0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 9. 2. 2023 o 10:38. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

5 tipov, ako správne vybaviť pracovisko

Doba čítania: 3 min.
5 tipov, ako správne vybaviť pracovisko

V súčasnosti sa pohybujeme čoraz menej. Nie preto, že by sme boli leniví, ale preto, že si to okolnosti vyžadujú. Preto by ste sa mali uistiť, že vaše pracovisko spĺňa všetky požiadavky na správnu ergonómiu. Vysvetlíme vám, ako to funguje a na čo by ste si mali dávať pozor.

1. E-More - Elektricky nastaviteľné stolové rámy

Je to známa vec. V práci dnes často zostávame v rovnakej polohe celé hodiny, čo nie je dobré pre naše telo ani psychiku. Preto sa súčasné trendy zameriavajú na správnu ergonómiu v kancelárii alebo v domácej pracovni. Keďže v nej trávite väčšinu času, mala by vám vyhovovať a byť šitá na mieru.

Skúste to so stolom od spoločnosti Hornbach.


Stručný prehľad výhod stojaceho stola HORNBACH:

  • optimálny pomer cena/výkon
  • nastaviteľný v 2 alebo 3 stupňoch (extra vysoký a extra hlboký)
  • nastaviteľná šírka (pred montážou stolovej dosky)
  • nosnosť do 120 kg v závislosti od modelu
  • individuálne ako vy - ľubovoľne voliteľná stolová doska (nie je zahrnutá v cene)
  • pamäťová funkcia: možnosť uloženia až 4 rôznych výšok

Ergonómia na pracovisku

Nemáte ešte stolovú dosku?

V našom sortimente nájdete výber stolových dosiek, ktoré si môžete jednoducho narezať na požadovaný rozmer v oddelení Prírezu vo vašej predajni HORNBACH.

2. Zvukovo izolačné dosky

Rovnako nezdravé ako dlhodobé sedenie alebo státie v rovnakej polohe je aj neustály hluk okolo nás. Zvukovo izolačné dosky to ľahko vyriešia. Pohlcujú až 80 % okolitého hluku a vytvárajú príjemnú pracovnú atmosféru. Ľahko sa inštalujú a poskytujú nielen väčší pokoj a ticho na pracovisku, ale aj väčšie pohodlie.

Ergonómia na pracovisku

3. Správne nastavený stôl a stolička

Ako správne nastaviť stôl a stoličku na pracovisku:

  • Vaše lakte by mali voľne spočívať na pracovnej doske v pravom uhle.
  • Obrazovka by mala byť od vás vzdialená aspoň na dĺžku paže a horný okraj obrazovky by mal byť približne na šírku paže pod úrovňou očí.
  • Klávesnica a myš by nemali byť vzdialené viac ako 15 cm od okraja stola. Pracovné hárky by mali byť medzi obrazovkou a klávesnicou, nie medzi klávesnicou a vami.
  • Pri sedení by ste mali mať nohy v pravom uhle a chodidlá by mali byť rovno na podlahe.

Ergonómia na pracovisku

Nie ste v práci sami?

Zdieľanie pracovného stola je na vzostupe a je čoraz bežnejšie, že nemáte svoj pracovný priestor len pre seba. V domácej kancelárii a dielni sa môže stať, že sa o priestor delí niekoľko ľudí.

S nastaviteľným stolom HORNBACH si môžete uložiť až 4 polohy. Takže každý, kto práve potrebuje stôl, si môže stlačením tlačidla nastaviť optimálnu výšku.

4. Protiúnavová podložka

Kto rád stojí na mieste?

Dlhé státie na rovnakom mieste môže byť dosť únavné. V prvom rade tomu pomáha predchádzať protiúnavová podložka. Takto sa môžete lepšie sústrediť a dokončiť svoje projekty v krátkom čase.

5. Správne svetlo je základ

Aby ste mohli pracovať sústredene a zbytočne nenamáhali oči, mali by ste zabezpečiť správne osvetlenie pracoviska. Denné svetlo je, samozrejme, optimálne. Môže sa však stať, že v kancelárii nesedíte pri okne alebo že vaša dielňa je v suteréne.

Optimálna teplota farieb pre lampy a svietidlá na pracovisku je 3300 až 5300 Kelvinov a osvetlenie by malo mať intenzitu najmenej 500 luxov.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore