0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Sviatok zatvorené
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 26. 6. 2022 o 12:43. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

4 tipy, ako vybrať regálový systém

Doba čítania: 3 min.
4 tipy, ako vybrať regálový systém

Ak si potrebujete urobiť poriadok v garáži, dielni, ateliéri, sklade alebo pracovni, určite sa porozhliadnite po vhodnom regáli. Aby ste sa v sortimente regálových systémov vyznali, pripravili sme pre vás to najdôležitejšie.

Presne dané rozmery alebo variabilita?

V predajniach HORNBACH alebo v e-shope nájdete v sortimente tieto typy regálov a regálových systémov:

  • zložené - tieto regály už majú daný rozmer konštrukcie aj políc, nie je možné ich časti rôzne kombinovať.
  • variabilné - takéto regály si môžete poskladať podľa svojich potrieb. Vyberiete si potrebnú výšku, šírku i nosnosť políc podľa vašich potrieb.
  • nástenné - patria medzi variabilné systémy, ktoré sa upevňujú na stenu. Sami si vyberiete policu, nástenné lišty a nosníky.
  • regály na víno - pre milovníkov vína sú v sortimente k dispozícii skladovacie regály na víno.

4 tipy, ako vybrať regálový systém

Kov, drevo alebo plast?

Regály sa vyrábajú z týchto materiálov:

  • kov - kovové regály sú veľmi pevné a stabilné a majú najväčšiu nosnosť. Kovová konštrukcia je vyrobená zo surového alebo pozinkovaného oceľového plechu. Povrchová úprava v prípade surového plechu je vykonávaná práškovou náterovou hmotou. Používajú sa do dielní, skladov alebo obchodných priestorov. Pozor, vo vlhkom prostredí môžu začať hrdzavieť, nie je teda vhodné ich umiestňovať do exteriéru.
  • drevo - drevené regály sú pevné a stabilné. Pre výrobu týchto regálov sa používa prírodné masívne drevo bez povrchovej úpravy. Lak alebo farba na ochranu dreva tak predĺžia jeho životnosť. Pretože drevo dobre vyzerá, používajú sa prevažne do interiérov (obytné priestory, vínne pivnice, ateliéry, obchody atď).
  • plast - regály z plastu sa ľahko zostavujú a sú najčastejšie vyrobené z ľahkej polypropylénovej konštrukcie, ktorá je veľmi odolná proti vlhkosti. Preto sa najčastejšie používajú do interiérov, pivníc, dielní a pod. Naopak nie je vhodné ich umiestňovať tam, kde hrozia nízke teploty. Plast sa potom deformuje.

4 tipy, ako vybrať regálový systém

Montáž pomocou skrutkovača alebo bez?

Ďalším z kritérií pri výbere vhodného regálu je jeho montáž. Máte možnosť si vybrať z týchto spôsobov zostavenia:

  • skrutkovateľné - v balení nájdete všetky potrebné skrutky, v prípade policového (nástenného) regálu aj hmoždinky. Zostavenie tak dá viac práce.
  • bez skrutiek - na zostavenie nepotrebujete žiadne náradie, pretože tieto regály sa montujú bez pomoci skrutiek. Jednotlivé diely do seba stačí len zacvaknúť.

4 tipy, ako vybrať regálový systém

Na knihy alebo debny s náradím?

Pri výbere správneho regálu je dôležité zamerať sa nielen na veľkosť (šírku) políc, ale hlavne na ich nosnosť.

Nosnosť znamená zaťaženie police, resp. koľko kilogramov rozloženej váhy polica zvládne. Police do všetkých typov regálov (okrem plastového) môžu byť vyrobené z kovu, z tvrdenej drevotriesky (HDF) alebo z drevovláknitej dosky (MDF). Pod každú policu sa ešte vkladá výstuha na dosiahnutie vyššej nosnosti.

Nosnosť jednej police sa pohybuje od 25 kg až do 500 kg a závisí od veľkosti regálu a materiálu, z ktorého je regál vyrobený. Napr. pri plastovom regáli so štyrmi policami má jedna polica nosnosť 25 kg. Jedna polica v kovovom regáli naopak zvládne udržať napríklad 450 kg.

4 tipy, ako vybrať regálový systém
hore
HORNBACH