0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 8. 8. 2022 o 22:33. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

PROJEKT | Lampa Tension

Doba čítania: 3 min.
lampa tension1

Čo sa stane, keď sa spojí HORNBACH s duom slovenských dizajnérov Herrmann Coufal? Vznikne originálny projekt DIY lampy Tension, ktorú si každý macher vyrobí svojpomocne a má možnosť ďalšieho individuálneho stvárnenia. K jej výrobe potrebujete len sortiment HORNBACHu a vlastné chuť a odhodlanie.

lampa tension2

Projekt uzrel svetlo sveta v rámci prehliadky Market Faire Prague ONLINE 2020 a teraz je dostupný všetkým fanúšikom DIY dizajnových kúskov v štýle zdieľaného nezpoplatneného dizajnu - návodu.

Je to projekt hodný všetkých domácich majstrov a priaznivcov jednoduchého funkčného designu.

Pri vzniku tohto trendu, ktorý sa prvýkrát objavil v 70. rokoch 20. storočia, stáli Victor Papánek a James Hennessey, autori publikácie Nomadic furniture, a následne aj Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Nová lampa Tension bola virtuálne predstavená na tohtoročnom festivale Maker Faire Prague, ktorý prebiehal online 29. a 30. mája 2020.

Jednoduchý dizajn, dostupný materiál a primeraná pracnosť. Táto trojkombinácia úplne vystihuje lampu Tension, ktorá ponúka dvojitú funkciu - osvetlenie súkromné, napr. na čítanie, a plošné pre osvetlenie celej miestnosti.

Je to projekt hodný všetkých domácich majstrov a priaznivcov jednoduchého funkčného designu. Myšlienka vyrobiť si dizajnový kúsok vlastnými rukami vychádza z princípov DIY a nomádskeho nábytku.

lampa tension3

Na pôvodnú filozofiu experimentovania s jednoduchými postupmi a cenovo prijateľnými materiálmi v súčasnosti nadväzuje HORNBACH v spolupráci s dizajnérmi Eduardom Herrmannom a Matejom Coufalem zo štúdia Herrmann & Coufal.

Originálny produkt, ktorý zo spolupráce vzišiel, sa teraz môže stať aj vaším umeleckým výtvorom.

Ten si sami vyrobíte a môžete ďalej rozvíjať. Túto individualizáciu geniálny dizajn a materiálové využitie od Herrmann Coufal umožnuje - od žiarovky, objemky a káblov až po povrchovú úpravu či pohyblivé kolieska lampy.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoria dizajnérske duo Herrmann Coufal.

herrmann coufal

Lavička od autorského dua stojí pred Európskym parlamentom v Štrasburgu, pre Uherské Hradiště navrhli kompletný orientačný systém a zbierajú mnohé ocenenia na súťažiach - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, medzinárodné BIG SEE Award alebo RED DOT Award.

Stiahnite si návod (PDF, 353 KB) a začnite svoj ďalší projekt práve teraz.

hore
HORNBACH