0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 5. 10. 2022 o 21:05. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Rolety a markízy

Samozrejme by to bolo najlepšie riešenie. A to zvnútra aj vonku. Rolety, žalúzie, plisované rolety a vonkajšie markízy totiž môžu mať izolačný účinok až 25 %.

Tie najlepšie dvojito plisované rolety poskytujú nielen úplné zatemnenie pre skvelý spánok, ale navyše aj vrstvu, ktorá pomáha zadržiavať chlad a zvyšuje tepelný komfort interiéru.

Ako rolety a markízy v chladnom období správne používať?

V zimných mesiacoch zaťahujte rolety už vo chvíli, keď sa stmieva. Čím skôr bude okno takýmto spôsobom utesnené, tým výraznejšie zmenšíte únik tepla.

Termo závesy

Pokiaľ ste už dlho premýšľali o tom, že by to doma chcelo zmenu a prvé vám do oka padli staré závesy, potom je najvyšší čas sa pustiť do práce. Zima sa nepýta. Termo závesy majú tepelnoizolačnú funkciu, pretože sú ušité z látky, ktorá si poradí s chladom, horúčavou aj prievanom.

Ako ušetriť za kúrenie

Tesnenie do dverí a okien

Inštaláciou tesnenia do dverí a okien môžete ušetriť až 40 % nákladov na energie.

  • Za drobný peniaz môžete v rodinnom rozpočte ušetriť nemalú čiastku za vykurovanie.
  • Do rodinného domu alebo bytovej jednotky vám nebude prefukovať studený vzduch.
  • Významne utlmíte vonkajší hluk a čiastočne tiež znížite hlučnosť pri otváraní a zatváraní.
  • Zbavíte sa rosenia zvnútra okien a dverí, čo často vedie k výskytu plesní.

Skontrolujte tesnenie všetkých okien a tiež vstupných, vnútorných aj balkónových dverí. Pri krídle, ktoré nedolieha k okennému rámu, môžete spozorovať nepríjemné prefukovanie. Čo za to môže? Problém je najčastejšie spôsobený zlým nastavením, poškodeným kovaním alebo opotrebovaným tesnením.

Ako ušetriť za kúrenie

Zarážky a tesniace lišty pod dvere

Pri vchodových dverách do bytu alebo domu je najčastejšou príčinou prefukovania nízky prah, nedoliehavosť alebo prievan zo spoločnej chodby. Tento únik tepla môžete vyriešiť inštaláciou kefovej lišty pod dvere.

Transparentná fólia na okná ako bonus

Termoizolačná fólia na okná je jednoduché riešenie na úsporu energií. Priehľadná izolačná fólia na okná vytvorí izolačný vzduchový vankúš a poskytuje izoláciu. Zastavuje chlad a obmedzuje kondenzáciu okien.

Deky, plédy a koža

Ako ušetriť za kúrenie

Ak máte v obľube vankúše, plédy, deky, koberce, predložky alebo dekoračné kože, potom máte v zime skoro vyhrané. Interiérové doplnky znížia priestupnosť chladu z podlahy a od stien.

Všetci vyššie uvedení pomocníci udržia v teple nielen vás, ale celú miestnosť. Opticky ju zateplia, zútulnia a navyše podporia váš štýl. Takže sa rozhodne nebojte si čítať pod dekou, sledovať televíziu zabalení od hlavy až po päty alebo sa v noci prikryť ešte jednou slabou dekou.

Na koľko stupňov vykurovať?

Optimálna izbová teplota pre obývacie izby je spravidla 20 °C. V kúpeľni môže byť teplejšie, v spálni chladnejšie.

Koberce

Koberec veľmi dobre funguje ako izolačná vrstva. Znižuje priestupnosť chladu z podlahy. Pri výbere koberca sledujte termo-izolačné vlastnosti jednotlivých materiálov:

  • Polyamid je najčastejšie používané vlákno, ktoré má dobré tepelnoizolačné a akustické vlastnosti.
  • Vlna izoluje a tlmí hluk.

Do miestností môžete dať aj kusové koberce, hrejivé predložky, kobercové dlaždice alebo behúne. Ráno tak vaše chodidlá šliapnu do mäkkého a na toalete nebudete musieť drkotať zimou.

Ako ušetriť za kúrenie

Izolácia na steny

Termoizolačná maliarska farba

Máte niekedy pocit, že na vás ťahá aj od steny? Na tom nie je ale nič neobvyklé. Pre takéto prípady je v ponuke termoizolačná maliarska farba, ktorá zabraňuje tvorbe plesní, eliminuje tepelné mosty a znižuje náklady na kúrenie.

Špeciálne termoizolačné maliarske farby, ako je napríklad Eternal In Thermo, sú určené na povrchovú úpravu stien interiérov z jadrových, minerálnych a akrylátových omietok a betónových panelov na zvýšenie povrchovej teploty, napr. na stenách, ktoré vplyvom kondenzácie vlhkosti vlhnú a tvoria sa plesne, pri kontaktu z plôch sála nepríjemný chlad či na odstránenie tepelných mostov.

Steny natreté termoizolačnou maliarskou farbou majú vyššiu povrchovú teplotu, lepšie odrážajú teplo a znižujú náklady na vykurovanie.

Izolačná fólia

Izolačná fólia sa inštaluje za radiátor. Slúži na úsporu tepla a zvládne odraziť až 90 % tepla späť do izby. A to sa naozaj oplatí.

Stropné dosky

Interiér je možné zatepliť a izolovať aj pomocou stropných dosiek. Preč sú doby, keď v ponuke stropných dosiek bolo pár opakujúcich sa designov. V dnešnej dobe si stropnú dosku je možné vybrať tak, aby zapadala do celkovej atmosféry vášho bytu. A navyše pomerne slušne izoluje strop.

Teplo totiž ide vždy smerom nahor. Pokiaľ teda máte zle izolovanú strechu alebo nevykurované podkrovie či ďalšiu izbu, teplo si nájde cestu von. Okrem stropných dosiek vám s úsporou energie za teplo môže pomôcť zavesený strop, ktorý funguje ako ďalšia tepelná vrstva.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore
HORNBACH