0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 9. 12. 2022 o 13:05. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Značka, ktorá znamená kvalitu

Cieľom a hlavnou požiadavkou vývoja bola na jednu stranu účinnosť lepidiel, na druhú stranu jej jednoduché použitie.

Poradíme vám, ako nájsť správne riešenie pre každé lepenie a každý problém s lepením. Či už sa jedná o trvalé upevnenie bez vŕtania alebo maskovania, ROXOLID je vám k dispozícii. Výrobky sú silné - ako lev.

ROXOLID plní svoje sľuby.

Výhody značky ROXOLID

 • vyvinuté profesionálmi pre profesionálov a pritom stále vhodné pre projekt a jednoduché použitie
 • kvalita a výsledok sú našou prioritou
 • jednoduché použitie vďaka ľahkému trhaniu a odstraňovaniu
 • priebežné kontroly kvality nezávislými kontrolnými inštitútmi

Zoznámte sa s produktmi ROXOLID

Lepidlá ROXOLID

V závislosti od materiálu lepeného výrobku je vhodné konkrétne lepidlo. Kedy ale použiť ktoré lepidlo?

Univerzálne lepidlo

Univerzálne lepidlá ROXOLID síce nevedia prilepiť váš obľúbený obraz na stenu, ale sú skutočnými pomocníkmi pre väčšinu univerzálnych prác. Okrem toho inšpirujú svojim flexibilným spojením, takže máte dostatok času na vykonanie opráv. Po nalepení tiež nie je zrejmé, že bolo použité lepidlo, pretože univerzálne lepidlá zasychajú priehľadne.

Kontaktné lepidlá

Kontaktné lepidlá fungujú trochu inak ako "normálne" lepidlá. Pri použití kontaktných lepidiel potrite obe lepené časti lepidlom, chvíľu počkajte, kým lepidlo takmer úplne nezaschne, a potom obe časti k sebe pritlačte. K lepeniu potom dochádza takpovediac kontaktne. Výhodou je vysoká pevnosť bez upevnenia a taktiež flexibilita, ktorá umožňuje krátkodobú zmenu polohy lepenia.

Lepidlo na drevo

Na lepenie dreva by ste mali zvoliť lepidlo na drevo. ROXOLID Wood-X zasychá transparentne a neobsahuje rozpúšťadlá. Okrem toho je testovaný na vodotesnosť D3 podľa normy EN-204.

Dvojzložkové lepidlo

Dvojzložkové lepidlá sa vyznačujú tým, že k vytvrdnutiu lepiacich látok dochádza iba chemickou reakciou, a to stretnutím dvoch zložiek. Všetky dvojzložkové lepidlá ROXOLID majú silnú lepiacu schopnosť a sú vodeodolné. Najmä na plasty je najlepšie použiť prípravok ROXOLID Plasti-X. ROXOLID EPO-X-Y je možné vŕtať, rezať, brúsiť, natierať, tvarovať a modelovať.

Montážne lepidlá

Montážne lepidlá sú univerzálne. Spoločnosť ROXOLID ponúka šesť rôznych montážnych lepidiel, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre rôzne aplikácie. ROXOLID je vám k dispozícii od dekorácií a remeselných prác až po náročné montážne práce.

Tipy, ako správne lepiť

 • Pokiaľ sú lepené plochy zvislé alebo nad hlavou, je lepšie použiť gélové lepidlá. S nimi možno lepiť bez toho, aby vám lepidlo kvapkalo na hlavu.
 • Na lepenie na ťažko prístupných miestach môžete zvoliť nízkoviskózne alebo striekateľné lepidlá.
 • Ak potrebujete nejaký čas na kozmetické úpravy, mali by ste zvoliť lepidlo, ktoré je flexibilné a umožňuje krátkodobú zmenu polohy lepenia.
 • Pri lepení detských hračiek by ste mali používať výrobky bez rozpúšťadiel.

Vždy platí nasledujúce: lepené plochy musia byť čisté, suché a zbavené mastnoty.

Lepiace pásky ROXOLID

S maskovacími páskami ROXOLID uspejete pri akýchkoľvek maliarskych prácach v interiéri aj exteriéri. Páska Fineline Tape vytvára veľmi rovné plochy a zabraňuje stekaniu farby zospodu. Pri obzvlášť citlivých povrchoch, ako sú tapety, by páska mala mať nízku lepiacu silu.

Maskovacie pásky s fóliou

Chcete ušetriť námahu a čas, ale neubrať na výkone? Naše maskovače ROXOLID sú šikovným riešením 2 v 1 na maskovanie a odmaskovanie v jednom kroku. Maskovanie veľkých plôch nebolo nikdy jednoduchšie.

Môžete si vybrať z nasledujúcich veľkostí:

 • 55 cm: ideálny pre lišty alebo podlahy
 • 140 cm: ideálny pre okná a nábytok
 • 270 cm: ideálny pre dvere a steny

Fasádne pásky

Na omietanie máte na výber medzi maskovacou páskou PVC alebo PE povrchom. Maskovacia páska PE je ideálna najmä pre plastové povrchy. Pokiaľ musíte vyplniť škáry a spoje na tupo, môžete použiť škárovaciu pásku.

Stavba a opravy

S opravnými a izolačnými páskami ROXOLID ste ideálnym spôsobom vybavení pre každú stavbu: Páska Duct Tape na upevňovanie či utesňovanie alebo na stavebné a reparačné práce, páska Alu Tape na oblepovanie a izolačné kúrenárske práce, ventilácia a klimatizácia, páska Butyl Tape na utesňovanie a izoláciu, potrubia a rozvodov.

S opravnými a izolačnými páskami ROXOLID ste optimálne vybavení na každej stavbe.

 • Textilné pásky ROXOLID sú pevné a majú vysokú lepiacu silu.
 • Pre všetky opravy, ktoré by nemali byť viditeľné, je vhodná priehľadná páska All Weather Tape.
 • Butylová páska je obzvlášť užitočná pri utesňovaní a izolácii hadíc, potrubí a vedení.
 • Hliníková páska je ideálna na maskovacie a izolačné práce, najmä na vykurovacích, ventilačných a klimatizačných systémoch.
 • Výrazné výstražné a zábranové pásky udržujú nepovolané osoby mimo nebezpečných miest.

Pokládka a montáž podlahy

ROXOLID ponúka vysoko účinné lepiace pásky na pokládku a montáž podláh. Jednoduchá montáž pomocou montážnych pások ROXOLID, bez vŕtania.

Silné obojstranné lepiace pásky sa nezastavia pred ničím. Spoločnosť ROXOLID má tiež správne produkty na pokládku podláh.

S páskami Duo ste dokonale vybavení pre všetky práce s kobercami a lištami.

Balenie

S baliacimi páskami môžete ľahko lepiť obaly alebo kartóny. Pásky sú vhodné pre odvíjače a pomôžu ochrániť tovar pri preprave.

Pri výbere lepiacej pásky venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Používate výrobok vo vnútri alebo vonku?
 • Na aké použitie pásku potrebujete?
 • Na aký povrch pásku používate?
 • Ako dlho sa bude lepiaca páska používať?

Protišmykové pásky ROXOLID

S protišmykovými výrobkami ROXOLID sa vyhnete nebezpečenstvu pošmyknutia na mokrom, či inak klzkom povrchu.

Aplikovať je možné protišmykovú pásku na mokré povrchy, reflexné protišmykové pásky na schody a rebríky alebo protišmykové rohože pre bezpečný prístup k zariadeniu a na hladké povrchy. Všetky protišmykové výrobky sú samolepiace a odolné proti UV žiareniu.

hore
HORNBACH