0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Sviatok zatvorené
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 3. 7. 2022 o 5:02. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

4 tipy, ako vybrať WC

Doba čítania: 4 min.
Toalety a WC - rozdelenie, tipy a rady

Toalety už nie sú tým, čím bývali. V sortimente WC nájdete množstvo záchodov, ktoré majú okrem štandardného vybavenia aj funkcie, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Aby ste sa pri výbere najpohodlnejšieho WC nestratili, tak sme pre vás pripravili pár tipov, ktoré vám pomôžu ako s nákupom toalety, tak s výberom príslušenstva.

Čo má WC vedieť a kam sa má zmestiť?

Závesné WC

Závesné WC sa perfektne hodí na montáž na predstenový prvok. Nástenné WC je možné jednoducho čistiť celé dookola, navyše je montáž závesného WC rýchla, pretože tento typ WC má vodorovný vývod.
Pokiaľ si pokladáte otázku, či má závesné WC nejaké hmotnostné limity, tak môžete byť v kľude. Stojany a závesné zariadenia sú navrhnuté, a ich údaje o nosnosti tomu zodpovedajú, aj pre ťažších užívateľov.

Stojace WC

Nestarnúca klasika slovenských kúpeľní. Nevýhodou stojaceho WC je nutnosť upratovania dookola. Stojace WC môže mať zadný aj zvislý vývod.

WC s hlbokým/plochým splachovaním

WC s hlbokým splachovaním a odsávacie klozety minimalizujú pachovú záťaž a sú diskrétnejšie a čistejšie, pretože sa všetko zachytáva priamo v zastavenej vode v sifónovom oblúku.

WC s plochým splachovaním nie sú tak rozšírené, pretože je ich čistenie ťažšie. Splachované substancie zostávajú ležať na dne pokiaľ sa nespláchnu. Avšak lepšie sa hodí na kontrolu veľkej potreby zo zdravotných dôvodov.

Pisoáre

Pisoáre sú špeciálne toalety, ktoré sú určené na močenie v stoji. Pisoár je menší ako klasická toaleta, inštaluje sa na stenu a má nižšiu spotrebu vody. Pisoár môže mať prítok vody horný alebo zadný. Odtok odpadu hľadajte pri pisoári vzadu.

Bidety

Svoju kúpeľňu môžete vybaviť aj bidetom. Bidety slúžia pre komfortnú starostlivosť o vaše intímne partie či nohy.

Priestorovo úsporné WC

Existujú priestorovo úsporné WC pre malé kúpeľne a WC pre hostí, ktoré majú iba veľmi malé nároky na priestor.

Doprajte si pohodlie, doprajte si sprchovacie WC

Moderná kúpeľňa si žiada najmodernejšie spôsoby hygieny. Pri takomto sprchovacom WC stačí po vykonaní potreby stlačiť tlačidlo a užívať si automatické umývanie vodou, odsávanie pachu alebo teplovzdušného fénu, ktorý šetrne vysuší vašu pokožku.

Toalety a WC - rozdelenie, tipy a rady

Aj na toaletu patrí inovácia

Pri WC bez splachovacieho kruhu si uľahčíte čistenie vnútornej plochy WC, pretože bez splachovacieho kruhu nemajú nežiadúce usadeniny vôbec žiadnu šancu.

WC bez splachovacieho kruhu vás presvedčí svojou kvalitou, inovatívnou technológiou a moderným dizajnom.

Dizajn vnútornej časti inovatívneho závesného WC bez splachovacieho kruhu bol navyše koncipovaný tak, aby prúd vody pri splachovaní bol optimálny a rovnomerný.

Toalety a WC - rozdelenie, tipy a rady

WC príslušenstvo je potreba

Vašu toaletu je možné ešte viac vyšperkovať. A to obstaraním praktického príslušenstva.

Splachovacie nádržky a predstenové prvky

Či už máte vodnú nádržku zabudovanú do steny, zavesenú, popr. postavenú samostatne, pri splachovacích nádržkách a predstenových prvkoch je nutné dbať najmä na spotrebu vody. Na jedno spláchnutie by sa nemalo spotrebovať viac ako 6 litrov vody, a samozrejmosťou dnes je, aby zariadenie obsahovalo tlačidlo na zastavenie prúdu vody.

WC dosky

Pri nákupe WC si hneď vyberte aj vhodnú WC dosku, pretože tie nie sú väčšinou v balení WC obsiahnuté. Dosky sú k dispozícii v rôznych farbách, tvaroch a vzoroch.

WC príslušenstvo

Čo je ešte potrebné? Tak samozrejme WC štetka a držiak na štetku, držiak toaletného papiera a mäkká predložka v podobe kúpeľňového koberčeka, nech je pohodlie stopercentné.

Toalety a WC - rozdelenie, tipy a rady

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako zabudovať závesné WC

Už vás vaše staré stojace WC omrzelo? Tak to sa potom pustite do projektu a namontujte si nové závesné WC! Je to jednoduchšie, než si myslíte. Pomôžeme vám s realizáciou projektu a vo video návode z projektovej dielne HO viac

hore
HORNBACH