0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 9. 12. 2022 o 14:12. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Oslavujeme 30 rokov značky FloraSelf

Už 30 rokov nepretržitej lásky k zeleným oázam a moriam kvetov

Váš "zelený palec" je naša vášeň: Vďaka našim zeminám sa stanú vaše kvetinové sny skutočnosťou. Naše sofistikované receptúry na rastlinné živiny dávajú vašej zelenej oáze presne to, čo potrebuje pre zdravé korene, sviežu zeleň a pestré more kvetov. Naše semená a rastliny sú suroviny, z ktorých vznikajú záhradnícke sny.

Pretože my vo FloraSelf presne vieme, čo vášniví záhradníci potrebujú, nájdete u nás komplexný sortiment. Na začiatku Vaša záľuba, na konci krásna záhrada!

Za výrobkami FloraSelf stojí 30 rokov skúseností - 30 rokov, ktoré zrýchľujú tep srdca záhradníkov. Urobte svoj svet ekologickejším! FloraSelf vám pomôže vytvoriť tie najlepšie podmienky.

Vaše rastliny rastú vďaka našej skúsenosti!

Zábavné záhradníčenie. Radosť z rastu.

Pred 30 rokmi bol v HORNBACHU predaný prvý produkt FloraSelf - kosačka na trávu. V tom čase bola ešte ťažiskom značky úžitkového zariadenia, kým nedošlo k rozhodnutiu: Sortiment FloraSelf by mal ponúknuť všetko, čo robí záhradu krajšiu. Nechávame tak sortiment rásť a prekvitať.

Myslieť dopredu a konať

Udržateľnosť je v spoločnosti FloraSelf veľkou témou. Dlho predtým, než to bolo povinné, sme sa vzdali glyfosátu a neonikotinoidov. U našich obalov používame miesto plastu papier, kedykoľvek je to len možné. Obaly na zeminu a hnojivá sú vyrobené z recyklovaného plastu. A stále hľadáme ďalšie zlepšovanie.

Za to ručí značka FloraSelf

Výrobky záhradníckej kvality 1 A: Každý, kto rád zahradničí, vie prečo: Nie je nič krajšie, ako nechať rozkvitnúť svoj vlastný domov. Niet divu - pretože za všetku starostlivosť a opatrovanie sa nám rastliny odmenia kvitnúcou nádherou, v ktorej sa skrýva čistá radosť zo života.

FloraSelf stojí za výrobky, z ktorých môže vyrásť niečo, čo vás naplní hrdosťou.

Za posledných 30 rokov sa táto značka ohromne rozvinula z hľadiska kvality sortimentu - zemina, semená, hnojivá, rastliny a pomôcky pre pestovanie. Aj dnes pracujeme stále na tom, aby boli výrobky funkčné a orientované na zákazníka.

FloraSelf ručí v prvom rade za:

 • priebežné testovanie kvality (výroba podľa "ekologického nariadenia EÚ")
 • vysoko kvalitné a udržateľne vyrábané produkty

Za to ručí FloraSelf

Detaily značiek

Sortiment od FloraSelf

Pred viac ako štvrť storočím zapustila značka FloraSelf svoje prvé drobné korene v záhradníctve. Od tej doby sa starajú výrobky tejto značky o to, aby bol svet z roka na rok o niečo zelenší!

Záhradná pôda v záhradníckej kvalite IA

FloraSelf Pôda

FloraSelf z dobrého dôvodu! Aby to fungovalo s kalerábom, na ktorý môžete byť pyšný ako páv, mali by ste použiť zeminu od FloraSelf - všetky produkty v záhradníckej kvalite 1A! Sortiment je veľmi rozmanitý.

To, čo je na ňom zvláštne, je to špecifické v ňom!

Obsah živín a štruktúra substrátov FloraSelf sú prispôsobené potrebám každej rastlinnej čeľade, napríklad konkrétne požiadavkám ružovej záhrady.

FloraSelf ponúka špeciálne:

 • Substráty pre zeleninu
 • Substráty pre ruže
 • Substráty pre vodné rastliny
 • Zeminu pre hroby
 • Substráty pre bonsaje
 • Trávnikové substráty
 • a mnoho ďalších substrátov

Prečo je správna zemina tak dôležitá?

Rastliny sa od seba navzájom líšia oveľa viac ako my ľudia, každopádne je v rastlinnej ríši tisíce druhov, rodov a čeľadí. To je presne dôvod, prečo má veľké množstvo rastlinných druhov často rôzne požiadavky na svetlo, počasie a predovšetkým na pôdu, pretože tam sa odohráva to najdôležitejšie! Predovšetkým z pôdy rastlina prijíma vodu a životne dôležité živiny a živné soli.

Ako to funguje, závisí na chemických a fyzikálnych vlastnostiach pôdy resp. zakúpenej zeminy. U kvetináčov a truhlíkov je kvalita pôdy obzvlášť dôležitá, pretože tu nie je humus. Tu je vysoko kvalitná pôda pre všetky zdravé, vitálne a bujné rastliny alfou a omegou. Na zemine teda nikdy nešetrite!

Kvetinovými substrátmi a substrátmi pre rastliny FloraSelf pripravíte svojim rastlinám pôdu pre nádherný rast.

Kvalitatívne znaky substrátov od FloraSelf

 • Zaisťujú bezpečný rast rastlín a zdravý rast koreňov.
 • Ani pri dlhodobom suchu sa nescvrkávají a zaisťujú okamžitú opätovnú absorpciu vody
 • Ukladajú vodu a živiny a dávkujú ich rastlinám.
 • Sú predbežne hnojené podľa zamýšľaného použitia.
 • Ich pevná štruktúra zaručuje, že sa ku koreňom dostane dostatok kyslíka a rastliny budú skvele prospievať.
 • Plody zo silných, vitálnych rastlín chutia lepšie.

Tip pre záhradníkov od FloraSelf

Naše substráty pre pestovanie sú veľmi bohaté na živiny, a preto sú ideálne pre pestovanie a skvalitňovanie pôdy. Ukladajú vodu a živiny a vďaka vysokému podielu zelenej zložky kompostu stimulujú život v pôde. Vzhľadom k vysokému obsahu živín by ste ich mali pri výsadbe nových rastlín zmiešať s existujúcou záhradnou pôdou, a pre rastliny v kvetináči radšej nepoužívať.

Hnojivo

FloraSelf Hnojivá

Ako krásna a vitálna je rastlina, závisí do značnej miery na prísune živín. S hnojivami FloraSelf poskytnete každej rastline individuálne vyváženú kombináciu živín pre zdravý rast.

Hnojivá FloraSelf...

 • poskytujú rastlinám životne dôležité živiny
 • zaisťujú silný a zdravý rast rastlín
 • obsahujú množstvo nenahraditeľných stopových prvkov a enzýmov
 • zvyšujú odolnosť rastliny voči chorobám
 • sú základom bohatej úrody a dlhého kvitnutia
 • ovocie, zelenina a byliny sú vďaka nim obzvlášť chutné
 • sú neškodné pre ľudí a domáce zvieratá

Tip: nehnojiť za slnka!

Ak dopadá na hnojivo intenzívne slnečné žiarenie, mohlo by za istých okolností dôjsť k spáleniu listov a koreňov, najmä za veľmi suchého počasia. Najlepšie je aplikovať rastlinné hnojivo, keď je zamračené a na vlhkú pôdu.

Ani keď je sucho po dlhú dobu, nemusíte sa obísť bez hnojenia: hnojivo rozsypte, trochu ho rozhrabte a potom dôkladne zalievajte.

Prečo sa vlastne majú rastliny hnojiť?

Ak chýba rastline len jedna jediná hlavná živina alebo len jediný dôležitý enzým, môže sa vývoj rastliny zastaviť a prejavia sa príznaky nedostatku. V najhoršom prípade môžu rastliny kvôli nedostatku živín i zahynúť.

Zákerné je, že obvykle ihneď nevidíme, či rastline chýba niečo dôležité.

Príznaky nedostatku živín sa často prejavia až po niekoľkých týždňoch. Preto by ste mali už pri prvých známkach reagovať bleskovo.

V závislosti na tom, ako sa listy alebo celá rastlina mení, možno určiť niektoré nedostatky.

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené príklady možných príznakov a príčin.

Príznaky Príčiny
Žlté, vyblednuté listy, rastlina nekvitne Nedostatok dusíka
Zlý vývoj kvetín a ovocia Nedostatok fosforu
Mladé žlté listy alebo zelené nápadné listové žily Nedostatok železa
Hnedé okraje listov Nedostatok draslíka
Presvitajúce a fľakaté listy Nedostatok horčíka

Semená - tu klíči radosť!

FloraSelf Semená

Okrem správneho načasovania siatia a poveternostných podmienok rozhoduje predovšetkým kvalita semien o tom, či z vašej sadby vyrastie niečo, čo poteší srdce záhradníka.

Sortiment semien od FloraSelf vám ponúka veľký výber:

 • semená ovocia a zeleniny
 • semená kvetín
 • semená bylín

Prečo je vlastne kvalita semienok tak dôležitá?

Kvalita semien rozhoduje do značnej miery o tom, či vaša sadba vyklíči a bude skvele rásť - alebo bude chradnúť tam, kde ste ju s takou nádejou vložili do zeme. Chce to teda radšej hneď od začiatku správny základ!

Zasiať FloraSelf. Žať radosť!

FloraSelf semená ...

 • pochádzajú výlučne z kvalitných zberov.
 • vyznačujú sa tou najlepšou klíčivosťou.
 • sú odolné proti chorobám a škodcom.
 • sú zaručene vypestované bez použitia génových úprav.
 • zaisťujú úrodu ovocia a zeleniny s prirodzene intenzívnou chuťou a dlhou trvanlivosťou.
 • napríklad ako praktické sadiace pásy alebo sadiace kotúče uľahčujú rovnomerné rozloženie na záhone.
 • ponúkajú rozmanitý sortiment, ktorý zahŕňa okrem ovocia a zeleniny i farebne vyladené zmesi kvetov pre harmonickú koncepciu záhrady.

Obrovský výber rastlín

FloraSelf Rastliny

Vdýchnite svojmu domovu život! Vyberte si v širokom sortimente FloraSelf svoju obľúbenú rastlinu.

Ponúkame rozsiahly výber záhonových rastlín, kríkovitých rastlín, popínavých rastlín, letničiek, izbových rastlín, buxus, živých plotov, trvaliek, vždyzelených rastlín, orchideí alebo tiež bonsaje.

Starostlivo vybrané sadenice FloraSelf Select sa pestujú výhradne v regionálnych záhradníctvach.
Tým...

 • sa vyhneme dlhým doručovacím trasám.
 • môžu byť silné, dobre aklimatizované mladé rastliny ponúkané v každom ročnom období.
 • sa rastliny vyznačujú robustným rastom a dlhou dobou kvitnutia.

Organické rastliny a semená FloraSelf

Organické semená FloraSelf

Tu klíči radosť! Pri ekologických semenách FloraSelf sa 100 % udržateľného šľachtenia vykonáva na certifikovaných ekologických farmách. Hlavným cieľom je spojiť kvalitu, ktorá sa prejavuje vo vzhľade, chuti a vôni, so zaručením úrody.

Nezávislá ekologická certifikácia (Číslo B 032 2022 031) (PDF, 530 KB) zaručuje, že sa pri ekologickom pestovaní rastlín nepoužívajú žiadne minerálne hnojivá ani syntetické chemické pesticídy. Mimochodom, v žiadnom výrobku FloraSelf sa nepoužíva genetické inžinierstvo!

Dôležitý dôraz sa kladie na vývoj regionálne prispôsobených, kvalitných a z hľadiska osiva odolných odrôd. Tým sa zlepšuje zdravotný stav rastlín a zvyšujde sa úroda.

Floraself Premium Quality

Značka kvality FloraSelf: prvotriedna kvalita

Túto pečať dostanú len rastliny z preukázateľne udržateľných výrobných procesov, pri ktorých sa navyše vôbec nepoužívajú prípravky na ochranu rastlín obsahujúce neonikotinoidy, ktoré sú nebezpečné pre včely.

Príslušenstvo pre pestovateľov - Dobrý začiatok do života rastlín!

FloraSelf Výbava

Ak chcete dať svojim rastlinám to najlepšie, musíte ich pred určitými vecami chrániť:

 • škodcovia
 • burina
 • zlé počasie

To všetko sú útrapy, ktoré ohrozujú nielen mladé rastliny. Aby kvety, ovocie a zelenina vo vašej záhrade stále prosperovali tak, ako si to prajete, sú tu všetky veľké i malé doplnky z radu príslušenstva od FloraSelf.

Príslušenstvo pre pestovateľov a pestovateľské pomôcky FloraSelf zaručujú ochranu vašich rastlín a optimálne podmienky pre rast - od prvého kľúčika po plný kvet. Veľmi uľahčí tiež údržbu trávnika a záhonov.

FloraSelf ponúka ...

 • viazací materiál
 • podpery rastlín, vďaka ktorým záhonové a črepníkové rastliny skvele držia
 • pestovateľské pomôcky pre citlivé sadenice
 • fólie
 • plachty
 • siete na ochranu pred krúpami, burinou a škodcami
 • široký výber ďalších pestovateľských pomôcok

Projekty s FloraSelf

Vyplňte vyvýšený záhon pomocou FloraSelf

Rastliny na vyvýšených záhonoch rastú často rýchlejšie, hovorí sa. To je síce pravda, ale iba vtedy, ak ich naplníte pekne vrstvu po vrstve. Na niektorých záhradách alebo dokonca na balkóne to však môže byť problém. To ale nevadí - FloraSelf vám ponúka náhradu a pomocné látky pre rast, aby bol váš vyvýšený záhon správne naplnený a rastliny mohli rýchlo rásť.

Vyvýšený záhon s FloraSelf

Zasejte a pestuje rastliny pomocou FloraSelf

Pestovanie rastlín je samo o sebe veda. Predovšetkým predpestovanie rastlín z teplejších oblastí, ako sú paradajky, paprika, uhorka alebo cuketa. Hlavne na začiatku sa vždy stretneme s určitými problémami, ale so správnymi produktami a radom dobrých tipov sa to bezproblémovo podarí aj začiatočníkom.

Pestovanie s FloraSelf

Záhradníčenie na balkóne s FloraSelf

Pre mnohých je balkón náhradou za záhradu, a naozaj aj tu sa môžeme záhradnícky vyžiť! FloraSelf vytvára ideálny základ pre produktívne záhradníčenie na balkóne: od praktických hnojív s pomalým uvoľňovaním, ktorá vám ušetrí nutnosť hnojiť po celé leto, cez sadenice až po okrasné a užitočné rastliny. Tak nestojí balkonovému záhradníčeniu už nič v ceste.

hore
HORNBACH