0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 28. 9. 2023 o 5:22. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

10 tipov na montáž interiérových dverí

10 tipov na montáž interiérových dverí

Ak sa chystáte zabudovať interiérové dvere a chcete byť na všetko pripravený, prečítajte si 10 tipov, ktoré sme pre vás v spolupráci s odborníkmi v predajniach HORNBACH pripravili.
Nezabudnite, že návody Ako namontovať interiérové dvere a Ako namontovať vchodové dvere pre vás máme tiež!

Obložková zárubňa

Obložková zárubňa dverí je súčasť dverového kompletu a je dodávaná s pántom. Pozor, ten k nej ale nie je priskrutkovaný. Vnútornú časť pántu teda podľa návodu od výrobcu najprv priskrutkujte.

Oceľové svorky

Oceľovými svorkami zárubne spájate k sebe. Niekedy sú nahradné vrutom alebo plastovým tŕňom. V rohoch spojov na jednej strane svorky zastrčíte do jednej z dvoch drážok a kladivkom zatlčiete do protiľahlej drážky. Pozrite sa ale do návodu od výrobcu, pretože postup tohto kroku môže mať svoje špecifiká.

10 tipov na montáž interiérových dverí

Usadzovanie zárubne

Pri usadzovaní zárubne do stavebného otvoru v stene myslite na to, aby vzdialenosť zárubne od podlahy bola 2 - 3 mm.

Vyplnenie škáry

Pokiaľ máte pod zárubňou už hotovú podlahu, napr. z obkladov, vzniknutú škáru nakoniec vyplníte silikónom.

Kovanie

Predtým, než na skúšku zavesíte dverové krídlo, namontujte naň kovanie. Predsa by ste nechceli, aby sa dvere hneď pri prvom pokuse zabuchli. Mať kľučku na dverách je dôležité! Pri nových dverách sú zámky už namontované. Kovanie je možné použiť štítové aj rozetové.

Zámky

Štandardne sú dvere osadené vnútorným zámkom pre BB kovanie (klasický zadlabávací zámok s otvorom pre obyčajný izbový kľúč). Pokiaľ ho budete chcieť vymeniť, môžete siahnuť po WC kovaní alebo po zámku pre FABku.

10 tipov na montáž interiérových dverí

Obrátené pánty

Ak pri nasadzovaní interiérových dverí zistíte, že pánty majú otvor pre usadenie hore, nepanikárte. Pánty totiž skrutkuje robot a tak sa môže stať, že sa spletie. Stačí teda pánty pretočiť do správnej polohy.

Dverové krídlo

Ak pri prvej ostrej skúške zistíte, že dvere sa derú o podlahu, skúste znova doštelovať pánty. Podľa prevedenia majú závesy (pánty) rôzne nastavovacie skrutky. Pokiaľ sa teda dvere zle zatvárajú, je potrebné poupraviť usadenie zárubne.

Vyplnenie priestoru okolo zárubne

Priestor medzi zárubňou a stenou vyplníte nízkoexpanznou montážnou penou. Vypĺňajte priestory s citom a zohľadnite rozpínanie objemu peny. Aj nízkoexpanzná pena má tendenciu sa rozpínať.

10 tipov na montáž interiérových dverí

Finálne úpravy

Doladenie funkčnosti dverí preveďte pomocou pántov. Podľa prevedenia majú závesy rôzne nastavovacie skrutky a umožňujú nastavenie ako vo vodorovnom, tak vo zvislom smere. Výškové nastavenie sa vykonáva na dolnom závese a horné závesy sa len prispôsobujú.

10 tipov na montáž interiérových dverí

Ako namontovať sklenené dvere

Klapka! Zárubne, sklenené dvere a náradie po prvé! Áno, máme pre vás ďalší videonávod z projektovej dielne HORNBACH, v ktorom sa pozrieme na to, ako urobiť perfektné zárubne a namontovať do nich sklenené dvere. S nami to viac

hore