0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 9. 12. 2022 o 13:40. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Na čo slúžia dekorácie do akvária?

Dekoráciu do akvária vyberajú chovatelia z dvoch dôvodov. Prvý je ten, že túžia po krásnom prostredí. Takom, ktoré pozdvihne ich domov aj domov rybičiek do nebeských výšin. Druhý dôvod je praktickejší - rybky sa musia v akváriu cítiť príjemne, aby sa im dobre darilo.

3 chyby, ktoré ľudia robia pri nákupe dekorácií do akvária

Poďte sa hneď na začiatku pozrieť, aké najčastejšie chyby robia ľudia pri nákupe akváriovej dekorácie. Nech im rovno predídete.

1. Chcú mať v akváriu iba ryby, aby vynikli

Existuje mnoho ľudí, ktorí zastávajú názor: "Konečne mám akvárium s krásnymi rybičkami. Predsa tam teraz nebudem dávať nejakú dekoráciu. Potom tie ryby vôbec nevyniknú!" Niečo na tomto tvrdení možno bude, ale vážne by vás napĺňal pohľad na prázdne akvárko s vodou? Nevytratila by sa všetka atmosféra? Vkusná dekorácia behom chvíle vykúzli prirodzené prostredie pre ryby, ktoré vám padne do oka oveľa viac. Skúste to.

2. Nemyslia na psychiku rýb

Nedostatok akváriových dekorácií neprospieva ani samotným rybám. Ako to? Príliš dobre si uvedomujú, že pre mnoho iných živočíchov predstavujú ľahkú korisť. A čo sa stane v okamihu, keď ich prepadnú takéto chmúrne pocity a nebudú sa mať kam schovať? Budú pociťovať stres. A to môže po nejakom čase viesť aj k oslabeniu imunity a chorobám. Vhodne zvolenou dekoráciou zaistíte, že sa vaše rybky budú cítiť bezpečne a zároveň budú pekne prospievať.

3. Do akvárií umiestňujú predmety, ktoré tam nepatria

Dôležité pravidlo znie:

"Nedávajte do akvária predmety, ktoré by mohli uvoľňovať nežiaduce látky." Ak teda daný predmet nie je určený priamo do akvária, radšej sa mu vyhnite. Čo by sa mohlo stať? Svoje krásne rybky by ste si mohli otráviť. A to určite nie je to, čo chcete.

Akú dekoráciu vybrať do akvária

Pri výbere akváriovej dekorácie hrá hlavnú rolu váš vkus. Niekomu sa páči prirodzená dekorácia v podobe koreňov, konárov a rastlín. A niekomu inému zase srdce vzplanie pre kotvy, vraky alebo napríklad most s chalúpkou. Možností existuje celý rad, pozrite si ponuku a vyberajte. V našom e-shope nájdete najlacnejšie akváriové dekorácie za menej ako 4€. Môže si ich dovoliť takmer každý.

Pri výbere myslite na to najdôležitejšie - spokojnosť vašich rýb. Vytvorte im také prostredie, v ktorom sa budú môcť bezpečne ukryť a odpočívať. Potom budú vaše rybky oveľa viac odolnejšie voči chorobám a dokonca opeknejú. Ako to? Spokojné ryby vykazujú lepšie sfarbenie.

Aká dekorácia do akvária je u našich zákazníkov najobľúbenejšia?

Naši zákazníci si často do svojich akvárií zaobstarávajú rôzne pozadia. Veľmi obľúbená je napríklad fototapeta Juwel, ktorá vytvorí krásne útulné prostredie. Ak sa rozhodnete si ju tiež zaobstarať, dajte pozor, nech vyberiete správny rozmer. Ponúkame tieto 3 varianty:

  • 60x30 cm
  • 100x60 cm
  • 150x60 cm
Medzi ďalšie obľúbené dekorácie patrí tiež SpongeBob Krusty krabí domček a Savanna korene. Páčia sa vám?

Inšpirujte sa v prírode

Pre akváriové dekorácie nemusíte nutne chodiť len do obchodov, časť si môžete nazbierať aj v prírode. Kde presne? Vo vode. Tu máte istotu, že voda kamene dostatočne zaoblila a oni vašim rybám neublížia. Nebudú príliš ostré. Poslúžia vám ako pekný doplnok k ostatnej dekorácii. Jediné, na čo musíte dávať pozor, je zloženie kameňov. Niektoré materiály vodu negatívne ovplyvňujú. Aby ste zistili, či je váš kameň vhodný, urobte octový test. Ako na neho? Kameň namočte do octovej vody a pozorujte, či dôjde k nejakej reakcii. Nič sa nedeje? Potom kameň s pokojným svedomím umiestnite do akvária.

Ak budete potrebovať poradiť s dekoráciami do akvária, sme tu pre vás. Ak máte na srdci nejakú otázku, kontaktujte nás. Spoločne určite nájdeme odpoveď.

Dekorácie do akvária si môžete nazbierať aj v prírode
hore
HORNBACH