0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 27. 1. 2023 o 12:46. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

Doba čítania: 7 min.
Inteligentné osvetlenie Philips Hue

Viac než len svetlo. Philips Hue je o tom, čo si dokážete predstaviť. Zobuďte sa so slnkom každý deň. Preneste rozprávanie príbehov na úplne inú úroveň. Dostávajte športové informácie pomocou farieb. Nech to vyzerá, že ste doma, aj keď to tak nie je. Nechajte svetlo, aby vás privítalo, rozveselilo, nabilo energiou a ochránilo. Vitajte v prepojenej domácnosti! Zistite, čo Hue dokáže.

Inteligentné ovládanie osvetlenia

Philips Hue kombinuje príjemné osvetlenie s intuitívnym ovládaním. Tento inovatívny koncept ovládania vám umožňuje kedykoľvek a odkiaľkoľvek ovládať svoje svietidlá pomocou aplikácie. Preskúmajte svoje možnosti!

 • Užite si plynulé, komfortné stmievanie.
 • Vytvorte pomocou prirodzene bieleho svetla kedykoľvek tú správnu atmosféru.
 • Alebo si svoj interiér ozdobte 16 miliónmi farieb.
 • A akcia! Synchronizujte svietidlá so svoju hi-fi súpravou, televíziou či hernou konzolou. Tak budete priamo v centre diania.
 • Naprogramujte svoje svietidlá na pohodlnú automatizáciu domácnosti.
 • Pomocou pohybových čidiel a simulácie prítomnosti zvýšte svoju bezpečnosť, kým budete na dovolenke.
 • Vďaka technike geofencing (pomocou GPS vo vašom telefóne) vás môže osvetlenie doma privítať alebo sa automaticky vypnúť, keď odídete. Alebo sa vám automaticky otvorí príjazdová brána a rozsvietia svetlá na príjazdovej ceste, či pred vchodom do domu.

Chcem si zaobstarať inteligentné osvetlenie. Aké sú možnosti a čo je dobré vedieť?

Základné úrovne podľa možnosti ovládania

 • 1. úroveň - možnosť stmievania

Všetky svietidlá a svetelné zdroje (označené "Philips Hue White") môžete "iba" stmievať pomocou bezdrôtového ovládača. Ovládač je súčasťou balenia každého svietidla a vybraných svetelných zdrojov. Jeden ovládač je možné spárovať s viacerými svietidlami či žiarovkami. Farebná teplota svetiel je vždy teplá biela (2700 K). Pre stmievanie nie je potrebné zhotovovať Philips Hue Bridge a inštalovať aplikáciu do mobilného telefónu.

 • 2. úroveň - stmievanie a zmena teploty svetla

Pri všetkých svietidlách a žiarovkách (označené "Philips Hue White Ambiance") je možné meniť farebnú teplotu svetla od teplej bielej (2700 K - teplota farby slnka pri východe alebo západe) až po dennú bielu (6500 K - teplota farby slnka na poludnie počas letného dňa). Správna zmena teploty svetla veľmi priaznivo prispieva k správnemu fungovaniu ľudského organizmu a pomáha napríklad k sústredeniu pri štúdiu. K tejto zmene je už potrebný Philips Hue Bridge a aplikácia (zdarma) v mobilnom telefóne alebo tablete.

 • 3. úroveň - predchádzajúce úrovne + výber z 16 miliónov farieb

Okrem funkcií predchádzajúcich dvoch úrovní vedia tieto svietidlá a svetelné zdroje (označené "Philips Hue White and Color Ambiance") plynule meniť akékoľvek farby (celkom 16 miliónov farieb a ich odtieňov). Na ovládanie týchto svietidiel je tiež potrebný Philips Hue Bridge a ovládacie aplikácie v mobilnom telefóne.

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

Rozhodli ste sa pre kúpu. Ako začať?

Na začiatok nepotrebujete nič iné ako základnú sadu s Philips Hue Bridge a žiarovkami Philips Hue či samostatný Philips Hue Bridge. Ten možno doplniť o 50 ďalších žiaroviek, svietidiel, vypínačov, pohybových čidiel a ďalšieho príslušenstva z rodiny Philips Hue.

Štartovaciu sadu si môžete zvoliť podľa svetelných možností. Napríklad ak chcete iba teplé biele svetlo (2700 K) s možnosťou stmievania, potom je pre vás vhodná sada LED HUE Starter kit 2 SET E27 biely A60.

Ak si ale už budete chcieť riadiť teplotu svetla (vrátane stmievania), potom je pre vás vhodná sada Philips Hue White Ambience Starter Kit.

Ak túžite po farebnej domácnosti, môžete si zaobstarať Philips Hue Bridge a k nemu prikúpiť požadované svetelné zdroje, ktoré dokážu meniť farby svetla.


Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 • 
			Inteligentné osvetlenie Philips Hue

  1. krok

  Naskrutkujte svoju žiarovku Philips Hue do objímky a zapnite svetlo.

 • 
			Inteligentné osvetlenie Philips Hue

  2. krok

  Zasuňte Bridge do zásuvky - ten sa automaticky zapne. Potom spojte Bridge pomocou dodaného sieťového kábla so svojimi routerom a počkajte, kým sa nerozsvietia tri kontrolky.

 • 
			Inteligentné osvetlenie Philips Hue

  3. krok

  Stiahnite si svoju aplikáciu Philips Hue a vytvorte spojenie s Bridge. Po vytvorení spojenia vyberte svoje žiarovky a svietidlá. Spínač stmievania Philips Hue sa tiež nastavuje pomocou aplikácie.

 • 
			Inteligentné osvetlenie Philips Hue

  4. krok

  Zoznámte sa s rozmanitými možnosťami, ktoré vám ponúka aplikácia Philips Hue a pohrajte sa so svojím osvetlením. A keď sa neskôr rozhodnete pustiť do svojho interiéru ďalšie výrobky z rodiny Philips Hue, jednoducho ich zapojíte do elektriny a pridáte ich do svojho systému pomocou aplikácie.

Popis vybraných súčastí Philips Hue

 • Philips Hue Bridge – srdce celého systému

Bridge spája váš smartfón či tablet so svietidlami Philips Hue. Spojte až 50 žiaroviek či svietidiel s Bridge a ovládajte doma všetky prepojené žiarovky iba jedným dotykom prsta.

Bridge je jedno, kde sa práve nachádzate, pretože sa pripája cez váš Wi-Fi router k sieti a cez internet spája váš systém s vonkajším svetom. Takto môžete svoje osvetlenie flexibilne ovládať tiež mimo vášho domova pomocou aplikácie vo vašom telefóne alebo tablete!

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

 • Aplikácia Philips Hue - úplná flexibilita

Pohodlné ovládanie osvetlenia cez smartfón, kedykoľvek a kdekoľvek. To umožňuje aplikácia Philips Hue App pre iOS a Android.
Táto aplikácia dokáže:

 • synchrónne ovládanie všetkých svetiel vo vašom interiéri, či už ide o kúpeľňu, obývaciu či detskú izbu,
 • stmievanie osvetlenia jedným pohybom,
 • priradenie vhodnej svetelnej atmosféry každej miestnosti - pre optimálne prostredie,
 • premena miestností pomocou navrhnutej palety farieb,
 • naprogramovanie svetla - od prebudenia až po návrat domov,
 • ovládanie osvetlenia v režime z domova či zvonku - pri použití Geolocation dokonca plne automaticky.

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

 • Prepínač a stmievač Philips Hue - pre každú príležitosť

Nechcete svoj smartfón nosiť doma neustále pri sebe, aby ste mohli osvetlenie ovládať? Dokonalou alternatívou je prepínač stmievania Philips Hue.

Ten môžete ľahko prepojiť s Philips Hue Bridge a nastavovať tak požadovanú úroveň svetlosti.

Pri namontovaní na stenu ho môžete používať rovnako ako akýkoľvek bežný nástenný prepínač alebo ho môžete vybrať z magnetického držiaka a používať ako diaľkové ovládanie s dosahom až 12 metrov.

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

 • Ovládač Philips Hue Tap - káble a batérie patria do minulosti

Už žiadne káble, elektrické prípojky či batérie - pomocou inovatívneho systému osvetlenia môžete odkiaľkoľvek z interiéru bezdrôtovo ovládať akékoľvek pripojené svietidlo.

Namiesto elektriny zo steny či batérie sa používa kinetická energia, ktorá vzniká vašimi dotykmi. Upevnite dotykový prepínač Philips Hue magnetom na stenu alebo si ho so sebou vezmite ako diaľkový ovládač.

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

Ďalšie možnosti - nielen inteligentné osvetlenie

Ovládanie hlasom

Philips Hue funguje aj s technológiami Amazon Alexa, Apple Homekit a Google Home, podporovanými funkciou Google Assistant, ktorá vám umožní ovládať svetlá hlasom.

Zapínajte a vypínajte svetlá. Vytvorte dokonalú atmosféru stlmením svetla na požadovaný jas. Aktivujte prednastavené scény a zmeňte farby bez toho, aby ste jazdili prstom po displeji.

Inteligentné osvetlenie Philips Hue

Bezdrôtová technológia ZigBee

Systém Philips Hue vychádza pri ovládaní svetiel zo spoľahlivej technológie ZigBee s nízkou spotrebou energie. Systém je otvorený a neustále sa doň dopĺňajú nové funkcie a vylepšenia aj od iných výrobcov a nadšencov. Aktualizácie softvéru a firmvéru sa vo výrobkoch Philips Hue vykonávajú priamo, bezdrôtovo a bez námahy.

Systém možno teda prepojiť s produktmi od iných výrobcov používajúcich komunikačný protokol ZigBee. Napríklad pred prichádzajúcou búrkou sa vám automaticky zatiahnu vonkajšie rolety na strešných oknách. Alebo pri príchode k domu sa vám automaticky otvorí garážová brána.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore