0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 29. 9. 2023 o 5:16. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Vyberte si svoju kategóriu

Plánujte, búrajte, stavajte a dokončujte. Aj na jeseň je čas na nové projekty

S jeseňou prichádza ďalšie obdobie renovácií a rekonštrukcií. Projekty, ktoré ste v lete začali teraz môžete dokončiť, nech máte do Vianoc hotovo. Čo máte na zozname úloh na prvom mieste? Dalo by sa predpokladať, že s nadchádzajúcou zimou to bude pravidelná údržba kotla, kontrola funkčnosti termostatických hlavíc, komína a doskových radiátorov.

Než sa pustíte do diela, znova si prejdite zásoby stavebného materiálu. Spočítajte si krabice s obkladmi, balenia expandovaného polystyrénu a vypočítajte si, koľko balení montážnej peny bude asi potrebné. V jesennom nákupnom zozname by nemali chýbať ani nasledujúce položky: izolačné dosky na stavbu a izoláciu krbov, lepidlá na obklady a dlažby, flexibilné lepidlá na ľahšiu prácu s dlaždicami, tmely a stierky na vyrovnávanie stien, omietok, škár, lepenie spojov, špeciálne lepidlá a kvalitný hliníkový rebrík, aby ste mali na všetko dobrý výhľad.


Zima praje pripraveným

Kým chladné rána a zima začnú zaliezať pod nechty, chcelo by to mať pripravené a správne zapojené krbové kachle. Skontrolujte, či máte dymové rúry v dobrej kondícii. To isté platí o bezproblémovej funkčnosti dymového kolena. Tak či tak platí, že pred vykurovacou sezónou je stretnutie s kominárom, plynárom a ďalšími profesionálmi, ktorí pripravia vaše vybavenie na ďalšiu sezónu, samozrejmosťou. Podľa toho, akým spôsobom kúrite, tak si zaistite zásoby brikiet, peliet a palivového dreva, nech potom máte po práci pohodu a pohodlie.


Dokončite svoje projekty, dvere sa zatvárajú

Nie, nerobte to. Práca sa na jeseň rozhodne nekončí. Možno sa len presuniete zo záhrady do interiéru. Renováciu a obnovu by si z času na čas zaslúžili aj interiérové dvere. Dajú sa vymeniť vrátane nových obložkových zárubní. Ak nemáte možnosť vybúrať staré futro, využite príležitosť a zakryte existujúce zárubne novými. S kvalitným príslušenstvom pre dvere a zárubne je to celkom jednoduché a vyzerá to skvele. Pri tejto príležitosti nezabudnite skontrolovať funkčnosť a tesnosť drevených vchodových dverí, rovnako ako aj všetkých jednokrídlových okien a terasových dverí, aby ste netopili pánu bohu do okien.


Vezmite to od podlahy

Ďalšou položkou v To Do liste interiérových prác by mohla byť výmena starých podlahových krytín za nové. Milovníci prírodných materiálov budú pri výbere drevenej podlahy určite vo svojom živle. A tá vôňa! Pokiaľ ste sa z rôznych dôvodov rozhodli pre vinylové podlahy, potom sa môžete tešiť na jednoduchú pokládku, atraktívny vzhľad a veľmi príjemný a odolný povrch. Veľmi obľúbené sú v našich domácnostiach laminátové podlahy, ktoré svojim obrovským registrom dekorov potešia priaznivcov moderného dizajnu aj osvedčenej klasiky.

Stále v kurze sú aj dlažby v rôznych imitáciách. Interiérový dizajn je možné kombinovať s dlažbou imitácie kameňa alebo s hrejivejšou atmosférou dlažby imitácie dreva. Pocit luxusu ľahko navodí dlažba imitácie mramoru a nadšenci minimalizmu si zamilujú dlažbu imitácie betónu.

Pripomeňme si navzájom, že k podlahám patrí aj kvalitné príslušenstvo. Nová podlaha síce vyzerá skvele, ale tá predstava, že až na konci zistíte, že dookola chýbajú soklové lišty a pod nohami podložky pod podlahy, to už bude trochu neskoro.


Farby až k stropu

Podlahou to nekončí. Určite ste si naplánovali aj maľovanie a renováciu stropu, aby to bolo jednou ranou. Vaše vysnívané farby na stenu vám radi namiešame v centre miešania farieb. K dispozícii je toľko odtieňov, až sa vám budú krížiť oči.


Buď svetlo!

Prirodzené denné svetlo v týchto mesiacoch sotva nájdeme, takže si radšej skontrolujte funkčnosť stropných svietidiel. V rámci úspor vám odporúčame vymeniť všetky klasické žiarovky za LED žiarovky. Ak sa vám úsporné opatrenia zapáčia, skúste sa viac zaujímať o spotrebiče pre inteligentnú domácnosť. Produkty z rady Smart Home systémov a zariadení vám ušetria náklady, čas a starosti. Taký šikovný vypínač by vám o tom z fleku mohol rozprávať.

Ráno tma, večer tma. Uľahčite si odchody a príchody domov a kúpte si vonkajšie nástenné a stropné osvetlenie, ktoré vás bezpečne navedie až ku kľúčovej dierke.


Srdce domácnosti v novom

Pokračovať môžete rekonštrukciou kúpeľne a WC. Nevyčerpateľnou zásobou inšpiratívnych farieb a vzorov sú kúpeľňové obklady a mozaiky, ktoré stenám v kúpeľni alebo v sprchovacom kúte dodajú nový rozmer a šmrnc. Skontrolujte tiež stav elektrického bojlera a je jedno, či máte bojler Ariston alebo inú značku. Dôležité je, aby vás ráno neprekvapila studená sprcha. Nedostatok úložného priestoru elegantne vyriešite plastovými úložnými boxami, do ktorých sa dá všeličo schovať. Ak nemáte kam vešať osušky a uteráky, tak nie je nič jednoduchšie, než si zaobstarať nové háčiky a držiaky na uteráky. Úspora miesta za každú cenu obzvlášť platí pre malé kúpeľne.

V kuchyni skontrolujte stav kuchynských skriniek, vypínačov a zásuviek, pracovné dosky a kuchynské batérie, nech je zariadenie kuchyne s časovým predstihom pripravené na predvianočné pečenie. Ak zistíte, že niektorá zo skriniek to už do sviatkov nemusí vydržať, mrknite na kuchynský nábytok. Tam určite nájdete náhradu.


Pozor, padá lístie

Aj na záhrade na vás ešte čaká množstvo úloh. Chopte sa svojho záhradného náradia a doprajte stromom, kvetom, záhonom a trávniku tú najlepšiu posezónnu starostlivosť. Kvetináče s bylinkami, ktoré nemajú rady zimu, dajte dovnútra. Radšej včas pripravte na zimu aj sudy na vodu, aby v nich potom voda nezamrzla a sud nepopraskal.


Čo ste na jar zasiali, to teraz zberáte

Tak čo, akú ste mali úrodu? Parádnu? Tak to asi trávite každú voľnú chvíľku sterilizáciou zaváracích pohárov (poháre na zaváranie a skladovanie), viečok, varením sirupov a zaváraním sliviek, tekvíc, repy alebo uhoriek. Cítime to až sem a zbiehajú sa nám slinky. V zime vitamíny akoby ste našli. Pri varení myslite aj na vašich štvornohých miláčikov. Aj pre nich by ste mali mať zásoby príloh, mäsa a granúl pre psov, nech sa majú skvele aj v počasí, kedy by ste ani psa von nevyhnali.


Jesenné večery v dielni

Pri príprave OSB dosiek a drevotrieskových dosiek sa nezaobídete bez vŕtačiek, rôznych vrtákov, stolných píl, metrov a uholníkov. Tak na to myslite, nech nemusíte odchádzať od rozrobenej práce. Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz rež. V dielni si potom upracte a dovybavte ju pracovnými stolmi, ako úložné priestory využite kovové regály s policami.


Nezabudnite prezuť

V týchto a nadchádzajúcich mesiacoch bude bezpečnosť na ceste minimálne raz taká dôležitá, ako je v ostatných ročných obdobiach. Urobte si čas na kontrolu vášho auta a príslušenstva pre automobily. Okrem zimných pneumatík by ste mohli potrebovať napríklad nový hever, štartovacie káble, škrabku, zimnú zmes do ostrekovačov a plne vybavenú autolekárničku.


HORNBACH – inšpirácia pre vaše projekty

HORNBACH je určený pre skutočných machrov. Pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť vlastnými rukami niečo nové alebo obnoviť zašlú slávu vecí starých. Pomáhať vám je našou vášňou. Ako v našich predajniach, tak aj v e-shope na vás čaká komplexné poradenstvo a ten najlepší sortiment pre váš projekt.

V HORNBACHu vám radi poradíme s vašimi záhradnými, stavebnými a bytovými projektmi. Pomocou našich projektových návodov zvládnete všetko oveľa ľahšie. Ukážeme vám, ako na to a vy sa budete môcť rovno pustiť do diela. Vy máte schopnosti, my skúsenosti.

HORNBACH - S nami to zvládnete.

hore