MACHR | Stories 038: Machri na zážitky 1/2

Preč od televízie, hurá za vlastnými zážitkami a experimentovaním: Aby podporili detskú fantáziu, otvorili bratia Ralf a Alex Schüler pred 17 rokmi zážitkový park Flederwisch. Bláznivé veci, ktoré sa tam dajú objaviť, si vymýšľajú a stavajú títo dvaja sami - a pritom sa kráľovsky bavia

Text: Jendrik Hillebrecht | Režie: Milan Škrobánek | Kamera: Andreas Klein

U nás nielen že je dotýkanie a prežívanie na vlastnej koži dovolené, ba je dokonca aj žiadúce! "

Rolf Schüler

Ako to všetko bolo

Keď Rolf a Alex kúpili podnikový areál pre svoju kontajnerovú službu, našli tu dom, v ktorom to vyzeralo, ako by sa v ňom zastavil čas.

Bolo im okamžite jasné, že ho chcú zachovať.Keď o tom rozprávali jednému známemu učiteľovi, mal strašnú chuť je so svojou triedou navštíviť - zdalo sa mu, že ten projekt je skutočne zaujímavý, hlavne pre deti.

A v tomto okamihu vznikol nápad na zážitkový park Flederwisch. Miesto, kde ožíva história a kde si deti môžu vyskúšať všetko, čo nájdu.

V našem parku lze zažít světové dějiny“

Rolf Schüler

Historický vrchol v parku Flederwisch: parný stroj

ohromujúci je obrovský parný stroj z roku 1912, ktorý bol vtedy vyrobený pravdepodobne na zákazku cisára Viliama.Toto monštrum bratia kúpili pred niekoľkými rokmi, pre transport ho kompletne rozobrali a v parku Flederwisch zase dali dohromady. Teraz po ňom môžu návštevníci šplhať a stroj detailne preskúmavať.

Chcete vidieť ešte viac?

Viac o zážitkovom parku a ako je možné ho navštíviť sa dozviete tu.