0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 8. 8. 2022 o 22:21. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

PROJEKT | Svietidlo Lift

Doba čítania: 2 min.
Lift 1 s

Úspešná spolupráca HORNBACHu s dizajnérskym duom Herrmann & Coufal pokračuje. Originálne produkty, ktoré zo spolupráce vzišli, sa teraz môžu stať aj vaším umeleckým výtvorom. Na minimalistickú lampu Tension, ktorá bola predstavená na prehliadke Maker Faire Prague, nadväzujú svietidlá Lift a Balance, predstavená na Designbloku 2020.

Ich spoločným menovateľom je jednoduchý dizajn, dostupný materiál a primeraná prácnosť. Všetky svietidlá si sami vyrobíte a môžete ich ďalej rozvíjať. Takúto individualizáciu geniálny dizajn a materiálové využitie od Herrmann & Coufal umožnuje - od počtu ramien, cez žiarovky, baldachýny a až po farbu použitých káblov.

Je to projekt hodný všetkých domácich majstrov a priaznivcov jednoduchého funkčného designu.

Vychádza z filozofie experimentovania s jednoduchými postupmi a cenovo prijateľnými materiálmi.

Trendu, ktorý sa prvýkrát objavil v 70. rokoch 20. storočia, a pri jeho vzniku stáli Victor Papánek a James Hennessey, autori publikácie Nomadic furniture, a následne aj Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Na túto pôvodnú filozofiu v súčasnosti nadväzuje HORNBACH v spolupráci s dizajnérmi Eduardom Herrmannom a Matejom Coufalem zo štúdia Herrmann & Coufal.

Lift 3 s

Svietidlo Lift je svojou typológiou dominantný luster. Počet ramien alebo jeho výšku možno prispôsobiť vlastným potrebám. Idea vychádza z kombinácie princípu kladky a klasického lustra. Charakter osvetlenia sa pohybom mení od koncentrovaného po celoplošné.

4

Stiahnite si návod (PDF, 779 KB) alebo si pustite inštruktážne video a začnite svoj ďalší projekt práve teraz.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoria dizajnérske duo Herrmann & Coufal.

herrmann coufal

Lavička od autorského dua stojí pred Európskym parlamentom v Štrasburgu, pre Uherské Hradiště navrhli kompletný orientačný systém a zbierajú mnohé ocenenia na súťažiach - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, medzinárodné BIG SEE Award alebo RED DOT Award.

hore
HORNBACH