Ich spoločným menovateľom je jednoduchý dizajn, dostupný materiál a primeraná prácnosť. Všetky svietidlá si sami vyrobíte a môžete ich ďalej rozvíjať. Takúto individualizáciu geniálny dizajn a materiálové využitie od Herrmann & Coufal umožnuje - od počtu ramien, cez žiarovky, baldachýny a až po farbu použitých káblov.

Je to projekt hodný všetkých domácich majstrov a priaznivcov jednoduchého funkčného designu.

Vychádza z filozofie experimentovania s jednoduchými postupmi a cenovo prijateľnými materiálmi.

Trendu, ktorý sa prvýkrát objavil v 70. rokoch 20. storočia, a pri jeho vzniku stáli Victor Papánek a James Hennessey, autori publikácie Nomadic furniture, a následne aj Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Na túto pôvodnú filozofiu v súčasnosti nadväzuje HORNBACH v spolupráci s dizajnérmi Eduardom Herrmannom a Matejom Coufalem zo štúdia Herrmann & Coufal.

Lift 3 s

Svietidlo Lift je svojou typológiou dominantný luster. Počet ramien alebo jeho výšku možno prispôsobiť vlastným potrebám. Idea vychádza z kombinácie princípu kladky a klasického lustra. Charakter osvetlenia sa pohybom mení od koncentrovaného po celoplošné.

4

Stiahnite si návod (PDF, 779 KB) alebo si pustite inštruktážne video a začnite svoj ďalší projekt práve teraz.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoria dizajnérske duo Herrmann & Coufal.

herrmann coufal

Lavička od autorského dua stojí pred Európskym parlamentom v Štrasburgu, pre Uherské Hradiště navrhli kompletný orientačný systém a zbierajú mnohé ocenenia na súťažiach - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, medzinárodné BIG SEE Award alebo RED DOT Award.