Moje nákupné zoznamy 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
24. 12. 2024 7:00 - 11:30 hod.
25. 12. 2024 zatvorené
26. 12. 2024 zatvorené
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 15. 12. 2024 o 0:29. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Táto elektráreň je vhodná pre zákazníkov, ktorí nemajú strechu na inštaláciu tradičnej solárnej elektrárne.

  • Mimoriadne jednoduchá inštalácia,
  • nízka obstarávacia cena
  • a dlhá životnosť.

Stačí ju umiestniť na balkón alebo okenný parapet a pripojiť do elektrickej zásuvky. Balkónová elektráreň spolupracuje s verejnou elektrickou sieťou na napájanie spotrebičov. To, čo elektráreň nedokáže vyrobiť, sa automaticky doplní z verejnej siete.

Všetka produkcia elektrárne Technaxx je určená na priamu spotrebu.

Máte terasu alebo balkón? Potom si môžete vyrábať vlastnú solárnu energiu pomocou pripojiteľného solárneho zariadenia. Tieto malé balkónové fotovoltaické systémy možno namontovať napríklad na parapet balkónového okna.

Nejde však o „systém“ v technickom zmysle, ale skôr o domáci spotrebič, ktorý vyrába elektrickú energiu. Tento systém, ktorého základom je mikroinvertor (mikrostriedač) slúžiaci na priame využívanie energie zo solárnych panelov a jeho výstup, možno pripojiť priamo k elektrickej sieti kdekoľvek vo vašom dome alebo byte.

Na základnú inštaláciu nie je potrebné žiadne ďalšie zariadenie. Všetka energia zo solárnych panelov sa priamo prenáša do siete 230 V a priamo sa využíva pripojenými spotrebičmi. Systém musí byť navrhnutý tak, aby spotreba miestnych spotrebičov bola vždy vyššia ako maximálny výkon mikroinvertora. Potom bude riešenie fungovať tak, že energia vyrobená solárnym panelom sa vždy spotrebuje prednostne pred energiou, za ktorú sa platí zo siete.

Jak vybrat solární panely na balkon

Solárne moduly vyrábajú elektrickú energiu priamo zo slnečného žiarenia, ktorú menič premieňa na „elektrickú energiu pre domácnosť“. Menič je pripojený priamo k elektrickému obvodu v byte. V najjednoduchšom prípade prostredníctvom zástrčky do existujúcej zásuvky.

Elektrina z balkónovej elektrárne prúdi do zapojenej zásuvky a odtiaľ do televízora, chladničky alebo práčky, ktoré sú zapojené do ďalších zásuviek v byte. To znamená, že z verejnej siete sa odoberá menej elektrickej energie. Ak elektrina vyrobená z balkóna nestačí na prevádzku domácich spotrebičov, potrebné množstvo sa automaticky doplní z verejnej siete.

Aký je rozdiel oproti bežnému fotovoltickému systému?

Balkónové elektrárne sú menšie ako fotovoltické systémy a sú určené pre súkromné osoby na priamu inštaláciu, pripojenie a používanie. Balkónové solárne systémy sa dajú pomerne ľahko odpojiť a prevádzkovať na inom mieste. Majú výkon do 300 wattov.
Na druhej strane bežné fotovoltické systémy na súkromných domoch majú výkon od 3 do 20 kilowattov (kWp).
Pred kúpou a inštaláciou balkónových solárnych panelov musíte všetko prediskutovať s majiteľom domu alebo bytu alebo s inými vlastníkmi bytov. Ide predovšetkým o súhlas všetkých a zodpovednosť za prípadné budúce škody. Napríklad: balkón nemusí uniesť takúto záťaž, naruší sa estetika budovy, nie je uzatvorené poistenie za škody spôsobené balkónovou elektrárňou.

Po nájdení správneho miesta vyvstáva otázka, ako by ste mali solárny systém na balkóne namontovať. Solárne balkónové systémy možno inštalovať na plochú strechu, terasu, balkón, plot a mnohé ďalšie miesta.
Montáž malého solárneho systému na balkón je jedným z najjednoduchších spôsobov inštalácie. Na tento účel sa používa montážny rám, na ktorý sa priskrutkuje solárny modul. Len pomocou tohto rámu môžete solárny panel pripevniť. Uistite sa však, že solárny panel ukotvíte aj do zeme, napr. pomocou závažia. Takto ho najlepšie ochránite pred silným vetrom.

Jak vybrat solární panely na balkon

Ak je najslnečnejším miestom vaša terasa, patrí váš minifotovoltaický systém práve tam. Rovnako ako pri montáži na balkón budete potrebovať montážny rám, na ktorý solárny modul pripevníte. Na terase je obzvlášť dôležité ukotvenie do zeme, pretože solárny modul musí odolávať vetru a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Z tohto dôvodu by ste mali upustiť aj od mobilného podstavca, aj keď to znie lákavo, že balkónovú elektráreň vždy nasmerujete na slnko.

Tip : Balkónová solárna elektráreň by nemala prekážať.

Jak vybrat solární panely na balkon

Ak chcete namontovať balkónovú elektráreň na šikmú škridlovú strechu, môžete použiť v podstate rovnaké upevňovacie prvky ako pri veľkom fotovoltaickom systéme. Tu by ste však mali využiť služby odborníkov.

Ak chcete namontovať solárne moduly na plochú strechu garáže, opäť budete potrebovať montážny rám. Opäť sa uistite, že je bezpečne upevnený a odolá všetkým búrkam a dažďu.

Použitá technológia je testovaná a rovnaké komponenty sa používajú v profesionálne inštalovaných fotovoltaických systémoch. Môžu sa používať len komponenty, ktoré boli vyrobené a testované v súlade s normami. Zariadenia sú vo všeobecnosti veľmi bezpečné. Čo je najdôležitejšie? K akejkoľvek zásuvke alebo obvodu (prostredníctvom meniča) pripojte len jedno solárne zariadenie. Bolo by nebezpečné pripojiť niekoľko zariadení prostredníctvom viacerých zásuviek. Výrobok podľa VDE4105.

Smarthome

Zaujíma vás, koľko elektriny momentálne vyrába vaša balkónová elektráreň? Pri niektorých balkónových elektrárňach to môžete ľahko zistiť vďaka aplikácii výrobcu (Technaxx 300 TX-212 nemá vlastnú aplikáciu!)

Ak nie, existuje inteligentné riešenie:
Nainštalujte modul na zapustenie do zásuvky. Zápustný modul môžete použiť aj na neskoršie inteligentné zásuvky, vypínače svetla alebo elektrické žalúzie.
Ak je zásuvkový modul kompatibilný s bránou SMART HOME by hornbach, môžete kedykoľvek zobraziť aktuálnu výrobu elektrickej energie pomocou príslušnej aplikácie.

A to nie je všetko. Pomocou aplikácie SMART HOME by hornbach si môžete vytvoriť vlastné pravidlá pre každé pripojené zariadenie. Môžete napríklad určiť, že zariadenie sa zapne len vtedy, keď vaša balkónová elektráreň vyprodukuje dostatok wattov.

Ak hľadáte spôsob, ako uskladniť vlastnú vyrobenú elektrinu, máme pre vás malý trik:
Pripojte svoju balkónovú elektráreň prostredníctvom inteligentnej zásuvky. Pomocou takejto inteligentnej zásuvky môžete nabíjaciu stanicu pripojiť aj k domácej elektrickej sieti. Teraz nakonfigurujte obe inteligentné zásuvky tak, aby sa nabíjacia stanica nabíjala len vtedy, keď je k dispozícii dostatok energie z vašej balkónovej elektrárne.

Nabíjacia stanica by mala byť dostatočne veľká, aby ste v nej mohli uskladniť aj dostatok energie.

S nabitou nabíjacou stanicou potom môžete nezávisle od elektrickej siete spustiť väčšie spotrebiče, ako sú práčky alebo žehličky.

Smarthome
hore