0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 29. 9. 2023 o 9:49. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

EcoFlow. Energia na dosah ruky.

EcoFlow. Energia na dosah ruky.

S batériovými stanicami EcoFlow môžete majstrovať, kempovať a žiť aj za hranicami najbližšej zásuvky. Potrebujete zásobu energie do batohu? Alebo dostatok šťavy na celodennú prácu na chate? Vyberte si zo širokej ponuky rôznych výkonnostných variantov.

Novinka EcoFlow DELTA 2 - exkluzívne v HORNBACHu!

EcoFlow DELTA 2 je výkonná elektrocentrála „na baterky“, s ktorou budete mať dostatok energie na napájanie väčšiny spotrebičov na cestách alebo doma pri výpadkoch prúdu. Kombinuje LFP akumulátor s kapacitou 1024 Wh, štyri 230V zásuvky, USB porty, 12V jednosmerné zásuvky, solárny MPPT regulátor a výkonný nabíjač v praktický a ľahko prenosný zdroj elektrickej energie.

EcoFlow DELTA 2
EcoFlow DELTA 2

Elektrocentrála na baterky

Batériové stanice EcoFlow kombinujú vysokokapacitný lítiový akumulátor, výkonný invertor a solárne regulátory MPPT v praktickú a ľahkú elektrocentrálu.

 • Lítiové akumulátory s vysokou hustotou energie na kilogram.
 • Invertor s čistou sínusoidou, vhodný pre náradie aj citlivú elektroniku. Poradí si aj s rozbehovými prúdmi náradia a kompresorov – invertor zvládne krátkodobo až zdvojnásobiť svoj výkon.
 • Funkcia X-Boost pre napájanie jednoduchých spotrebičov s vysokým príkonom.
 • Zabudovaný solárny regulátor MPPT.
 • Najrýchlejšie dobíjanie X-Stream - z 0% na 80% za 1 hodinu.
 • Prehľadný stavový displej a ovládanie pomocou mobilnej aplikácie.

Pomocník pre prácu doma i na záhrade

 • 
				Značka EcoFlow
 • 
				Značka EcoFlow
 • 
				Značka EcoFlow
 • 
				Značka EcoFlow
 • 
				Značka EcoFlow
 • 
				Značka EcoFlow

Chystáte sa na prácu v interiéri a nemáte zapojený rozvádzač či zariadenú elektrickú prípojku? Batériové stanice EcoFlow sú ideálnym zdrojom el. energie pre prácu v uzavretých priestoroch – pri ich prevádzke nevznikajú žiadne spaliny.

Spotrebič DELTA Max DELTA Pro
Priamočiara píla (600 W) 3 hod 15 min 5 hod 30 min
Kombinované kladivo (780 W) 2 hod 20 min 4 hod 20 min
Renovačná brúska (1400 W) 1 hod 20 min 2 hod 20 min
Miešadlo (1800 W) 1 hod 5 min 1 hod 45 min

Čaká vás pracovný víkend na chate alebo v záhradkárskej kolónii? S EcoFlow môžete pracovať v pokoji bez toho, aby ste rušili susedov vrčaním benzínového agregátu.

Spotrebič DELTA Max DELTA Pro
Plotové nožnice (500 W) 3 hod 45 min 7 hod
Kalové čerpadlo (600 W) 3 hod 15 min 5 hod 30 min
El. krovinorez (1400 W) 1 hod 20 min 2 hod 20 min
Fukár na lístie (1850 W) 55 min 1 hod 35 min

Výhody riešenia EcoFlow

Najrýchlejšie dobíjanie na trhu, integrovaný solárny regulátor, invertor s čistou sínusoidou, špičkový dizajn a praktickosť robia z EcoFlow skvelú alternatívu k centrálam na fosílne palivá, bez hluku a spalín.
Značka EcoFlow

EcoFlow ako líder na trhu s batériovými stanicami ponúka hneď niekoľko zásadných funkcií a výhod, ktoré vám môžu ušetriť čas aj peniaze.

1. Nabíjanie X-Stream – najrýchlejšie nabíjanie na trhu s batériovými stanicami

Vďaka patentovanej nabíjacej technológii EcoFlow X-Stream dobijete akúkoľvek batériovú stanicu z 0% na 80% za 1 hodinu. Nabíjanie z 0% na 100% trvá menej ako 2 hodiny. Dobíjanie staníc EcoFlow je 3x až 4x rýchlejšie, ako dobíjanie konkurenčných staníc.

2. Garancia životnosti akumulátora

V batériových staniciach sú použité lítiové články s NCM alebo LFP katódami. Vďaka vysokej kvalite článkov je možné garantovať životnosť akumulátora, teda mieru jeho degradácie. Garancia životnosti je udávaná ako počet cyklov, po ktorých dosiahne použiteľná kapacita stanice 80% pôvodnej kapacity. Napríklad pri stanici DELTA Pro s kapacitou 3,6 kWh dôjde k zníženiu kapacity na 2,88 kWh po 3500 cykloch.

3. Funkcia X-Boost

Funkcia X-Boost vám pomôže v prípade, keď potrebujete napájať spotrebič s príkonom vyšším, než je výkon invertora stanice.

Ako to funguje?

U bežných elektrocentrál alebo batériových staníc bez aktivovanej funkcie X-Boost dôjde pri spustení spotrebiča s vyšším príkonom, ako je výkon invertora, na preťaženie invertora. Funkcia X-Boost však dokáže na AC výstupe znížiť napätie podľa pripojeného spotrebiča, udržať čistý sínus, a zariadenie prevádzkovať s nižším reálnym príkonom.

Funkciu XBoost je možné použiť na napájanie spotrebičov bez požiadavky na napätie AC 230 V, ako sú napríklad spotrebiče pracujúce na princípe vykurovacej špirály, zariadenia s elektromotorom, apod.

4. Zabudovaný solárny regulátor MPPT

Každá stanica EcoFlow je vybavená solárnym regulátorom MPPT, ktoré oproti klasickým PWM regulátorom dosahujú pri premennej oblačnosti až o 30% väčšie zisky. K batériovým staniciam môžete pripojiť monokryštalické solárne panely od EcoFlow alebo iných výrobcov a vytvoriť si tak malý ostrovný systém doma aj na chalupe.

Solárne panely ako cesta k energetickej sebestačnosti

Značka EcoFlow

1. Solárny generátor jednoducho a rýchlo

Ako sme už spomenuli, všetky batériové stanice EcoFlow sú vybavené solárnymi regulátormi. Po pripojení solárnych panelov sa tak stanice stávajú tzv. solárnymi generátormi. Sprevádzkovanie takejto zostavy zvládnete sami za pár minút, solárne panely sa pripájajú k batériovým staniciam iba pomocou káblov s koncovkami MC4, o zvyšok sa stará solárny regulátor. Na prehľadnom displeji stanice potom môžete sledovať výkon panelov v reálnom čase.

2. Praktické skladacie solárne panely

Skladacie solárne panely EcoFlow sú zložené z článkov z monokryštalického kremíka a dosahujú vysokú účinnosť až 23%. Ochranný obal panelov zároveň slúži ako polohovací stojan a hrúbka panelu v obale je iba 2,5 cm – panely tak môžete pohodlne prepravovať v kufri auta, kde nezaberú takmer žiadne miesto.

3. Aké solárne panely zvoliť pre moju stanicu?

Pri výbere solárnych panelov pre batériovú stanicu EcoFlow je nutné dodržať vstupné parametre solárneho regulátora. Stanicu radu DELTA môžete dobíjať solárne s výkonom od 300 wattov po 1,6 kW.

Odporúčané zostavy pre stanice radu DELTA:

Spotrebič Odporúčaná zostava Čas do plného nabitia*
DELTA 2x 220 Wp (séria) 3 hod 15 min
1x 400 Wp 4 hod
DELTA Max 4x 220 Wp (séria) 2 hod 40 min
2x 400 Wp (séria) 3 hod 15 min
DELTA Pro 6x 220 Wp (séria) 3 hod 20 min
3x 400 Wp (séria) 4 hod 30 min

*Čas do plného nabitia je iba orientačný. Čas nabíjania ovplyvňuje celý rad externých faktorov (teplota, oblačnosť, ročné obdobie).

Ako vybrať vhodnú batériovú stanicu?

Značka EcoFlow

Pri výbere batériovej stanice sa riadime predovšetkým dvoma parametrami – výkon invertora stanice a kapacita akumulátora. Výkon invertora stanice nám určuje spotrebiče, ktoré môžeme so stanicou prevádzkovať. Kapacita akumulátora nám určí dĺžku prevádzky daného spotrebiča.

Spotrebič Kapacita Výkon invertora
DELTA 1260 Wh 1800 W
DELTA Max 2016 Wh 2400 W
DELTA Pro 3600 Wh 3600 W

Prehľad kapacít staníc EcoFlow:

Rad DELTA Kapacita
DELTA 1260 Wh
DELTA Max 2016 Wh
DELTA Pro 3600 Wh

U spotrebičov s kompresorom, ako sú napríklad chladničky, mrazničky alebo výčapné zariadenie, nie je možné pre výpočet času prevádzky použiť príkon zariadenia, pretože zariadenie pracuje prerušovane.

V manuáli k týmto zariadeniam nájdete hodnotu spotreby (vo Wh) za celý deň.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore