0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 3. 12. 2022 o 14:28. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Upozornenie:

Pri navrhovaní aj samotnej realizácii majte na pamäti jednu dôležitú vec. Prácu s elektrinou a opravy môžu vykonávať iba kvalifikovaní elektrikári.

Textilné káble alebo revolúcia vo svete svietidiel

Stále si myslíte, že káble sú nudná záležitosť? Tak to ste ešte nevideli tvarovateľné textilné káble! A čo sa dá z nich vyrobiť? Moderné a originálne závesné a stojacie svietidlá.

Farby, farby a zase farby

Alebo máte náladu na niečo nenápadného? Tak či tak to bude zábava! Vyberte si približne z tridsiatich rôznych neutrálnych a žiarivých farieb, ako je napríklad výrazná červená, reflexná zelená, jasná oranžová alebo z farebných variácií, ako sú čierno-biele pásiky alebo červená zebra.

Ako vyrobiť originálne svietidlo

Neobmedzujte sa tým, kam nové svetlá umiestniť. Osvetlenie možno naplánovať nad jedálenský stôl alebo všade možne po izbe. Jednoducho preto, že káble sú k dispozícii v rôznych dĺžkach alebo presne v takej dĺžke, akú potrebujete.

Objímky a stropné krytky - užitočné a zároveň štýlové

Textilné káble sú síce krásne, ale ich zakončenia dovediete k dokonalosti použitím trendy objímok.

Máte možnosť voľby medzi obyčajnou bielou a čiernou plastovou objímkou alebo objímkou z kovu s vintage vzhľadom v klasickej veľkosti E27 a menšej E14.

K nej samozrejme patrí vhodná krytka objímky a krúžok pre pripevnenie tienidla. V predajni HORNBACH nájdete tiež objímky s ťahacím alebo otočným vypínačom.

Umiestňujete svetlo na strop?

Potom vyberte správny stropný kryt závesu a textilného kábla. Opäť máte k dispozícii rôzne farby. Vyberajte krytku buď s jedným otvorom alebo s tromi, kam môžete umiestniť tri textilné káble rôznych farieb.

Použite to správne príslušenstvo

Aby nedošlo k vytrhnutiu káblov zo stropného spoja, obzvlášť pri ťažkých svietidlách, mali by ste zabezpečiť dostatočnú pevnosť pomocou stropného háčika a závesu.

Asi najbežnejším druhom závesu je plastový alebo kovový profil s tromi otvormi. Dvoma otvormi sa pretiahne kábel a tretím sa luster zavesí na háčik.

Ako vyrobiť originálne svietidlo

Na tvorbu svietidiel existuje veľa nenahraditeľného príslušenstva, ako sú napríklad:

 • mosadzné matice,
 • závesy svietidiel,
 • stropné háčiky,
 • káblové priechodky,
 • káblové skrutky s prívodom káblov,
 • závitové rúrky,
 • montážne krúžky,
 • mosadzné háky,
 • stropné háky s hmoždinkami,
 • zástrčky s uzemňovacími kontaktmi,
 • závesy so zásuvkami,
 • nožné spínače a ďalšie.

Žiarovky sú čerešničkou na torte

Pri konštrukcii závesného svietidla bez tienidla je potrebné klásť dôraz na použitý svetelný zdroj (žiarovku). Svietidlo teda tvorí iba kábel, objímka a žiarovka.

Pre fanúšikov nostalgie odporúčame žiarovky z radu flair vintage. Vďaka starobylému vzhľadu banky s vláknami sa takmer nelíšia od populárnej žiarovky. Namiesto volfrámového vlákna sa rozsvecujú LED diódy, ktoré sú samozrejme oveľa efektívnejšie, šetria energiu a majú dlhšiu životnosť.

A ak nie ste priaznivcom retra a vlákien, v našom e-shope určite nájdete žiarovku, ktorá bude vyhovovať vášmu dizajnérskemu zámeru.

Nemáte čas, chuť či talent zostaviť svietidlo dohromady?

Potom si môžete kúpiť už pripravenú sadu s textilnými káblami. V nej budete mať základnú konštrukciu zostavenú z textilného kábla, prípojky a ochranný kryt, ktoré sú už pevne spojené. Na vás bude len výber tej pravej žiarovky a na konci rozsvietenie vašej novej lampy.

Príďte si jednotlivé diely ohmatať

Máte už nejakú predstavu, ale neviete, ako svoj projekt realizovať? Potom sa príďte pozrieť k nám do predajne HORNBACH a naši odborníci vám poradia. V predajni máte možnosť vidieť rôzne textilné káble, objímky, stropné krytky a ďalšie komponenty.

Ako vyrobiť originálne svietidlo
hore
HORNBACH