0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 30. 11. 2022 o 8:18. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Aký typ dverí potrebujete?

4 tipy, ako vybrať dvere

Vchodové dvere

Či už sa vraciate do svojho domu, bytu alebo prichádzate do práce, vchodové dvere sú tými prvými, ktorým pri vstupe do budovy stlačíte kľučku. Pri vašich príchodoch a odchodoch sa stretnete s mnohými typmi vchodových dverí, ktorých spoločným prvkom je to, že by sa vždy mali otvárať smerom dovnútra.

4 tipy, ako vybrať dvere

Interiérové (izbové, kúpeľňové)

V interiéri samotnom sa stretávame s ďalšími typmi dverí. Záleží na vašich potrebách. Budú sa vám do izby hodiť dvere z laminátu, masívne, s 3D fóliou, sklenené alebo posuvné? Alebo dvere zhrňovacie, pretože potrebujete ušetriť kopu miesta?

4 tipy, ako vybrať dvere

Špeciálne - bezpečnostné a protipožiarne

Tento typ dverí má upravenú konštrukciu podľa účelu použitia. Stretávame sa tak s dverami protipožiarnymi, ktoré odolajú plameňom a teplu alebo s dverami bezpečnostnými, ktoré majú zabudované prvky proti prerazeniu či vypáčeniu.

Montáž bezpečnostných dverí prenechajte odborníkovi

Aby mohli byť funkcie bezpečnostných dverí zaručené, musí takéto dvere inštalovať odborník. Sú dodávané s tromi, resp. piatimi bezpečnostnými bodmi. Od bodového zamykania cez prvky proti vysadeniu, vylomeniu, priezor až po hlukový útlm. K týmto dverám odporúčame zakúpiť i bezpečnostné kovanie.

Samozrejmosťou bezpečnostných dverí je požiarna odolnosť, masívna rámová konštrukcia. Majte na pamäti, že vstupné dvere do bytu s protipožiarnou úpravou je potrebné v súlade so stavebným zákonom zasadiť do protipožiarnej obložkovej zárubne.

Aký materiál a povrch dverí preferujete?

Vchodové dvere rozdeľujeme podľa konštrukcie materiálu a povrchu na:

Interiérové dvere rozdeľujeme podľa konštrukcie materiálu a povrchu na:

U drevených dverí máte na výber z niekoľkých povrchov

 • Dekor
  Povrch týchto dverí tvorí robustný fóliový poťah s 3D efektom, ktorý sa jednoducho udržiava a má maximálne prírodnú kresbu. Tento povrch sa hodí na všetky oblasti použitia, v ktorých musia dvere niečo vydržať.
 • Lakovanie
  Lakované dvere sú prostredníctvom náročného procesu opatrené niekoľkými vrstvami akrylátového laku, ktorý je tvrdený proti UV žiareniu. Ich povrch je vďaka tomu hodvábne matný, trblietavý a mimoriadne kvalitný.
 • Laminát (CPL)
  Tieto dvere majú laminátový poťah a vďaka tomu sú obzvlášť odolné proti poškrabaniu, odretiu a nárazom. Z hľadiska dizajnu sú tieto dvere dostupné vo forme prírodných drevených imitácií, ktoré dlhodobo vyžarujú krásu a eleganciu.
 • Dýha
  Ak sa rozhodnete pre krájanú dýhu, dostanete dvere vyberanej kvality. Dvere sú chránené a zošľachtené niekoľkými vrstvami ekologického akrylátového laku, ktorý je tvrdený proti UV žiareniu. V prípade týchto dverí ide o unikáty z prírodného produktu, dreva.
 • Masív
  Pri masívnych dverách sa používajú výhradne prírodné materiály, vďaka ktorým sú dvere mimoriadne robustné. Pri masívnom spracovaní záleží na kvalite povrchovej úpravy. Dvere kúpite aj bez takejto úpravy, takže máte možnosť si ich upraviť na váš obraz.

4 tipy, ako vybrať dvere

Vnútorná štruktúra dverí

Dvere by mali nie len plniť svoju funkciu, ale aj ladiť s ostatnými prvkami interiéru. Ďalším dôležitým znakom kvality dverí, resp. dverového krídla, je jeho vnútorná štruktúra. Od zloženia štruktúry totižto závisí kvalita a stabilita dverí. A tak je len na vás, či ich budete používať denne.

4 tipy, ako vybrať dvere

Voštinové jadro

Vďaka voštinovej štruktúre sú dvere mimoriadne ľahké, napriek tomu majú vynikajúci povrch a vydržia vysoké plošné zaťaženie.

4 tipy, ako vybrať dvere

Odľahčená drevotriesková výplň

Ak kladiete dôraz na dobrú stabilitu a základnú zvukovú izoláciu, mali by ste sa pri nákupe rozhodnúť pre dvere s vložkou z odľahčenej drevotriesky.

4 tipy, ako vybrať dvere

Drevotriesková výplň

Pre oblasti s vysokou hlukovou záťažou sú vhodné dvere, ktorých jadro pozostáva z masívnej preglejky. Príkladom môžu byť bytové dvere vo viacgeneračných domoch.

Ako chcete dvere otvárať?

Predstavte si, že stojíte pred dverami. Rozhodnúť sa musíte medzi dverami, ktorým sa hovorí „pravé“ alebo medzi dverami, ktorým sa hovorí „ľavé“.

4 tipy, ako vybrať dvere

"Pravé dvere"

Pravé dvere majú nasadenie pántov na pravej strane a kľučku na ľavej. Dvere otvárate pravou rukou smerom k sebe.

"Ľavé dvere"

Ľavé dvere majú pánty na ľavej strane a kľučku na pravej. Dvere otvárate ľavou rukou smerom k sebe.

4 tipy, ako vybrať dvere

Aký rozmer dverí potrebujete a ako ho odmeriate?

Aké sú najnovšie trendy vo svete dverí?

Jasným víťazom medzi zákazníkmi je odolný laminát a extra kvalitné 3D fólie!

Najobľúbenejšie sú rámové dvere z odolného laminátu masívnej konštrukcie, so šírkou rámu 14 cm a výplňou MDF (stredne zhustená drevovláknitá doska) s hrúbkou 12 mm, s extra kvalitnou 3D fóliou. V tesnom závese sú potom voštinové dvere so šírkou rámu 55 mm, s výplňou z lepenej voštiny a oblými hranami bez viditeľného spoja.

Teraz vám už nič nebráni. Ste dokonale pripravení objednať si dvere v našom e-shope alebo sa osobne zastavte na našich predajniach. A až si ich pyšne doveziete domov, vráťte sa na naše stránky, pretože vám poradíme i to, ako interiérové a vchodové dvere zabudovať.

Ako namontovať interiérové dvere

Teraz prichádza tá chvíľa, kedy sa precízne vybrané interiérové dvere chystáte namontovať do zatiaľ prázdnych dier v stene. Nie je to nič ťažké. Spolu s našimi odborníkmi na predajniach HORNBACH sme pre vás vytvorili pod viac

hore
HORNBACH