FAQ

Energia a klíma

Doba čítania: 2 min.
Energia a klíma

HORNBACH je kompetentný partner pre energeticky úspornú stavbu.

Kompetentný partner pre úsporu energie

HORNBACH je kompetentný partner pre energeticky úspornú stavbu. Vďaka širokej ponuke z nášho sortimentu: dverí, okien, zateplenie fasády, osvetlenie, vodných a tepelných zariadení, môže každý prispieť svojím dielom k úspore energií a tak ochranne životného prostredia.

Úspora energie v našich prevádzkach a logistických centrách

Spoločnosť HORNBACH patrí k priekopníkom v DIY segmente a drží krok s pokrokovými technológiami. Pri stavbe a prevádzke našich predajní a logistických centrách sa tiež aktívne zasadzujeme o ochranu životného prostredia. V posledných rokoch sme zrealizovali niekoľko projektov, ktoré vedú k úspore energií v predajniach.

Nové predajne sú vybavené LED osvetlením, ktoré šetrí energiu a má zároveň dlhšiu životnosť na rozdiel od bežného osvetlenia. LED osvetlenie používame u regálov, vnútri predajne ale aj na osvetlenie vonkajšej reklamy.
Ďalšia úspora vzniká spojením denného osvetlenia prichádzajúceho do budovy cez sklenené kupoly na streche a umelého osvetlenia, ktoré má na starosti systém inteligentného riadenia budovy, tzv. GLT systém. Ten riadi spotrebu energií v priebehu prevádzky predajne.
Z inovácií na poli osvetľovacej techniky profitujú nielen nové predajne, ale zlepšenie sa implementovalo aj do existujúcej predajnej siete.

Ďalší zdroj úspory energie predstavujú vzduchotesné steny budovy, systém tepelnej rekuperácie a vzduchotechnika. Každá predajňa má navyše k dispozícii údaje o týždennej spotrebe energií. S pomocou vyššie spomínaných technológií na úsporu energie tak môžeme obmedzovať produkciu CO2.
Podobné úsporné opatrenia sú plánované aj v našich logistických centrách.