0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 28. 9. 2023 o 6:11. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Ako zariadiť malú kúpeľňu

Ako zariadiť malú kúpeľňu

Pomocou niekoľkých trikov môžete vytvoriť útulnú kúpeľňu aj na niekoľkých metroch štvorcových. Pripravili sme pre vás niekoľko trikov, ako si zariadiť kúpeľňu all inclusive.

Ako rozdeliť priestor v malej kúpeľni

Cieľom je, aby sa súčasný priestor zdal väčší, než v skutočnosti je. Aby ste to dosiahli, nemali by ste malú kúpeľňu deliť na ďalšie plochy priečnym nábytkom alebo priečkami. Namiesto toho môžete svoje veci uložiť do kúpeľňových skriniek alebo zrkadlových skriniek. Zaberajú v kúpeľni málo miesta, ponúkajú úložný priestor a vytvárajú jednotný priestor.

Kúpeľňa Wallis

obr ako zariadit malu kupelnu 02

Naši dizajnéri vám pomôžu navrhnúť vysnívanú kúpeľňu

Nechajte sa uniesť kombináciou farieb a vybavenia, ktoré vám Centrum kúpeľní ponúka. Budeme vašimi sprievodcami. Pre lepšiu predstavu vám v 3D programe navrhneme kúpeľňu vašich snov. Pomocou animácie na vlastné oči uvidíte, ako spolu vybrané obklady a produkty fungujú, a ako bude v reáli vaša predstava vyzerať. Sprostredkujeme vám aj montáž odbornou a preverenou firmou.

Aké obklady a dizajn budú v malej kúpeľni fungovať

Použite rovnaké obklady na steny aj podlahu.

Pokiaľ použijete obklady rôznych veľkostí alebo farieb, bude vaša malá kúpeľňa vyzerať veľmi stiesnene. Aby ste sa pocitu stiesnenosti vyhli, tak je lepšie použiť jednotné a veľké obklady.
S veľkým formátom obkladov vytvoríte jednotný celkový vzhľad a opticky vytvoríte viac priestoru. Úzke škáry vďaka rektifikovaným hranám navyše uľahčujú čistenie. Ušetríte tak čas aj nervy.

Pokiaľ nechcete obkladať, môžete tiež celú kúpeľňu omietnuť jednotnou vodoodpudivou omietkou. Vytvoríte tak jednoliaty povrch, ktorý miestnosť opticky zväčší.

Kúpeľňa Zürich I

obr ako zariadit malu kupelnu 03

Správne farby do malej kúpeľne

V malej kúpeľni používajte svetlé farby a vyhnite sa kontrastom.

Ak chcete malej kúpeľni dodať väčšie rozmery, mali by ste pre farebnú schému zvoliť svetlé farby, ako je biela, béžová, hnedá, žltá alebo odtiene šedej.
Najmä biela farba otvára priestor, pretože oko rozoznáva menej obrysov. Pokiaľ je pre vás jedna farba príliš nudná, môžete tiež použiť kombináciu rôznych odtieňov šedej, hnedej a béžovej alebo bielej a žltej. Čím menej kontrastov a tvrdých prechodov medzi farbami bude, tým pokojnejšie bude vaša kúpeľňa pôsobiť.

Kúpeľňa Bozen

obr ako zariadit malu kupelnu 04

Ako a čím zariadiť malú kúpeľňu

Ak máte upratanú podlahu, vaša kúpeľňa bude vyzerať väčšia. Ale teraz už vážne. Pri zariaďovaní malej kúpeľne by ste mali zvážiť aj závesné skrinky, závesné umývadlo, WC a sprchovací kút, ktorý je v jednej rovine s podlahou.

Nábytok a sanitárna keramika, ktoré šetria miesto, v malej kúpeľni poskytujú viac vizuálneho priestoru. Zvážte, či potrebujete vaňu. Možno, že v malej kúpeľni postačí sprchovací kút. Na zavesenie políc využite výklenky. Týmto spôsobom vytvoríte v malej kúpeľni užitočný úložný priestor a miesto.

Na dvere môžete umiestniť háčiky na uteráky. Praktický je aj nástenný radiátor na uteráky. Oboje vytvorí v malej kúpeľni úložný priestor a sú vizuálne nenápadné.
Rebríky na uteráky sú v móde. Pôsobia ľahko a vzdušne a kúpeľňu opticky zväčšia. V malej kúpeľni ich môžete umiestniť na stenu hneď vedľa sprchy a mať uterák pripravený, akonáhle vyjdete zo sprchy.

Zrkadlo, zrkadlo, kto má najväčšiu kúpeľňu v krajine?

Vy určite nie, ale pokiaľ si nainštalujete priestranné zrkadlo, opticky miestnosť zväčší. Zvlášť pokiaľ máte v kúpeľni okno alebo je v nej rozsvietené osvetlenie, zrkadlo odráža svetlo a vaša malá kúpeľňa vyzerá väčšia. Ak chcete vytvoriť ďalší úložný priestor, kúpte si zrkadlovú skrinku.

Doplnky a dekorácie, ktoré vás inšpirujú

To, že je vaša kúpeľňa malá, neznamená, že sa musíte zaobísť bez doplnkov a dekorácií. Nesmie sa to s nimi ale preháňať. V malej kúpeľni sa bude skvele vynímať krásna dózička na vatové tampóny, umelé kvety, príjemný koberec alebo obraz.

Sprchovací kút Kodaň

Nápady pre malú kúpeľňu

Bez izbových rastlín si život nedokážete predstaviť? Aj v kúpeľni môžete byť izbovými kvetmi obklopení. Nielenže zútulnia vašu malú kúpeľňu, ale aj pozitívne ovplyvnia vnútornú klímu.
Vzhľadom k tomu, že v kúpeľni je obvykle o niekoľko stupňov teplejšie a vlhkosť vzduchu je vyššia, sú vhodné rastliny, ako sú zamiokulkas, koreňokvetka, sleziník alebo tilandsia. Pokiaľ ich necháte visieť pri strope v závesných košoch, nebudú zaberať žiadne miesto.

Správne osvetlenie malej kúpeľne

Čím viac svetla v kúpeľni máte, tým priestrannejšie bude aj malá kúpeľňa vyzerať. Môžete v nej kombinovať rôzne svietidlá.
Vďaka osvetleniu zrkadla vždy uvidíte, či vyzeráte dobre, alebo tiež nie. So stropným osvetlením môžete večer vniesť svetlo do tmy a nepriame osvetlenie vytvorí príjemnú atmosféru pri kúpaní.

Kúpeľňa London

Tipy pre modernú kúpeľňu

Ako zariadiť úzku kúpeľňu

Pri stavbe bola buď dodatočne oddelená miestnosť ako kúpeľňa, alebo bol kladený väčší dôraz na veľkú obývaciu izbu. No a teraz vám ostala úzka kúpeľňa. Tieto triky z nej urobia atraktívne miesto:

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 05

  Svetlá farba

  Béžové, hnedé alebo šedé tóny vyzerajú dobre aj okolo vane. Ak chcete použiť viac farieb, aby ste vytvorili vizuálne, priestorové oddelenie, zostaňte v rovnakom farebnom akcente.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 06

  Farebný efekt

  Vymaľujte koncové steny o odtieň tmavší ako zvyšok stien, aby ste kúpeľňu opticky skrátili.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 07

  Veľké namiesto malých

  Vyberte si veľké dlaždice, vyhnete sa tak množstvu škár a zaistíte si v miestnosti pokoj a pohodu. Na to sa dobre hodí vodoodpudivá omietka.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 12

  Menej je viac

  Na to by ste mali pri zariaďovaní myslieť, inak bude interiér vyzerať neprehľadne. Jeden obrázok ako pútač na dlhej stene skutočne stačí na to, aby pritiahol pozornosť každého.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 11

  Vešajte čo sa dá

  Kúpeľňový nábytok a vešiaky na uteráky zavesené na stene nevyzerajú príliš objemne a stále poskytujú úložný priestor. Ako úložný priestor je možné dobre využiť aj vstavané police vo výklenkoch.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 10

  Vneste do nej svetlo

  Uistite sa, že je zrkadlo dobre osvetlené. Použite niekoľko zdrojov svetla v rôznych výškach, aby vaša kúpeľňa vyzerala väčšia.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 09

  Zrkadlo, zrkadlo

  Veľké zrkadlo na dlhšej strane opticky rozšíri miestnosť. Môžete z neho tiež vytvoriť zrkadlovú stenu.

 • 
				obr ako zariadit malu kupelnu 08

  Obklady

  Obklady pokladajte šikmo, čo miestnosť opticky skráti.

Ako zariadiť kúpeľňu v podkroví

Okrem jednej steny nemusí byť v kúpeľni už nič šikmé. Kúpeľňa v podkroví má totiž aj tú výhodu, že strešným oknom získate veľa denného svetla a nikto vám do nej nebude pozerať.
Pokiaľ pri navrhovaní a zariaďovaní zohľadníte niekoľko vecí, stane sa z domnelej slabiny absolútna prednosť.

 Hornbach
+
123456

Plánovač kúpeľní

Inšpirácia pre vaše kúpeľne

Naše vzorové kúpeľne vám pomôžu zorientovať sa v mori možností, ktoré vám realizácia kúpeľne ponúka. Nahliadnite s nami do kúpeľne Casablanca, kde sa tradícia stretáva s moderným dizajnom. Synonymom kúpeľne Malmö je harmónia, čistota a vyváženosť. Rozvlnené Chicago sa potom stane vašou vstupenkou do celého sveta. V kúpeľni Prag by ste sa mohli cítiť ako doma a v kúpeľni Namibia zase ako na exotickej dovolenke. Pusťte sa do svojho kúpeľňového projektu so vzorovými kúpeľňami HORNBACH.

hore