Otázky k platbe a faktúre

Aká je najrýchlejšia možnosť platby?

Najrýchlejšou platobnou metódou je online platba kartou.
Skladový tovar, počas pracovných dní, pri platbe kartou do 13:00, expedujeme ešte v ten istý deň.

Ako môžem zaplatiť za svoju objednávku v e-shope HORNBACH?

HORNBACH poskytuje pre každý projekt vhodnú možnosť platby:

  • Platba vopred prevodom z účtu
  • PayPal
  • Platobná karta online
  • Platba vopred na predajni

Aktivujte si službu "Expresná platba"
Ak budete nakupovať v našom e-shope ako registrovaný zákazník, tak si môžete na vašu platobnú kartu aktivovať službu "Expresná platba". Platobná karta bude zvolená ako preferovaný spôsob platby pre vaše ďalšie nákupy - pri opakovaných nákupoch v e-shope Hornbach tak ušetríte čas.

Bližšie informácie k jednotlivých spôsobom platby za tovar nájdete v nasledujúcich častiach.

Zoberte prosím na vedomie, že pri telefonickej objednávke prostredníctvom nášho call-centra (+421 299 992 992) nemôžete využiť všetky hore uvedené spôsoby platby. V tomto prípade si môžete vybrať z nasledujúcich možností: platba vopred prevodom z účtu alebo úhrada vopred na predajni.

Platba platobnou kartou (MasterCard a Visa)

Pri platbe platobnou kartou je v súčasnosti vďaka trojmiestnemu kontrolnému kódu karty zaistená ešte vyššia bezpečnosť pri platení. Tento nový proces (3-D-Secure) znamená nový, doplnkový systém zabezpečenia VISA, resp. MasterCard. Pri prvom použití 3-D-Secure procesu sa musíte jednorázovo zaregistrovať počas spracovania platby. Po bezpečnostnej otázke vašej banky si uložíte osobný pozdrav a určíte príslušné heslo.

To, či vaša karta podporuje zabezpečenie 3-D-Secure, závisí od banky, ktorá kartu vydala. Ak tento proces podporuje, musíte ho vždy použiť. Istota je istota! Ak vyžiadanie hesla prerušíte, objednávka sa nedokončí a z platobnej karty nebude odpočítaná suma k úhrade.

Ďalšie informácie na tému 3-D-Secure získate vo svojej banke.

Expresná platba

Nákup dvomi kliknutiami

Ak budete nakupovať v našom e-shope ako registrovaný zákazník, tak si môžete na vašu platobnú kartu aktivovať službu "Expresná platba". Platobná karta bude zvolená ako preferovaný spôsob platby pre vaše ďalšie nákupy - pri opakovaných nákupoch v e-shope Hornbach tak ušetríte čas.

Aktivácia Expresnej platby

Služba "Expresná platba" je dostupná iba pre zaregistrovaných zákazníkov, ktorí si v našom e-shope založili zákaznícky účet. Aktivácia je jednoduchá - pri nákupe si na stránke, kde vyberáte spôsob platby, zvolíte možnosť "platobná karta" a zaškrtnete voľbu "Expresná platba". Následne zadáte údaje o karte (vrátane kódu z autorizačnej sms správy).
Údaje o karte budú po overení v zaheslovanej podobe uložené pri našom poskytovateľovi platobných služieb. Platobná karta potom bude automaticky používaná ako preferovaný spôsob platby pre vaše ďalšie nákupy a už nebude potrebné opakovane zadávať údaje o karte.

Deaktivácia Expresnej platby alebo voľba inej platobnej karty

Službu "Expresná platba" môžete kedykoľvek deaktivovať po prihlásení do vášho zákazníckeho účtu - deaktivácia prebieha v časti "Moje údaje".
Službu "Expresná platba" je možné aktivovať iba na jednu platobnú kartu. Ak budete chcieť aktivovať službu "Expresná platba" na inú platobnú kartu, musíte najprv túto službu deaktivovať pre aktuálnu platobnú kartu v zákazníckom účte. Pri ďalšom nákupe už potom službu aktivujete na novú platobnú kartu - pozri vyššie.
Upozornenie: služba "Expresná platba" je dostupná iba pri platení kartou, nie však pre ďalšie spôsoby platby.

Platba vopred prevodom z účtu

Pri platbe prevodom z účtu prevediete po dokončení objednávky čiastku k zaplateniu na bankový účet HORNBACHu. Poznačte si pritom, prosím, aj číslo vašej objednávky. Všetky informácie sú uvedené na stránke o potvrdení objednávky a vo vašom emaile s potvrdením objednávky.

Platba prostredníctvom služby PayPal

PayPal je online platobná služba, s ktorou zaplatíte v internetových obchodoch bezpečne, jednoducho a rýchlo - a to zadarmo. PayPal je bezpečný, lebo vaše bankové údaje alebo údaje o kreditnej karte sú uložené iba v PayPal. Preto sa neposielajú pri každom online nákupe znova cez internet. Zaplatíte jednoducho dvomi kliknutiami, pretože využívate údaje o bankovom spojení alebo kreditnej karte uloženej na PayPal účte a nemusíte ich znova zadávať pri každom nákupe.

Ak ešte nie ste zákazníkom služby PayPal, môžete sa prihlásiť na stránke.

Platba vopred v predajni

Po dokončení objednávky v internetovom obchode môžete tovar objednaný online zaplatiť na pokladni vo vašej predajni HORNBACH. Tam máte k dispozícii všetky obvyklé spôsoby platby ako platba v hotovosti, profikartou alebo platobnou kartou. Prineste si so sebou vytlačený prehľad objednávky. Alebo ako alternatívu môžete na pokladni uviesť svoje číslo objednávky so zodpovedajúcou čiastkou.

Tovar bude odoslaný po prijatí platby.

Môžem platiť nákupnom poukážkou?

Nie, platba nákupnou poukážkou je v súčasnosti možná výhradne vo vašej predajni HORNBACH.

Kedy bude stiahnutá suma z nákup?

Pri platbe platobnou kartou bude suma zaúčtovaná až po odoslaní tovaru. Ak platíte rýchlym prevodom z účtu alebo prostredníctvom služby PayPal, platba sa zrealizuje ihneď po dokončení objednávky.

Kedy a ako dostanem svoje peniaze späť?

Všetky peňažné prostriedky, vrátane nákladov za dopravu, vám vrátime vo výške, ktorá zodpovedá najvýhodnejšiemu typu dopravy, ktorú ponúkame. Peňažné prostriedky vám vrátime rovnakou platobnou metódou, akou sme ich prijali, a to najneskôr 14 dní po doručení odstúpenia od zmluvy spoločnosti HORNBACH. Peňažné prostriedky vám vrátime inou platobnou metódou, než aká bola použitá na prijatie peňažných prostriedkov len vtedy, ak ste platili na predajni. V tomto prípade budú peniaze vrátené na váš účet.

Nemôžem nájsť svoju faktúru. Čo teraz?

Zavolajte na číslo +421 299 992 992, alebo napíšte e-mail na adresu onlineshop@hornbach.sk.

Platí záruka trvale nízkych cien tiež v e-shope?

Stručne povedané: Áno! Ďalšie informácie k tejto téme sa dozviete v podrobnostiach ku záruke trvale nízkych cien Vaše zo zákona vyplývajúce práva spotrebiteľa zostávajú samozrejme nedotknuté. Záruka dlhodobo nízkych cien neplatí na tovar z časti "Výpredaj".

Ako dostanem pri záruke trvale nízkych cien svoje peniaze späť?

Úplne jednoducho: Poskytujeme vám cenovú záruku na základe vašej objednávky v internetovom obchode. Počas 28 dní po vašej objednávke vyplňte jednoducho náš formulár cenovej záruky. Cenová záruka bude spracovaná po pripísaní platby za objednávku. Ak bude všetko súhlasiť, dostanete od nás obratom čiastku cenovej záruky naspäť. A to presne takým spôsobom, akým ste zaplatili (pozri "Kedy a ako dostanem svoje peniaze naspäť?").