0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 29. 9. 2023 o 6:51. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Renovujete kuchyňu? Týchto 5 vecí vám pomôže a ušetrí nervy

Renovujete kuchyňu? Týchto 5 vecí vám pomôže a ušetrí nervy

Pokiaľ už vás neteší varenie vo vašej starej kuchyni, nastal najvyšší čas na zmenu. Čo poviete? Spísali sme pre vás 5 vecí, ktoré by ste mali poznať ešte pred tým, než si vyhrniete rukávy a pustíte sa do práce. Zorientujete sa v tom, čo všetko vás čaká a samotná renovácia vám pôjde oveľa lepšie od ruky.

Kuchynská linka

Vaša nová kuchynská linka sa vám musí páčiť, to je bez debaty. Ale nezabúdajte tiež na praktickosť. Začnime tým, že si odpoviete na nasledujúce otázky:

  • Aký máte priestor na kuchynskú linku? Všetko si do posledného centimetra premerajte. Nie je snáď nič horšie, ako keď si domov priveziete kuchynské skrinky, ktoré sa vám do miestnosti nezmestia.
  • Chcete mať kuchynskú linku do písmena "L" alebo len klasickú pozdĺž jednej steny?
  • Aká farba sa vám páči?
  • Koľko peňazí môžete maximálne investovať? Na spotrebiče, kuchynský drez a drezovú batériu si vymedzte samostatný rozpočet.
  • Aké spotrebiče chcete mať v kuchyni?
  • Z akého materiálu je váš jedálenský stôl a stoličky? Budú sa vám k novej kuchynskej linke hodiť?
  • Z akého materiálu má byť pracovná doska?
  • Máte nejaké ďalšie špeciálne požiadavky? Napríklad určitý typ úchytov na šuplíky.

Keď nájdete odpovede na tieto otázky, pôjde vám samotný výber oveľa ľahšie. Prečo? Budete presne vedieť, po akých kuchynských skrinkách siahnuť.

PRED

renovacia kuchyne 1602x1068

PO

 Hornbach
+
123456789

Pracovná doska je základ

Aby sa vám v novej kuchyni pracovalo jedna radosť, mala by byť vaša kuchynská pracovná doska približne vo výške 90 cm. Samozrejme za predpokladu, že vám príroda nenadelila výšku urasteného basketbalového hráča alebo sa váš rast nezastavil v 2. triede.

Pracovná doska by mala byť skrátka uspôsobená vašej výške. A šírka? Tá sa štandardne pohybuje okolo 60 cm, to bohato stačí.

Žulová kuchynská pracovná doska

Pri výbere samotného materiálu sa zrejme trošku zapotíte, možností existuje vážne veľa. Ak hľadáte skutočne tvrdý materiál, zvoľte si žulu. Poteší vás, že ju nezničí teplo a na vybrúsenom povrchu vás nebudú trápiť odtlačky prstov. Čo vás však príliš nepoteší, je cena, tá je u žuly celkom vysoká.

Kuchynská pracovná doska z mramoru

V kategórii tvrdých materiálov nájdeme tiež mramor, ale pozor, na rozdiel od žuly je mramor porézny. Čo to znamená? Že ho musíte pred používaním ošetriť penetračným náterom. Len tak sa nezničí. Mramor pristane moderným kuchyniam a vy si môžete vyberať z mnohých farieb.

Laminátová kuchynská pracovná doska

Medzi najobľúbenejšie materiály kuchynských dosiek patrí laminát. Môže za to relatívne nízka obstarávacia cena, obrovský výber farieb, ľahká údržba, teplovzdornosť a odolnosť voči vode. Aby sme boli objektívni, musíme si povedať aj jednu veľkú nevýhodu - škrabance. Keď sa vám na laminátovej doske objavia, už sa ich nezbavíte.

Kuchynská pracovná doska z dreva

Ak sa zaraďujete medzi milovníkov prírodných materiálov, zamerajte svoju pozornosť na drevo. To vám z kuchyne hravo vytvorí útulné a teplé miesto. Varenie sa stane zábavou. Avšak len do doby, než na drevenú kuchynskú dosku položíte rozpálený hrniec, to totiž často znamená nenávratné poškodenie. Slzy v očiach každej gazdinky zo zničenia kuchynskej linky predstavujú taktiež ryhy od noža. Pozor na ne. Ale nemajte obavy, keď novú dosku ošetríte špeciálnym náterom, drevo sa stane odolnejším.

Ako vymeniť kuchynskú dosku

Ako namontovať kuchynskú batériu

Má vaša kuchynská batéria tie najlepšie časy dávno za sebou? Ukážeme vám, ako namontujete novú. Pracovný postup krok za krokom nájdete vo video návode z projektovej dielne HORNBACH. Pustite sa do práce!

Kuchynské drezy

Už to bude veľa rokov od doby, kedy v domácnostiach prevažoval plechový drez a nerezové zdobili kuchyne tých "vyvolených". Nerez si dnes môže zaobstarať už každý a to je veľmi dobre, pretože nerezové drezy sú praktické, nezničia ich vonkajšie vplyvy a vyzerajú skvele.

Medzi ďalšie možnosti patria tiež granitové drezy a drezy keramické. Tie sú veľmi obľúbené, odolné, ale počítajte s vyššou obstarávacou cenou.

Ďalej si premyslite, či vám postačí iba malý drez alebo využijete veľký dvojdrez. Pokiaľ máte kuchyňu do písmena "L", možno vás zaujme niektorý z rohových drezov, tie vyzerajú naozaj štýlovo. Veľkú výhodu predstavuje aj odkvap, ktorý je súčasťou mnohých moderných drezov aj v našej ponuke.

3 tipy, ako vybrať kuchynský drez 01

Drezová batéria

Až si vyberiete vhodný drez, prichádza na rad drezová batéria. Medzi najobľúbenejšie v súčasnosti patria tie pákové. Ale v retro kuchyniach nesmú samozrejme chýbať kohútikové, ktoré sú však menej praktické.

Svoju pozornosť zamerajte na batérie z mosadze alebo zliatiny, práve tie sú veľmi odolné a poslúžia vám niekoľko rokov. Aj v tomto prípade platí pravidlo, že sa vám musí nová drezová batéria páčiť, ale myslite aj na to, aby sa vám s ňou pohodlne manipulovalo. Prácu vám napríklad príjemne uľahčí drezová batéria s vyťahovacou hadicou.

Kuchynský drez

Doplnky

To najlepšie nakoniec. Základ kuchyne máte a teraz sa môžete vrhnúť na detaily. Napríklad pekný obraz na plátne z obyčajnej kuchyne vykúzli útulné miesto, kde sa bude cítiť príjemne celá rodina. Nájdite si taký obraz na stenu, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad. Nezáleží na tom, či to bude kvetina v kvetináči alebo vysmiata opica, záleží len na tom, že to bude váš štýl. Vaša duša. Vaša nová kuchyňa.

Ak by ste potrebovali s čímkoľvek poradiť, sme tu pre vás. Prajeme vám príjemnú renováciu bez stresu a so šťastným koncom.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore