Sporák a rúra na pečenie

Sporák je v kuchyni miestom, okolo ktorého sa točí všetko dianie. Kuchyňa je tu koniec koncov predsa na varenie. To je jeden z mnohých dôvodov, prečo sa zamerať špeciálne na varnú dosku a rúru. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek prevedenie, tieto prístroje vám ponúknu technicky vyspelé funkcie, ktoré vám podstatne uľahčia každodenné varenie a ešte navyše ponúknu bezpečnosť.

Samostatná varná doska

Tá umožňuje priestorové oddelenie sporáku a rúry na pečenie. Vďaka tomu tak môžete vašu rúru bezproblémovo posunúť do inej pracovnej výšky, zatiaľ čo na inom mieste budete môcť zapnúť varnú dosku.

Napríklad sklokeramické varné dosky s indukčnou technológiou ohrievajú iba hrniec a nie samy seba. Vďaka tomu je tak značne znížené nebezpečenstvo popálenia. To je skvelé pre rodiny s deťmi.

Úplnú špičku predstavujú rúry na pečenie s ergonomickými zdvíhacími systémami, dotykovým ovládaním a automatickým čistením vďaka pyrolýze. Aj dvojité či trojité teleskopické výsuvy sú viac ako praktické. Vďaka tomu sa pečenie stane vašou záľubou!

Máte to radšej tradičné? A čo napríklad plynový sporák? U neho možno teplo nastavovať počas niekoľkých sekúnd a budete tak nezávislí na prívode elektriny.


Co dát za kuchyňskou linku

Najobľúbenejší produkt

Rúra s plynovou doskou Sencor SCBI XG1T
Rúra s plynovou doskou Sencor SCBI XG1T
Ešte neohodnotené
319,00 € / ks
A
Prejsť na produkt

Pozor:

Nebezpečenstvo popálenia! V domácnostiach s deťmi by ste si mali obstaranie plynového sporáku rozmyslieť. Základnou podmienkou je správne zaobchádzanie.

Umývačka riadu

Umývačky riadu s vodným senzorom a senzorom naplnenia umývajú riad vysoko efektívne a ešte pritom šetria vodu a energiu. Dbajte na energetický štítok, napr. A++.

Ak žijete v domácnosti sami a/alebo máte na umývanie málo riadu, existuje možnosť kúpy "Umývačky riadu pre jedného". Tie sú väčšinou 45 cm široké a výborne sa hodia do rôznych výklenkov.

Chladnička

Ďalším ústredným miestom kuchyne je chladnička alebo kombinácia chladničky s mrazničkou. Tá predstavuje pre mnohých ľudí centrum vesmíru. Či už sa jedná o jednočlennú domácnosť alebo veľkú rodinu - pre každého tu je vhodná chladnička a mraznička.

Domácí bar: Kocky ľadu, ľadová drť a pitná voda na stlačenie tlačidla, barové priehradky vo dvierkach či niekoľko nastaviteľných teplotných zón - pre labužníkov ponúka moderná chladnička všetko, čo vyžaduje novodobý životný štýl.
Naozajstné univerzálne modely a kombinácie vstavanej chladničky a mrazničky, ktoré disponujú elektrickým LED ukazovateľom pre vizuálnu reguláciu teploty a antibakteriálnou vrstvou. Vďaka tomu tak zaistíte pohodlne tú správnu klímu.

Jednoduchá úspora energie

Energetický štítok vás informuje o najdôležitejších údajoch o vašom chladiacom zariadení, predovšetkým o hodnotách spotreby. V zelenej oblasti ušetríte mimoriadne veľa energie, pričom medzitým sú k dostaniu tiež prístroje s hodnotami spotreby A +. A++ a A+++.

Energeticky úsporné prístroje triedy energetickej účinnosti A + šetria napríklad až 60% elektriny.

Ak sa rozhodnete pre takú chladničku, trvale ušetríte a navyše tým tak aktívne prispejete k ochrane životného prostredia.

Techniky montáže dvierok chladničky
U dvierok vstavaných chladničiek sa rozlišujú dve techniky montáže:

  • Montáž napevno: Pri tomto druhu montáže sa dvierka chladničky a dvierka nábytku spoja napevno. To zaistí dokonalé spojenie chladničky a mrazničky, zlepší využitie priestoru a zvýši zaťažiteľnosť dvierok chladničky.
  • Montáž posuvných dvierok: Pri tomto druhu montáže sa dvierka zariadenia spoja cez pojazdovú koľajnicu s dvierkami nábytku, takže dvierka nábytku budú pri otváraní a zatváraní kĺzať pozdĺž po koľajnici.

Odsávače

Len sa zhlboka nadýchnite. V kuchyni sú odsávače pár nepostrádateľné. Nielenže vyzerajú štýlovo, ale tiež odvetrávajú paru a nepríjemné pachy z vašej kuchyne. Teraz sa zrodila nová generácia odsávačov pár: nie je nijako horšia ako konvenčné modely, čo sa týka dizajnu a funkcií.

Režim výfuku a recirkulácie

Väčšina moderných odsávačov pár je všeobecne vhodná pre režim odpadového vzduchu a recirkulácie.
Pri prevádzke s odpadovým vzduchom je kuchynský vzduch vedený von cez filter a častice tuku a pár sú odfiltrované. Dostatok privádzaného vzduchu zaisťuje hladký chod a efektívnejší výkon ako v prípade procesu cirkulujúceho vzduchu.

Prevádzka odsávaného vzduchu však vyžaduje zložitejšiu inštaláciu a môže viesť k stratám energie v dôsledku odvádzania vzduchu von.

V režime recirkulácie cirkuluje kuchynský vzduch v digestore cez tukový a uhlíkový filter. Tým sa zabráni stratám energie, ale musíte akceptovať vyššiu hladinu hluku ako pri prevádzke s odpadovým vzduchom.

Aktívne tukové a uhlíkové filtre

Filter odsávača pár je zásadný pre funkčnú a čistú kuchyňu.

  • Tukový filter odvádza mastné látky z vyrobenej pary na varenie. Ak je nasýtený, musí sa vymeniť alebo (v prípade kovových filtrov) dôkladne vyčistiť, aby sa zabezpečila plná funkčnosť.
  • Uhlíkový filter je nevyhnutnou súčasťou pri recirkulácií odsávacích pár. Odstraňuje zápachové látky a v prípade potreby by sa mal tiež zmeniť.

Odsávače

Tip: Odsávače pár s odsávaním hranou

V prípade odsávačov pár s odsávaním hranou je tukový filter pokrytý kovovou alebo sklenenou doskou. Para sa potom nasáva cez úzku medzeru na hrane odsávača. Toto efektívne vetranie zvyšuje saciu rýchlosť vzduchu a zároveň optimálne funguje po celej ploche varnej dosky.

Gastronomické potreby

Pre všetkých profesionálov v kuchyni nájdete už teraz v e-shope HORNBACH kuchynské prístroje pre gastronomické potreby. Kuchynské prístroje sú výškovo nastaviteľné a možno ich preto individuálne používať na rôznych miestach.

Ovládanie prístrojov je jednoduché a povrchy z nerezovej ocele možno ľahko čistiť.V našom e-shope nájdete šalátovníky, pizza stoly, chladničky na víno, chladničky do gastro prevádzky a mrazničky a tiež chladiace nadstavby.

Prívod teplej vody

Decentralizovaným prívodom teplej vody pomocou prietokového ohrievača, zásobníka teplej vody alebo zariadenia na vriacu vodu môžete rýchlo a ľahko ušetriť vodu i energiu. Najprv by ste sa mali rozhodnúť, či potrebujete jednoduchý alebo skupinový prívod

Jednoduchý prívod Sériový prívod
Tu je každému odbernému miestu priradené vlastné zariadenie na teplú vodu, vďaka čomu odpadajú dlhé rozvody. Oblasti použitia sú okrem kuchyne a pod. aj izby pre hostí a domáce dielne. V bežnom prípade stačí u jednoduchého prívodu použiť malý zásobník. Tu sa pripojí niekoľko, pri sebe blízko ležiacich, prístrojov k zariadeniu na teplú vodu, spravidla k veľkému zásobníku. Príslušné prístroje musia byť tlakovzdorne uzavreté.

Výhody a zaobchádzanie s prívodom teplej vody

Nie sú nutné dlhé rozvody vody Vďaka decentralizovanému prívodu vody máte krátke vodovodné rozvody a vďaka tomu sa tak vyhnete zbytočným nákladom na vodu a tepelným stratám, ktoré vznikajú pri obehu teplej vody. Vodu budete mať pritom k dispozícii bez dlhého čakania.
Správne dávkovanie vody Teplú vodu je možné uskladniť do zásoby vo veľkých množstvách bez toho, aby ste ju museli úplne spotrebovať. Efektívne je ohrievať prietokovým ohrievačom vždy iba potrebné množstvo vody.
Optimálna teplota Vzhľadom k zásobníku, požadovaným množstvám zmiešanej vody a z hygienických dôvodov sa voda ohrieva v zariadeniach na teplú vodu na teplotu viac ako 65 stupňov. Účinnejšie je nastaviť teplotu v elektronických prietokových ohrievačoch presne na požadovanú hodnotu. Vďaka tomu tak nebude potrebné pridávať studenú vodu.
Úspora energie a nákladov Ohrevom vody podľa aktuálnej potreby môžete ušetriť ročne, podľa tarifu, až 86 eur na prevádzkových nákladoch.

Ako namontovať kuchynský drez

Chystáte sa vymeniť starý kuchynský drez? Krok za krokom vám ukážeme, ako namontovať nový. S našim videom z projektovej dielne HORNBACH to zvládnete!