0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
7. 4. 2023 zatvorené
9. 4. 2023 zatvorené
10. 4. 2023 zatvorené
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 27. 3. 2023 o 12:36. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

6 dôvodov, prečo si zaobstarať čistič okien

Doba čítania: 3 min.
6 dôvodov, prečo si zaobstarať čistič okien

Na svete žije takmer 7,5 miliardy ľudí a tí, ktorí vášnivo umývajú okná, by sa vošli do jednej chaty na Orave. Pravda, všetci by so sebou mali vedro, handričky, čistiace a leštiace prostriedky, stierky a mraky voľného času. Vám však stačí čistič okien. Okná s ním umyjete rýchlo, bez šmúh a zbytočnej námahy. A pozor, čistič okien toho vie oveľa viac.

Čistič okien - čo to je a na čo sa používa?

Je to tridsaťcentimetrová stierka s masívnejším držiakom, do ktorej výrobcovia umiestnili ako batériu, tak nádržku na odpadovú vodu. Okenný čistič dobre sedí v ruke a je ľahký - váži necelý kilogram a doslova vás prekvapí jeho tichý motor.

Čistič okien môžete použiť na umývanie klasických aj strešných okien, zrkadiel, sprchových kútov, dlaždíc i menších okenných tabuliek a parapetov. Skvele poslúži aj ako vysávač vody na všetkých rovných plochách (rozliata voda na podlahe, na stole alebo kúpeľňa plná vody po detskom boji vo vani). S pomocou teleskopickej násady ľahko umyjete plochy vo vyšších miestach.

6 dôvodov, prečo si zaobstarať čistič okien

Ako funguje čistič okien

  • Umývanie sklenených plôch

Plochu navlhčite. Súčasťou každého čističa je buď príručný mop alebo nástreková fľaša s mikrovláknovou stierkou.

Ako do nádoby na mop, tak do nástrekovej fľaše si namiešate koktejl ľubovoľného čistiaceho prostriedku na okná a vody v pomere 1:1. Potom už len spustíte čistič a stierkou vysávate vlhkosť. Špinavá voda sa odsáva do nádrže umiestnenej v rukoväti. Bez kvapiek a šmúh.

  • Vysávanie mokrých plôch

Spustíte čistič a stierkou vysávate do nádrže vodu. Pozor, čistič okien nevysaje drobné nečistoty, iba vodu.

Akonáhle je nádrž plná, vodu vylejte do výlevky a môžete pracovať ďalej. Po umývaní okien je dobré čistič rozobrať a zbernú nádobu spolu s tesniacou hubicou prepláchnuť vodou a nechať vyschnúť, aby sa vám v prístroji neusadzovali nečistoty.

Mop alebo nástreková fľaša?

Obidvomi navlhčíte okná dokonale, ale z ručného mopu môže odkvapkávať voda a to je práca navyše. Návlek ako na mop, tak na nástrekovú fľašu môžete vyprať v práčke.

6 dôvodov, prečo si zaobstarať čistič okien

Prevádzková doba batérie

Toto je najzásadnejší parameter pre výber čističa okien. Batérie vydržia v rozpätí od 25 - 40 minút a nabíjanie batérie trvá 2 - 4 hodiny. Na výber sú výrobky so vstavanými alebo externými batériami. Záleží teda len na počte okien vo vašom byte.

Príslušenstvo a jeho výhody

Buď krútite handru, neustále meníte vodu vo vedre a leštíte alebo máte stierku s rozsahom 28 cm a 100 ml zbernú nádobu. Ak potrebujete stierku s menším záberom, je väčšinou súčasťou príslušenstva aj variant so 17-centimetrovým rozpätím.

Súčasťou príslušenstva je nabíjačka na batériu a u niektorých výrobcov tiež teleskopická tyč. Ak viete, že budete čistiť plochy vo vyšších miestach, odporúčame do teleskopickej tyče investovať, oplatí sa to.

6 dôvodov, prečo si zaobstarať čistič okien

Má čistič okien nejaké muchy?

Áno, jedna tu je. Neumyjete s ním rámy okien. Ale tento problém musia zdolávať aj tí, ktorí umývajú okná s vedierkom v ruke. Takže handričku, trochu vody a je hotovo.

hore