0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 02/487-09 - 000
po - pi: 7:00 - 20:00 Hod.
so - ne: 8:00 - 20:00 Hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 28. 11. 2021 o 0:07. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Ako vymaľovať interiér

Ako vymaľovať interiér

Stále rovnaký pohľad. Už roky. To sa dá zmeniť! Jednoducho nahliadnite do nášho návodu „Ako vymaľovať interiér“ a vytvorte si prostredie, v ktorom sa budete dobre cítiť.


Na tento projekt budete potrebovať


Krok za krokom

Ako vymaľovať interiér

Maľovanie stien a stropov

1. Krok
Ako farby pôsobia: Cieleným výberom farebného odtieňa stien môžete miestnosti opticky zmeniť. Svetlé, studené farebné odtiene, ako napr. svetlomodrá, priestory rozjasňujú a opticky zväčšujú.

Maľovanie stien a stropov

2. Krok
Teplé, svetlé farby, ako napr. žltá, môžu vyrovnávať chýbajúce slnečné svetlo. Ak chcete veľké priestory urobiť útulnejšími a menšími, potom by ich steny mali byť natreté teplými, tmavšími farebnými odtieňmi, ako napr. hnedou alebo červeno-oranžovou.

Maľovanie stien a stropov

3. Krok
Pokiaľ ide o stropy, svetlé farebné odtiene miestnosť zvyšujú. To je hlavne prípad novostavieb. Tmavé farby sa hodia v staršej zástavbe u miestností s vysokými stropmi, aby strop pôsobil nižším dojmom.

Maľovanie stien a stropov

4. Krok
Tento účinok možno ešte zosilniť, ak predĺžime tento farebný odtieň ešte niekoľko centimetrov do steny.

Maľovanie stien a stropov

5. Krok
Prípravné práce: Pred maľovaním zakryte všetok nábytok maliarskou fóliou, ľahšie kusy nábytku je lepšie z miestnosti odpratať, ťažšie odsuňte do stredu miestnosti.

Maľovanie stien a stropov

6. Krok
Všetky časti steny, ktoré sa nebudú natierať, napr. podlahové lišty, okná a dvere, zalepte samolepiacou páskou a celú podlahu pokryte fóliou. Zásuvky a vypínače môžete po vypnutí prívodu prúdu odmontovať a po ukončení maľovania opäť osadiť. (Pozor: Nesmie existovať žiadne nebezpečenstvo dotyku častí pod elektrickým prúdom.)

Maľovanie stien a stropov

7. Krok
Glejové farby musia byť odstránené, pretože by na nich nedržal žiaden náter disperznou farbou. Zo stien je potrebné odstrániť aj prach. Ani tá najlepšia farba na zaprášených plochách nedrží.

Maľovanie stien a stropov

8. Krok
U vápennej omietky je dobré previesť základný náter penetračným prostriedkom. Poškodené miesta vyrovnajte výplňovým materiálom. Pri pevných povrchoch stien stačí previesť základný náter zriedenou náterovou farbou.

Maľovanie stien a stropov

9. Krok
Pravidelné nanášanie farby: Aby ste dosiahli pravidelnú farebnú vrstvu, nesmie sa farba po ponorení valčeka do vedra s farbou nanášať priamo na stenu. Prejdite pred náterom valčekom cez stieraciu mriežku. Až potom sa farba na valčeku rovnomerne rozprestrie a možno ju rovnomerne nanášať na stenu.

Maľovanie stien a stropov

10. Krok
Krycí náter: Maliarske práce začínajte vždy na strope. Všetky hrany a prechody najprv natrite plochým štetcom tak, že najprv nedotiahnete až do kraja a potom naneste farbu priamo na okraj. Tak dosiahnete presné hrany, pretože štetec lepšie priľne k povrchu.

Maľovanie stien a stropov

11. Krok
Plochy teraz natrite valčekom. Pracujte vždy spôsobom "mokrým do mokrého", tzn. predbežný náter štetcom nesmie pred začatím práce s valčekom zaschnúť.

Maľovanie stien a stropov

12. Krok
Náter stien: Pri náteru stien nanášajte farbu valčekom najprv krížom krážom. Nepravidelný náter sa potom pri ďalšom pracovnom kroku vyrovná rovnými zvislými ťahmi valčeka.

Maľovanie stien a stropov

13. Krok
Tým vznikne pravidelný náter. Pri rozdielnych odtieňoch na strope a stenách sa pred náterom polepia hrany už natretých plôch maliarskou samolepiacou páskou.

Maľovanie stien a stropov

14. Krok
Čistenie náradia: Počas krátkych prestávok odkladajte valček na obrátené viečko nádoby s farbou. Pri dlhšej prestávke vložte maliarske náčinie do igelitového vrecka a zatvorte ho. Po ukončení práce vyčistite okraj vedra s farbou, nalejte do farby trochu vody, aby sa nevytvorila škrupina. Maliarske náradie dôkladne opláchnite vodou. Potom sa môžete spokojne tešiť z novonatretých stien. Hornbach vám praje veľa zábavy pri práci!

Schließen

Sorry!

Leider wurde uns diese Information vom Lieferanten noch nicht zur Verfügung gestellt.

Tu prejdete k sortimentu "Interiérové ​​farby a omietky"
hore

HORNBACH používa Cookies. Pokiaľ si ďalej budete prezerať naše stránky, súhlasíte s využívaním Cookies. Dozvedieť sa viac

x