Nákupný zoznam 0 Košík 0

S novou funkciou samoobslužného nakupovania Self-Scan máte na svoje projekty ešte viac času! Jednoducho si stiahnite aplikáciu HORNBACH, spustite skenovanie, načítajte čiarový kód výrobku a zaplaťte pri pokladni.

3 tipy, ako vybrať kúpeľňový radiátor

3 tipy, ako vybrať kúpeľňový radiátor

Vykurovací rebrík do kúpeľne sa stal evergreenom vo vybavení kúpeľní. Máme pre vás pár dôležitých detailov, ako si tento typ radiátora dobre vybrať.

Doba čítania: 3 min. Kúpeľňové radiátory

Kam s ním?

Vykurovací rebrík je využívaný najmä v kúpeľniach. Tvarom aj veľkosťou je prispôsobený na sušenie uterákov. Nie je teda doskový, ale skladá sa z množstva menších rúrok, na ktoré je možné uterák ľahko zavesiť.
Pre moderné kúpeľňové interiéry sú k dispozícii dizajnové varianty rôznych tvarov a farieb.
Pri použití špeciálnych konzol a nožičiek je možné niektoré umiestniť do priestoru kolmo k stene a využiť ich ako predel alebo zástenu v priestore kúpeľne alebo tiež v predsieni, kde sa dajú využiť ako vešiaková stena s možnosťou rýchleho presušenia dažďom zvlhnutých odevov.

Kúpeľňový radiátor môžete doplniť niekoľkými druhmi vešiakov alebo háčikov. Tým získate možnosť sušiť ešte viac uterákov alebo drobného prádla.

Kam umiestniť kúpeľňový radiátor?

K čomu kúpeľňový radiátor pripojiť?

Kúpeľňový radiátor môže byť pripojený k vykurovacej sústave. Nevýhodou tohto spôsobu montáže je, že mimo vykurovacej sezóny nie je vyhrievaný.

Ďalším spôsobom je vykurovanie radiátora elektrickým vykurovacím telesom. V tomto prípade musí byť blízko elektrická zásuvka a zapojenie možno kombinovať s termostatickým alebo časovým spínačom. Tieto telesá sú už pri predaji naplnené kvapalinou.

Oba spôsoby sa dajú kombinovať a vykurovacie teleso (je ich k dispozícii široká škála) môžete namontovať aj do radiátora zapojeného vo vykurovacej sústave. Potom ale nezabudnite mimo vykurovacej sezóny uzavrieť prívodný ventil do radiátora. Ak to neurobíte, bude vykurovacie teleso vyhrievať všetku vodu v systéme.

Ako kúpeľňový radiátor zapojiť?

Pre tú najjednoduchšiu inštaláciu kúpeľňového radiátora v domácnosti s lokálnym vykurovaním, podlahovým kúrením alebo napríklad v kúpeľni panelového domu, kde nie je jednoduché čokoľvek pripájať do siete ústredného kúrenia, použite elektrický radiátor. Na zapojenie je potrebná iba blízkosť elektrickej zásuvky. Jej prípadnou inštaláciou je lepšie poveriť odborníka. Najmä v kúpeľni sú pre inštaláciu zásuvky platné prísnejšie predpisy.

PRIPOJENIE DO ELEKTRINY

Elektrická šnúra vykurovacieho telesa nie je príliš dlhá, takže tu vo zvýšenej miere platí "Dvakrát meraj, raz rež!". Rebrík jednoducho priskrutkujete priloženými konzolami na stenu v požadovanej výške. Áno, samozrejme nezabudnite nakúpiť vhodné skrutky a hmoždinky, prípadne vrták.
Na inštaláciu potom postačí vŕtačka, kladivko a skrutkovač, či už ručný alebo akumulátorový, meter, ceruzka a vodováha. Konzolky sú dobre vymyslené, otvory v nich sú oválne a ich poloha sa tak dá ľahko, v neveľkom rozsahu korigovať.

PRIPOJENIE K VYKUROVACEJ TEPLOVODNEJ SÚSTAVE

Ak budete chcieť vykurovací rebrík pripojiť k vykurovacej teplovodnej sústave a ak si na to trúfnete samostatne, minimálne to konzultujte s odborníkom. Na pripojenie potom bude potrebné všetko náradie, nástroje a materiál rovnaký ako pri inštalácii radiátora.
Nadšených kutilov iste poteší nový spôsob prepojenia medeného potrubia pomocou špeciálnych samosvorných spojok, ktoré sú ako novinka dostupné v niektorých našich predajniach.

Ako zapojiť kúpeľňový radiátor
Kúpeľňové radiátory Prejsť do e-shopu
hore

HORNBACH používa Cookies. Pokiaľ si ďalej budete prezerať naše stránky, súhlasíte s využívaním Cookies. Dozvedieť sa viac

x