0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 27. 1. 2023 o 12:15. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Čo je to inteligentná domácnosť?

Doba čítania: 4 min.
Čo je to inteligentná domácnosť?

Len si to predstavte. Vyrážate na zaslúženú zimnú dovolenku a v dome nastavíte kúrenie na požadovanú teplotu alebo predhrejete vodu. To všetko zatiaľ čo zabezpečovací systém stráži dom a čidlá kontrolujú kvalitu vzduchu v interiéri. Že je to nemožné? Omyl! Vitajte v inteligentnej domácnosti.

Čo všetko zvládne inteligentná domácnosť?

Systémy inteligentnej domácnosti riadia osvetlenie, vykurovanie, klimatizáciu a rad doplnkových funkcií (napríklad otváranie brán alebo sťahovanie žalúzií) vrátane multimédií pre jednotlivé miestnosti či v rámci celej domácnosti.

Obvykle sú tiež prepojené s externými systémami, akými sú najmä zabezpečovacie zariadenia a bazénová technológia. Tieto smart home systémy možno pochopiteľne zabudovať aj ako integrované.

Efektívna spolupráca

Systém inteligentnej domácnosti tak pracuje buď samostatne, teda v rámci jednotlivého úseku (napríklad osvetlenie, zásuvky alebo vykurovanie), či ako komplexný celok. Okrem toho vie aktívne pracovať s energiami v rámci celého domova.

V zime skrátka interiér vykúri, v lete naopak vychladí, prípadne zatiahne žalúzie na južnej strane. To preto, aby sa miestnosť zbytočne neprehrievala a nebolo ju preto nutné chladiť.

Čo je to inteligentná domácnosť

Čo je cieľom inteligentnej domácnosti?

Inteligentná domácnosť zaistí maximálne pohodlie pre používateľa, ale hlavne úsporu energie. Systém totiž vyhodnocuje spotrebu a následne znižuje prevádzkové náklady na minimum.

Na inteligentný systém možno preto napojiť rôzne technológie: osvetlenie, žalúzie, zabezpečovací systém, vykurovanie, chladenie, ohrev TUV, rekuperáciu, vzduchotechniku, multimédiá, vodostop aj meranie spotreby elektriny.
Vždy záleží na konkrétnom majiteľovi a na tom, čomu dáva prednosť.

Hornbach
1 2 3 4 5
Smart Home - Inteligentná domácnosť
1
Smart Home ovládanie kúrenia

Každá miestnosť vášho domova môže mať tú správnu teplotu.

Prejsť do kategórie Smart Home ovládanie kúrenia

2
Smart Home ovládanie osvetlenia a elektrického prúdu
3
Smart Home zabezpečenie a ovládanie domácnosti
4
Smart Home základné sady inteligentnej domácnosti

Postavte si inteligentnú domácnosť od A až po Z.

Prejsť to kateórie Smart Home základné sady.

5
Riadiace jednotky pre zavlažovanie

Výhody inteligentnej domácnosti

 • Inteligentnú domácnosť môžete ovládať zo svojho mobilného telefónu, počítača alebo tabletu.
 • Dom sa neustále správa, akoby v ňom niekto býval a to aj v prípade vašej neprítomnosti. Dokonale tak mätie prípadného zlodeja.
 • V dome je neustále udržiavaná príjemná klíma.
 • V miestnosti môžete jediným stlačením tlačidla nastaviť zodpovedajúce osvetlenie.
 • Inteligentné domy pri odchode a zakódovaní automaticky vypnú všetky zásuvky, svetlá, zatiahnu žalúzie a vykurovanie prejde do úsporného režimu.
 • Bývanie je bezpečnejšie, úspornejšie a efektívnejšie.
 • Vykurovanie a chladenie môže bežať v rôznych automatických režimoch.
 • Žalúzie sa za svitania automaticky odklopia a večer so súmrakom sa zase sklopia.
 • Jediným tlačidlom pri posteli je možné bezpečne vypnúť všetky svetlá a zásuvky.
 • Automatické režimy pomáhajú šetriť energiu.
 • Je možné zostaviť rôzne verzie inteligentnej inštalácie.

Premeňte osvetlenie na "SMART"

Svetlá majú až zázračnú schopnosť premeniť akúkoľvek miestnosť a tiež jej atmosféru. Dnes sa už neuspokojíme s jedným centrálnym svetlom, ale zvyčajne do miestnosti umiestňujeme ďalšie doplnkové svetlá. Na druhej strane je ich ovládanie niekoľkými tlačidlami na stenách (či ovládačoch) trochu komplikované.

Preto vznikli inteligentné domácnosti, ktoré premenili klasické svetlá na svetlá "SMART". Akonáhle prídete do miestnosti, systém automaticky rozsvieti centrálne svetlo. V noci buď zhasne alebo nastaví osvetlenie tak, aby nikoho neoslňovalo. O ovládanie osvetlenia sa tak v inteligentnej domácnosti nemusíte vôbec starať.

Hornbach

S inteligentnou elektroinštaláciou je život hračka

Inteligentný dom má namiesto klasickej elektroinštalácie tzv. inteligentnú elektroinštaláciu, ktorá dokáže ovládať čokoľvek v objekte, čo je pripojené na elektrický prúd. Navyše tu existuje aj záložný zdroj, ktorý sa zapne vo chvíli výpadku elektrického prúdu.

Inteligentná elektroinštalácia spoločne so sprievodnými systémami tak zvyšuje pohodlie obyvateľov, uľahčuje im mnohé činnosti, stráži dom a umožňuje jeho ovládanie aj na diaľku. Prevádzka domu sa tak stáva efektívnejšou, úspornejšou, zdravšou a bezpečnejšou.

hore