0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 Hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 Hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 23. 1. 2022 o 3:48. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

12 vecí, bez ktorých sa vaša mačka nezaobíde

Doba čítania: 4 min.
12 vecí, bez ktorých sa vaša mačka nezaobíde

Plánujete si zaobstarať mačičku a teraz pátrate po tom, čo všetko bude váš nový miláčik potrebovať? Ste na správnej adrese, vytvorili sme pre vás zoznam a so všetkým vám poradíme.

Bezpečie a priestor

V prípade bezpečia a priestoru nejde tak úplne o výbavu, ale práve tieto 2 veci pokladáme za veľmi dôležité. Skôr ako si mačku zaobstaráte, dôkladne si premyslite, či máte doma dostatok miesta. Táto potreba veľmi záleží na type plemena. Napríklad mainská mývalia mačka vyžaduje veľa miesta. Taktiež si položte otázky:

  • Nebude nikomu v rodine nová mačka vadiť?
  • Nehrozí jej nebezpečenstvo zo strany iných zvierat, ktoré chovám?
  • Nebude jej nikto z okolia ubližovať?
Ak v niektorej z odpovedí len nepatrne zaváhate, obstaranie mačičky radšej na nejaký čas odložte a všetko si ešte raz dôkladne premyslite.

Toaleta

Na trhu nájdete 2 typy mačacích záchodov - s krytom a bez krytu. Zakryté záchody sú praktické v tom, že z nich nevypadáva stelivo a ich okolie vyzerá stále upratané. Výhodou odkrytého záchodu je, že vás vyjde lacnejšie.

Mačacia toaleta je nevyhnutnosťou

Podstielka do mačacieho záchodu

Trh v súčasnosti ponúka veľa možností, aké stelivo si môžete zvoliť. Medzi veľmi obľúbené druhy patrí hrudkujúce stelivo. To bez problémov vyhodíte do zmiešaného odpadu alebo do toalety. Ďalším typom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť, je rozhodne silikónové stelivo. To veľmi efektívne pohlcuje pach, čo je v prípade mačacieho záchodu veľká výhra.

Lopatka

Až začnete pátrať po vhodnej lopatke, zamerajte sa na tie dierované. Čisté stelivo z nich prepadne z veľkej časti späť a vaša mačka ho využije pri ďalšej potrebe.

Prepravka na cestovanie

Možno so svojou mačičkou neplánujete nejako výrazne cestovať, ale občasnej návšteve veterinára sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhnete. Preto sa vám bude hodiť prepravka na cestovanie. Možno je vaša mačka zvyknutá na postroj, ale práve u veterinára prepravku oceníte viac. Ako to? Dokáže vašu mačku ochrániť pred psami, s ktorými sa v čakárni zrejme stretnete.

Pre mačku je ideálne zaobstarať 3 misky

Tri misky

Prečo práve tri misky? Na granule, na konzervy a kapsičky a na vodu. V prípade, že sa zaraďujete medzi vášnivých cestovateľov a mačka s vami bude výlety absolvovať, kúpte jej radšej ešte nejaké uzatvárateľné misky. Na krmivo a na vodu.

Škrabadlo

Mačka sa zaraďuje medzi šelmy, a to so sebou nesie určitú divokosť. Potrebuje vytvoriť také podmienky, ktoré jej umožnia sa naplno prejaviť. Ako jej v tom pomôžete? Zaobstarajte jej kvalitné škrabadlo. Bude na ňom šplhať ako po stromoch, obrúsi si pazúriky a pekne sa vyblázni.

Zaobstarajte mačke kvalitné škrabadlo

Hračky

Mačky sa veľmi rady hrajú. Teda keď na to majú práve náladu. Pre tento prípad by ste mali mať doma pár hračiek. Medzi veľmi obľúbené patrí napríklad mačací tunel alebo loptička s rolničkami. Hračky navyše pekne spestria vaše spoločné spolužitie.

Pelech

Svojej mačičke by ste mali zaobstarať tiež pohodlný pelech. Občas býva súčasťou škrabadla, ale nie vždy. Je dosť možné, že mačka tento pelech využívať nebude, nájde si iné miesto pre odpočinok - gauč, kôš na bielizeň alebo priamo vašu posteľ. Ale je lepšie, keď má možnosť si vliezť do svojho pelechu, kde bude cítiť pokoj a bezpečie. U nás napríklad nájdete veľmi praktický pelech, ktorý zároveň poslúži aj ako prepravka.

Kefa

Zaobstarali ste si mačku s dlhou srsťou? Potom vy aj ona oceníte kefu. Pokiaľ ju budete pravidelne česať, vyhnete sa nepríjemným chuchvalcom a dredom.

Mačky sa rady hrajú

Maškrty

Pri spolužití s mačkou sa oplatí mať v zásobe kvalitné maškrty. Najlepšie urobíte, keď zaobstaráte tie, ktoré majú nejakú pridanú hodnotu - pomáhajú pri priechode prehltnutých chuchvalcov srsti, čistia zuby alebo dodávajú potrebné vitamíny a minerálne látky.

Mačacie dvierka a ochranné siete

Plánujete vašu mačičku púšťať von? Nezabudnite na mačacie dvierka, vďaka nim sa k vám bez problémov vráti kedykoľvek sa jej zachce. Medzi ďalšie doplnky, ktoré majitelia mačiek svojim miláčikom obstarávajú, patria ochranné siete. Tie využijete napríklad na balkóne, aby vám z neho zvedavá mačička nevypadla.

A bez čoho si nedokážete život s mačkou predstaviť vy? Poďme sa inšpirovať navzájom, napíšte nám.

hore
HORNBACH