre vysoký nafukovací LED Santa, tučniak či vianočný stromček od značky Lafiora sú originálne dekorácie, ktoré na záhrade zaručene upútajú pozornosť. Niektoré postavy majú zabudované LED osvetlenie a integrovaný nafukovací systém, ktorý stačí len zapojiť do elektrickej siete.

Tip HORNBACHU:

Od konca októbra sú v Hornbachu zahájené vianočné trhy. Nechajte sa uniesť vianočnou atmosférou a príďte si vybrať z veľkej ponuky dekorácií, ozdôb a osvetlenia. Od konca novembra si potom možno v Hornbachu kúpiť aj vianočný stromček NORDMANNgold, ktorý pochádza z produkcie certifikovaných závodov a je pestovaný s ohľadom na zdravé životné prostredie. A rovnako ako v minulých rokoch, možno aj tento rok objednať online s doručením až domov.

Tu prejdete k sortimentu on-line Vianočné stromčeky a dekorácie
hore

HORNBACH používa Cookies. Pokiaľ si ďalej budete prezerať naše stránky, súhlasíte s využívaním Cookies. Dozvedieť sa viac

x