0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 28. 9. 2023 o 6:47. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Značka

SMART HOME by hornbach

SMART HOME by hornbach

Ostatní robia veci napoly. S aplikáciou SMART HOME by hornbach môžete ovládať svoj domov prostredníctvom aplikácie – bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

SMART HOME by hornbach

Jeden domov, jedna aplikácia, mnoho rôznych možností ovládania. Všetko je možné usporiadať pomocou niekoľkých kliknutí. Život nikdy nebol tak SMART.

Vždy budete vedieť, čo sa deje. Ušetríte energiu vďaka šikovnému riadeniu vykurovania, vďaka šikovným senzorom sa už nebudete musieť obávať nepozvaných hostí alebo škôd spôsobených vodou a budete dostávať upozornenia, keď sa deti vrátia zo školy.

SMART HOME by hornbach umožňuje ovládanie rôznych aplikácií, produktov a systémov pre dom a záhradu naprieč výrobcami - prostredníctvom centrálnej aplikácie. V každej domácnosti je veľa možností, ako tento systém zaviesť a žiť múdrejšie.


Stiahnite si príručku SMART HOME by hornbach

Chcete vedieť viac o výhodách SMART HOME by hornbach? V sprievodcovi na stiahnutie (PDF, 2 484 KB) sa dozviete všetko, čo potrebujete (dostupné zatiaľ len v českom jazyku).

Produkty a systémy pre dom a záhradu

Bezpečnosť, pohodlie, energia a starostlivosť. Sami sa rozhodnite, ktoré chytré zariadenia si chcete zaobstarať, aby bol váš život jednoduchší, pohodlnejší a bezpečnejší.

 Hornbach
+
123456789101112

Sortiment výrobkov SMART HOME by hornbach

Mozog systému

Centrálna riadiaca jednotka systému SMART HOME by hornbach funguje ako prepojenie medzi smartfónom, tabletom alebo počítačom a zariadeniami pripojenými k systému. Ako váš osobný správca sa stará o všetku komunikáciu vo vašej domácnosti a na záhrade.

Táto riadiaca jednotka SMART HOME by hornbach môže byť kompatibilná s rôznymi rádiovými štandardmi, napr. Z-Wave, Zigbee, Wi-Fi alebo Bluetooth. Ak potrebujete ďalšie rádiové štandardy, môžete ich doinštalovať prostredníctvom rozhrania USB.

V predajni HORNBACH a v e-shope nájdete termostaty pre radiátory, LED žiarovky, detektory dymu a mnoho ďalších zariadení. Zariadenie zodpovedajúce SMART HOME by hornbach poznáte podľa tohto označenia:

SMART HOME by hornbach

Ktoré produkty sú kompatibilné?

Chceme, aby ste sa rýchlo zorientovali.

Preto si tu môžete stiahnuť zoznam kompatibilných zariadení (PDF, 611 KB) vo formáte PDF.

Chytré partnerstvá

Vďaka integrácii príslušných značiek a služieb ponúka systém vysokú úroveň ochrany investícií.
Čím viac partnerstiev nadviažeme, tým viac kompatibility a výhod vám môžeme ponúknuť.

Neustále rozširujeme našu sieť.
SMART HOME by hornbach

Jeden systém, mnoho výhod

Jedna aplikácia pre dom aj záhradu

Pohodlné ovládanie všetkých produktov prostredníctvom aplikácie SMART HOME by hornbach.

Jednoduché ovládanie

Jednoduché uvedenie do prevádzky a obsluha, celosvetovo prostredníctvom aplikácie alebo prehliadača.

Na nastavenie systému nepotrebujete byť technickým expertom. V príručke Quick Start Guide (PDF, 16 064 KB) je krok za krokom vysvetlené, ako systém nastaviť, alebo môžete jednoducho postupovať podľa pokynov v aplikácii. Ovládanie systému je rovnako jednoduché, zrozumiteľné a intuitívne.

So SMART HOME by hornbach funguje všetko vo vašej domácnosti úplne automaticky. Stačí niekoľko kliknutí a procesy môžete ovládať sami. Potrebujete iba bránu SMART HOME by hornbach, užívateľský účet SMART HOME by hornbach a vhodné zariadenia.

Zariadenia v sieti spolu komunikujú a vždy vás informujú o aktuálnom stave.

Vysoká kompatibilita

Rozhodli sme sa pre riešenie SMART HOME by hornbach, pretože chceme ponúkať nielen výrobky, ale aj riešenie problému. Konieckoncov, aký zmysel má mať veľa rôznych sieťových produktov, keď ich nemôžete ovládať prostredníctvom centrálnej aplikácie?

Konkrétne to znamená, že do nášho systému postupne začleníme príslušné výrobky a značky pre všetky oblasti použitia v domácnosti a na záhrade.

Vaše dáta sú u nás v bezpečí

Prenos dát je šifrovaný (štandard pre online bankovníctvo) a dáta sú uložené v Európe. Maximálna bezpečnosť systému je zaistená prostredníctvom interných a externých auditov.

Žiadne mesačné náklady

So SMART HOME by hornbach máte 100% transparentnosť nákladov, pretože nie ste viazaní žiadnymi predplatnými ani skrytými následnými nákladmi, ako sú poplatky za prenájom.

Bezplatné aktualizácie

Aktualizácie zabezpečenia a funkcií udržujú váš systém vždy aktuálny. To sa deje automaticky na pozadí - samozrejme zadarmo.

Aplikácia ide s dobou

Brána má niekoľko integrovaných rádiových štandardov. Pravidelnými aktualizáciami sa systém rozširuje o zariadenia Z-Wave a Zigbee a partnermi, ako sú Bosch, Tado ° a Gardena.

Poradenstvo a pomoc od zamestnancov spoločnosti HORNBACH

Okrem telefonickej podpory sú vám naši kompetentní zamestnanci HORNBACH k dispozícii aj v predajniach HORNBACH.

Odpovede na často kladené otázky

Je pre vás technológia Smart Home stále ešte nová oblasť? Nebojte sa, nie ste sami. Tu sme pre vás zhrnuli najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa SMART HOME by hornbach.

Otázky týkajúce sa nastavenia / inštalácie

Aké sú technické požiadavky?

 • pripojenie na internet s rýchlosťou sťahovania min. 2 Mbit/s
 • Smartphone Android (min. Android 6.0) alebo iOS (min. iOS 11) alebo prehliadač v najnovšej verzii
 • Zákaznícky účet spoločnosti HORNBACH

Ako môžem vo svojej domácnosti nastaviť SMART HOME by hornbach?

Naše produkty Smart Home je možné ľahko a rýchlo uviesť do prevádzky bez akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí. Informácie o uvedení do prevádzky nájdete v Stručnom sprievodcovi (PDF, 16 064 KB). Príručku nájdete aj v balení brány.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete kedykoľvek obrátiť na náš zákaznícky servis.

Ako dlho trvá úvodné nastavenie?

Naše produkty Smart Home je možné nainštalovať a nastaviť bez väčšej námahy. Zariadenia sú bezdrôtové a komunikujú prostredníctvom rádiových protokolov, čo vám ušetrí starosti s pokladaním káblov. Iba brána je pripojená káblom k internetovému smerovaču a do elektrickej zásuvky. Nastavenie systému trvá v priemere asi 15 minút v závislosti od počtu zariadení.

Môžem používať SMART HOME by hornbach v prenajatom byte?

Áno! Smart Home je ideálny pre prenajímané byty. Väčšinu produktov Smart Home je možné nainštalovať bez nutnosti vŕtania a skrutkovania. Pokiaľ sa sťahujete, môžete výrobky bez stopy odstrániť. Vzhľadom na to, že výrobky spolu komunikujú bezdrôtovo, je možné ich v priebehu niekoľkých minút demontovať a znovu inštalovať na novom mieste určenia.

Otázky k bráne SMART HOME by hornbach

Čo je to brána?

Brána je centrálnou riadiacou jednotkou systému Smart Home. Často sa však označuje aj ako riadiace centrum alebo rozbočovač. Celá komunikácia nášho systému prebieha cez bránu. Slúži ako spojenie medzi smartfónom, tabletom alebo počítačom a zariadeniami pripojenými k systému Smart Home.

Ktoré zariadenia fungujú s bránou SMART HOME by hornbach?

Zoznam kompatibility si môžete stiahnuť ako súbor PDF. (PDF, 611 KB)

Tento zoznam sa neustále rozširuje, pretože do systému SMART HOME by hornbach sú neustále pridávané nové zariadenia. Všetky kompatibilné zariadenia sú označené štítkom SMART HOME by hornbach.

Chcete so svojou bránou SMART HOME by hornbach používať zariadenie, ktoré nie je uvedené v našom zozname kompatibility? To zvyčajne nie je problém! Skontrolujte, s akým komunikačným štandardom zariadenie pracuje. Naša brána podporuje nasledujúce komunikačné štandardy: Z-Wave, ZigBee, WiFi.

Nemôžeme však zaručiť funkčnosť nepodporovaného zariadenia a nemôžeme ponúknuť žiadnu podporu.

Aký je rádiový dosah brány?

Maximálna vzdialenosť medzi bránou a zariadením Z-Wave je 100 metrov vo vonkajšom prostredí. Tento rozsah môže byť narušený stenami a predmetmi v dome. Pre spoľahlivé pripojenie v interiéri by nemala byť prekročená vzdialenosť 10 metrov. Pomocou zariadenia s funkciou opakovača Z-Wave môžete tento dosah 10 metrov predĺžiť na približne 40 metrov. V zozname kompatibility (PDF, 611 KB) sa môžete pozrieť, ktoré zariadenia majú túto funkciu opakovača. Čím viac zariadení s funkciou opakovača doma máte, tým silnejšia bude vaša rádiová sieť Z-Wave.

WiFi: Kamera využíva na prenos obrazu WiFi, a je preto veľmi závislá na konštrukcii budovy.

obr hornbach gateway dosah 1602x1068
Koľko jednotiek môžem pripojiť k jednej bráne?

K jednej bráne je možné pripojiť 232 zariadení Z-Wave.

Okrem 232 zariadení je možné k bráne pripojiť napríklad Philips Hue Bridge. Zariadenia pripojené k Philips Hue sa do počtu 232 zariadení nezapočítavajú. V tomto prípade je možné použiť maximálne 232 + 50 zariadení Philips Hue. Ostatní partneri, napríklad Bosch Indego Connect a tado°, sa do týchto 232 zariadení taktiež nezapočítavajú.

Môžem pridať k jednému používateľskému účtu niekoľko brán?

Áno, pomocou jedného užívateľského účtu môžete ovládať všetky brány u vás doma, v rekreačnom byte, v byte susedov aj v byte rodičov.

Môžem ovládať bránu s viacerými ľuďmi?

Áno, stačí pozvať rodinu alebo spolubývajúcich.

Užívatelia nemôžu upravovať nastavenia brány, pridávať zariadenia ani pozývať ďalších užívateľov.

Ide o bránu od spoločnosti Vera Controls?

Nie. Bohužiaľ sa tu rozšírilo nepravdivé tvrdenie. Iba kryt naznačuje, že sa jedná o bránu Vera. Žiadne ďalšie podobnosti neexistujú.

Ovládanie je jednoduché a intuitívne

Ako ovládam svoj SMART HOME by hornbach?

SMART HOME by hornbach funguje na vašom smartfóne, tablete a v internetovom prehliadači. Na ovládanie chytrej domácnosti hlasom môžete použiť aj zručnosť SMART HOME by hornbach Alexa Skill.

Na ovládanie zariadenia a situácií môžete použiť aj diaľkové ovládače, ako je Fibaro KeyFob a Fibaro Buttons.

Čo sú to pravidlá, časovače a rozvrhy?

Inteligentnú domácnosť môžete automatizovať rôznymi spôsobmi. Plány a časovače umožňujú energeticky úsporné vykurovanie alebo spínanie zariadenia v určitú dobu. Pravidlá prepájajú vaše zariadenie s inteligentnou domácnosťou.

Čo je možné nastaviť?

Existujú celkom štyri rôzne situácie:

 • Doma
 • Spánok
 • Mimo domov
 • Dovolenka

Definujte svoje situácie vytvorením vhodných pravidiel a harmonogramov pre každú situáciu.

Ako si môžem zmeniť heslo?

Odhláste sa prostredníctvom aplikácie SMART HOME by hornbach a potom zvoľte odkaz "Zabudli ste svoje heslo?" pre nastavenie nového hesla.

Ako dlho sa údaje zobrazujú v histórii?

V sekcii História aplikácie SMART HOME by hornbach máte možnosť zobraziť namerané hodnoty a udalosti z minulosti. Namerané hodnoty sú k dispozícii po dobu približne siedmich dní.

Čo sa stane v prípade výpadku prúdu?

V prípade výpadku prúdu je systém Smart Home nefunkčný. Jednotlivé zariadenia je možné stále ovládať ručne.

Čo sa stane v prípade výpadku internetu?

V prípade výpadku internetu nemožno systém Smart Home ovládať na diaľku. Pravidlá a plány, ktoré ste už nastavili, sa budú naďalej vykonávať.

Ako môžem zmeniť svoju e-mailovú adresu?

E-mailovú adresu zmažte prostredníctvom webovej aplikácie www.smarthomebyhornbach.com v časti "Užívateľský účet" > "Zmazať užívateľský účet".

Všetky zariadenia, pravidlá a tiež história sú stále uložené v bráne a bránu môžete opäť používať ako obvykle.

Teraz zmeňte svoju e-mailovú adresu v zákazníckom účte HORNBACH na adrese hornbach.com "Môj účet" > "Moje údaje" > "Prihlasovacie údaje".

Potom zaregistrujte svojho nového užívateľa pre SMART HOME by hornbach v časti "Môj účet" > "Môj Smart Home".

Po novej registrácii sa prihláste a pridajte bránu do nového používateľského účtu.

Problémy s prihlásením v prehliadači Safari?

MacBook:

Otvorte nastavenie prehliadača Safari.
Vyberte kartu "Súkromie" a aktivujte sledovanie naprieč stránkami.
Reštartujte prehliadač - teraz by ste sa mali byť schopní prihlásiť.

iPhone / iPad:

Otvorte nastavenie iPhonu / iPadu.
Vyberte kartu Safari a v časti Súkromie a zabezpečenie aktivujte sledovanie naprieč stránkami.
Reštartujte prehliadač Safari - teraz by malo byť možné sa prihlásiť.

Systémové požiadavky SMART HOME by hornbach

 • Pripojenie k internetu.
 • Jeden voľný port LAN na internetovom routeri.
 • Použitie aplikácie: iOS min. verzia 10.0 / Android min. verzia 6.0; k dispozícii v Apple App Store alebo Google Play Store.

Otázky týkajúce sa zabezpečenia a ochrany dát

V spoločnosti SMART HOME by hornbach je bezpečnosť našou najvyššou prioritou. Aby sme zaistili maximálnu bezpečnosť, vykonávame interné testy a spolupracujeme aj s nezávislými inštitúciami, ako je VDE (Asociácia pre elektrotechniku, elektroniku a informačné technológie).

Ako funguje prenos údajov? Je bezpečný?

Prenos dát je plne zašifrovaný, a preto ho nemožno prečítať. HORNBACH používa aktuálne šifrovacie mechanizmy AES-128 a S2 Security. Vaša bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá. VDE preto vykonala komplexný audit brány, aplikácií a backendových systémov. SMART HOME by hornbach získal certifikáciu VDE pre bezpečnosť informácií – zabezpečenie proti krádeži dát, útokom hackerov a manipulácii!

Ako sú moje údaje uložené?

Všetky dáta sú uložené v Európe. Vaše osobné údaje budú použité iba v rámci zákonných predpisov o ochrane osobných údajov. Osobitné obchodné podmienky (PDF, 459 KB) pre používanie služby SMART HOME by hornbach si môžete stiahnuť.

Údaje o vašich zariadeniach ukladáme po dobu približne 7 dní, aby ste ich mohli zobraziť v histórii. Údaje o vašich zariadeniach nebudú odovzdané tretím stranám a budú okamžite vymazané, ak zmažete svoj užívateľský účet. Ďalšie informácie nájdete v podmienkach a zásadách ochrany osobných údajov.

Ak používate hlasové ovládanie Amazon Alexa, vezmite prosím na vedomie aj zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Amazon.

Kto má prístup k mojim údajom?

K dátam zariadenia máte prístup ako vlastník používateľského účtu a vami pozvaní používatelia. V prípade služieb podpory, ktoré si vyžiadate od spoločnosti HORNBACH, má pracovník pomoci obmedzený prístup k niektorým informáciám o zariadení brány. Neposkytujte svoje heslo ďalším osobám.

Ďalšie informácie nájdete v podmienkach a informáciách o ochrane osobných údajov.

Ako môžem odstrániť svoje údaje?

Svoj užívateľský účet môžete kedykoľvek zmazať v ponuke pod položkou Užívateľský účet v aplikácii SMART HOME by hornbach alebo v aplikácii prehliadača. Všetky vaše osobné údaje budú okamžite zmazané a nebude možné ich obnoviť.

Otázky týkajúce sa záruky, reklamácie a vrátenia

Čo mám robiť, keď je výrobok chybný?

V e-shope

Pokiaľ je tovar zakúpený online chybný alebo vykazuje poškodenie pri preprave, môžete si tu všetko vyriešiť. Na tento účel od vás potrebujeme nasledujúce informácie:

 • stručný popis poškodenia,
 • zmysluplné fotografie, ktoré jasne ukazujú poškodenie (max. 4 MB),
 • všetky poškodené položky musia byť zobrazené spoločne aspoň na jednej fotografii.

V predajni

Pokiaľ reklamujete tovar zakúpený online v predajni HORNBACH, najprv overíme, či môžeme chybný tovar opraviť. Pokiaľ to nebude možné, vrátime vám peniaze a môžete si kúpiť nový kus.

Ako dlho mám na jednotky záruku?

Zákonná záručná lehota je 24 mesiacov.

Ako môžem odstrániť svoj používateľský účet Smart Home?

Svoj užívateľský účet môžete kedykoľvek zmazať v ponuke pod položkou Užívateľský účet v aplikácii SMART HOME by hornbach alebo v aplikácii prehliadača.

Kde a ako môžem zlikvidovať chybné produkty Smart Home?

Symbol "preškrtnutej popolnice" vyžaduje oddelenú likvidáciu odpadových elektrických a elektronických zariadení (OEEZ). Takéto zariadenia môžu obsahovať nebezpečné a pre životné prostredie nebezpečné látky. Tieto zariadenia musia byť odovzdané na určenom zbernom mieste pre recykláciu elektrických a elektronických zariadení a nesmú byť odovzdané do netriedeného komunálneho odpadu. Tým pomáhate chrániť zdroje a životné prostredie. Ďalšie informácie získate na miestnych úradoch. Deti by sa nikdy nemali hrať s plastovými vreckami a obalovými materiálmi, pretože hrozí nebezpečenstvo poranenia alebo udusenia. Tieto materiály bezpečne skladujte alebo ich likvidujte spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

Zabezpečenie dát je na prvom mieste

Pre maximálnu ochranu je SMART HOME by hornbach kontrolovaný z hľadiska bezpečnosti informácií.
Bezpečnostné ciele zahŕňajú:

 • Ochrana komunikácie pred odpočúvaním a manipuláciou.
 • Ochrana systémov proti neoprávnenému vniknutiu, neoprávnenému použitiu, manipulácii a strate dát.
 • Ochrana osobných údajov.
 • Chránené bezpečnostné aktualizácie systémov.

SMART HOME by hornbach úspešne prešiel certifikáciou VDE pre bezpečnosť informácií, ktorá potvrdzuje komplexné zabezpečenie proti krádeži dát, útokom hackerov a manipulácii.

Audit bezpečnosti informácií má nasledujúcu štruktúru:

Audit zariadení (komunikačných zariadení a brán).
Audit aplikácií pre chytré telefóny a tablety.
Audit backendu a cloudového systému.

SMART HOME by hornbach

Podmienky a informácie o ochrane údajov

Stiahnite si osobitné podmienky používania SMART HOME by hornbach (ďalej len: Podmienky a informácie o ochrane osobných údajov) vo formáte PDF:

Zmluvné podmienky a zásady ochrany osobných údajov (PDF, 459 KB)

hore