0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 2. 10. 2022 o 21:40. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

1. E-More - Elektricky nastaviteľné stolové rámy

Je to známa vec. V práci dnes často zostávame v rovnakej polohe celé hodiny, čo nie je dobré pre naše telo ani psychiku. Preto sa súčasné trendy zameriavajú na správnu ergonómiu v kancelárii alebo v domácej pracovni. Keďže v nej trávite väčšinu času, mala by vám vyhovovať a byť šitá na mieru.

Skúste to so stolom od spoločnosti Hornbach.


Stručný prehľad výhod stojaceho stola HORNBACH:

  • optimálny pomer cena/výkon
  • nastaviteľný v 2 alebo 3 stupňoch (extra vysoký a extra hlboký)
  • nastaviteľná šírka (pred montážou stolovej dosky)
  • nosnosť do 120 kg v závislosti od modelu
  • individuálne ako vy - ľubovoľne voliteľná stolová doska (nie je zahrnutá v cene)
  • pamäťová funkcia: možnosť uloženia až 4 rôznych výšok

Ergonómia na pracovisku

Nemáte ešte stolovú dosku?

V našom sortimente nájdete výber stolových dosiek, ktoré si môžete jednoducho narezať na požadovaný rozmer v oddelení Prírezu vo vašej predajni HORNBACH.

2. Zvukovo izolačné dosky

Rovnako nezdravé ako dlhodobé sedenie alebo státie v rovnakej polohe je aj neustály hluk okolo nás. Zvukovo izolačné dosky to ľahko vyriešia. Pohlcujú až 80 % okolitého hluku a vytvárajú príjemnú pracovnú atmosféru. Ľahko sa inštalujú a poskytujú nielen väčší pokoj a ticho na pracovisku, ale aj väčšie pohodlie.

Ergonómia na pracovisku

3. Správne nastavený stôl a stolička

Ako správne nastaviť stôl a stoličku na pracovisku:

  • Vaše lakte by mali voľne spočívať na pracovnej doske v pravom uhle.
  • Obrazovka by mala byť od vás vzdialená aspoň na dĺžku paže a horný okraj obrazovky by mal byť približne na šírku paže pod úrovňou očí.
  • Klávesnica a myš by nemali byť vzdialené viac ako 15 cm od okraja stola. Pracovné hárky by mali byť medzi obrazovkou a klávesnicou, nie medzi klávesnicou a vami.
  • Pri sedení by ste mali mať nohy v pravom uhle a chodidlá by mali byť rovno na podlahe.

Ergonómia na pracovisku

Nie ste v práci sami?

Zdieľanie pracovného stola je na vzostupe a je čoraz bežnejšie, že nemáte svoj pracovný priestor len pre seba. V domácej kancelárii a dielni sa môže stať, že sa o priestor delí niekoľko ľudí.

S nastaviteľným stolom HORNBACH si môžete uložiť až 4 polohy. Takže každý, kto práve potrebuje stôl, si môže stlačením tlačidla nastaviť optimálnu výšku.

4. Protiúnavová podložka

Kto rád stojí na mieste?

Dlhé státie na rovnakom mieste môže byť dosť únavné. V prvom rade tomu pomáha predchádzať protiúnavová podložka. Takto sa môžete lepšie sústrediť a dokončiť svoje projekty v krátkom čase.

5. Správne svetlo je základ

Aby ste mohli pracovať sústredene a zbytočne nenamáhali oči, mali by ste zabezpečiť správne osvetlenie pracoviska. Denné svetlo je, samozrejme, optimálne. Môže sa však stať, že v kancelárii nesedíte pri okne alebo že vaša dielňa je v suteréne.

Optimálna teplota farieb pre lampy a svietidlá na pracovisku je 3300 až 5300 Kelvinov a osvetlenie by malo mať intenzitu najmenej 500 luxov.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore
HORNBACH