0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 7. 12. 2023 o 15:34. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

7 tipov, ako oživiť interiér

7 tipov, ako oživiť interiér

Obzeráte sa po dekoráciách, ktoré z vášho domu alebo bytu urobia útulný a moderný domov? U nás ste na správnej adrese. Poďme spoločne nasať trochu inšpirácie.

Farba, ktorá nestarne

Neo mint alebo pastelovo zelená farba - tá zdobí najmodernejšie interiéry. Pokiaľ chcete ísť s dobou, pri výbere doplnkov sa zamerajte práve na túto farbu. V kombinácii s bielou a svetlým drevom dostanete do kolien každého bytového dizajnéra.

Pokladáte sa za odvážneho jedinca? Potom si pastelovo zelenou ozdobte celé steny. Siahnuť môžete po farbe aj tapetách. Záleží len na vás. V prípade, že na takto radikálny krok pripravení nie ste, kúpte si vo farbe neo mint iba doplnky - obrusy, deky alebo dekoračné vankúše. Vyzerá to tiež veľmi pekne a doplnky v budúcnosti môžete nahradiť zase inými.

7 tipov, ako oživiť interiér

Ekológia hýbe svetom

Posledné roky sa nesú v znamení minimalizmu, prírody a udržateľnosti. Čo to znamená?

V moderných interiéroch sa objavujú doplnky recyklované, drevené a ručne vyrábané. Priestor pôsobí vzdušným a sviežim dojmom. Tomuto trendu veľmi fandíme. Prečo? Naša planéta potrebuje odľahčiť a každá maličkosť sa počíta.

7 tipov, ako oživiť interiér

Tip:

Z obľúbených fotiek si nechajte vyhotoviť fototapetu. Získate tak originálnu dekoráciu, ktorá sa stane dominantou celej miestnosti. A čo viac? Každý pohľad na ňu vás zahreje a vyvolá pekné spomienky.

Ide sa skladať

Nehnuteľnosti sú v dnešnej dobe veľmi drahé, čo vedie k jednej veci – naše obydlia sú stále menšie a menšie. Niet divu, že sa mení tradičné rozdelenie miestností. Napríklad sa spája kuchyňa s obývačkou. A aby sme sa tu mohli bez problémov pohybovať, kupujeme si sem skladací nábytok. Stoličky, stoly, pohovky. Pokiaľ daný nábytok práve nevyužívame, šup s ním niekam, kde nebude prekážať.

Keď už sme pri tých kuchyniach, za zmienku určite stoja obrusy. Ako to? Tie sa totiž vracajú do módy. Pokiaľ sa na vašom stole objaví obrus s ornamentálnym, minimalistickým alebo vintage vzorom, máte vyhrané.

7 tipov, ako oživiť interiér

Zdravie na prvom mieste

Záleží vám na vašom zdraví? „Samozrejme!” Presne tak znie odpoveď na túto otázku väčšiny z nás. A to sa odráža aj v našich interiéroch. Ako presne? Napríklad v dôraze na kvalitný spánok. Ten má na naše zdravie rovnako veľký vplyv ako zdravé jedlo alebo pohyb.

Investícií do šikovných matracov, ktoré monitorujú telesné funkcie a merajú dobu spánku, bude pribúdať. V spálňach a na pohovkách ďalej objavíme vankúše s odvážnymi a výraznými vzormi. Tie celý priestor dokonale rozžiaria a zaistia originálny vzhľad.

7 tipov, ako oživiť interiér

Vdýchnite interiéru život

Čo je trendy a zdobí naše steny? Príroda – aj tak by sa dalo zjednodušene odpovedať. Nástenné dekorácie s motívmi vtáčikov, zvierat a zelene sú trendovou záležitosťou, ktorá len tak z módy nevyjde.

Medzi bytovými doplnkami by vám nemali chýbať ani izbové kvety, ktoré vás prepoja s prírodou a z interiéru vytvoria útulné miesto. Relax pre každého člena rodiny zaručený.

7 tipov, ako oživiť interiér

Keď sa škandinávsky dizajn spojí s tým japonským

Moderný škandinávsky štýl ovplyvní ďalšie smery. A jedným z nich je ten japonský. Spojenie týchto dvoch štýlov sa nazýva Japandi. Ako ho spoznáme?

Vyznačuje sa:

  • minimalizmom,
  • jemnými farbami - béžová, krémová a smotanová,
  • prírodnými materiálmi - drevo a bambus,
  • čistotou,
  • útulnosťou,
  • a ručne vyrobenými doplnkami.

Koberce nepatria len na zem

Dávno odzvonilo dobám, kedy na stenách viseli iba obrazy. Čím ďalej častejšie na stenách nájdeme designové koberce. Práve tie sa stanú dominantou celej miestnosti a vytvoria tak veľmi luxusnú nástennú dekoráciu.

Trendy hlásajú, že najviac sa budú predávať koberce inšpirované japonskými záhradkami a koberce vyrobené fair trade pomocou prírodných farbív.

A na záver ešte jedna rada

Pri výbere doplnkov do interiéru nechajte vždy hlavné slovo svojmu vkusu. A čo keď sa práve nezhoduje s najnovšími trendmi? Nevadí. Vy sa doma musíte cítiť príjemne. To je to, na čom skutočne záleží.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore