Služby

Prírez na mieru

Prírez na mieru

Nakúpili ste v HORNBACHu materiál a potrebujete ho upraviť na potrebné rozmery? V prírezovom servise to zvládneme na milimetre. Prírezový servis HORNBACH vykonáva prírez dreveného, doskového a metrážového tovaru.

Viete, že...

U veľkoplošných materiálov, ktoré sú bežne na predajni k dispozícii (LDTD, DTD, OSB, preglejky, kuchynské dosky) platíte iba odobratý tovar. Skrátka, keď potrebujete metrový prírez, tak neplatíte celú dosku, ale len to, čo si odnesiete. Kusový tovar (hranoly, dosky, škárovky, dvere atď.) Je naopak potrebné zaplatiť pred prírezom (hranoly, dosky, škárovky, dvere atď.)

POZOR: Prírez prijíma posledné objednávky 30 minút pred koncom otváracej doby predajne.

V oddelení Prírezu vieme:

 • Rezať presne na milimetre (+/- 1 mm) podľa vášho zadania rozmerov.
 • Poradiť si s drevenými doskami a hranolami do hrúbky 8 cm.
 • Upraviť veľkoplošné materiály (DTD dosky, LDTD dosky, Preglejky, OSB dosky, HDF dosky).
 • Olepiť hrany LDTD hrúbky 19 mm ABS hranou.
 • Vŕtať otvory pre nábytkové závesy.*
 • Podrezať dvere.
 • Urobiť výrezy a rohové spoje u kuchynských dosiek (na objednávku).
 • Podľa možností rezať makrolon (po dohode s oddelením)

 • Minimálny narezaný formát je: 500 mm x 230 mm. Našimi prístrojmi môžeme rezať iba dosky od dĺžky 500 mm a šírky 230 mm. Taktiež lišty musia mať dĺžku aspoň 500 mm.
 • Režeme len rovné, pravouhlé rezy.
 • Výrezy vykonávame len do kuchynských dosiek a na objednávku.
 • Do 5 kusov režeme na počkanie, 5 a viac kusov na objednávku s dodacou lehotou do 15 dní.
 • Olepenie ABS hranou vykonávame bez ručného začistenia.
 • Prírez sa uzatvára tridsať minút pred zatváracou dobou predajne.**

* Platí len pre predajne Bratislava - Dev. N. Ves a Prešov.
** Na predajni Bratislava - Ružinov sa uzatvára spolu s predajňou.

Přířez dřeva

3 kroky k zákazke

1. Vyberte si dosku, ktorú chcete skrátiť.
Už asi viete, čo chcete? Ak nie, náš odborný personál vám kompetentne poradí a predstaví vám paletu našich výrobkov.

2. Uveďte rozmery.
Ak už poznáte rozmery, môžete nám ich oznámiť hneď. Ak si však nie ste pri meraní istí alebo ak sa pri meraní vyskytli komplikácie, požiadajte náš odborný personál o pomoc.

3. Hotovo.
Vo väčšine prípadov bude vaša objednávka vybavená skôr, ako dokončíte svoj nákup a spolu s prirezaným tovarom potom zaplatíte všetko dohromady v pokladni. Jednoduchšie to už ani nemôže byť.
Pozor! Môže sa ale stať, že nám príde veľké množstvo objednávok a vaša objednávka sa týmto omešká. Z vlastnej skúsenosti už vieme, že to môže byť až o jeden týždeň. Prosím, počítajte aj s týmto variantom!

Přířez dřeva

Z našej ponuky vyberáme


 • Drevotrieska je najstabilnejšia v smere svojho rastu, a to pozdĺžne. Aby sa dosiahla väčšia stabilita, tak sú dyhové vrstvy lepené priečne.
 • Drevotrieskové dosky sa skladajú z jemných drevených triesok, ktoré sa pomocou lepidla a vysokého tlaku lisujú na homogénnu dosku. Povrch je brúsený. Drevotrieskové dosky sú vhodné na podlahy, stenu, strop a tiež na stavebné účely a rekonštrukcie. Drevotrieskové dosky sa podľa spôsobu lepenia zaraďujú do tried P1 až P7.
 • Dosky MDF majú vo všetkých smeroch homogénnu (rovnomernú) štruktúru. Drevené vlákna sa lisujú rovnako ako hrubá lepenka do podoby dosky. Hustota dosky je 600 až 900 kg/m3. Dosky MDF majú mimoriadne jemný povrch. Tieto dosky sú spracované strojovo. Hrany sú hladké a pevné. Ideálne na stavbu nábytku.
 • Kompaktné dosky HPL sú veľmi odolné dosky z vrstveného lisovaného materiálu. Jadro sa skladá z čiernej lisovanej vrstvy, vrchné vrstvy sú buď obojstranne biele alebo čierno-hnedé. Tieto dosky sú vhodné na použitie v exteriéri (chránené) aj v interiéri podľa DIN EN438-4:2005. Kompaktné dosky HPL spĺňajú triedu horľavosti B2. Dosky sú veľmi robustné a je potrebné ich predvŕtať. K oblastiam ich využitia patria pracovné plochy, stenové obklady a zakrytie.
 • OSB je skratka z anglického: oriented strand board (doska zložená z drevených triesok). OSB dosky sú viacvrstvové dosky, ktoré sú vyrábané z dlhých tenkých triesok vopred určeného tvaru a hrúbky. Veľké, ploché triesky sú usporiadané pozdĺžne. Ohybnosť týchto dosiek je vďaka týmto dlhým a tenkým trieskam väčšia, než pri bežných lisovaných doskách (drevotrieskové dosky). Lepenie a štruktúra triesok dodáva OSB doske jej charakteristický vzhľad. Používajú sa ako stavebné dosky pri stavbe domov, k úprave interiéru či výrobe nábytku.


Kompletné dodávky

Lepené vrstvené drevo (BHS) Si a NSI Konštrukčné masívne drevo (KVH) NSi
Smrek, všestranne hobľovaný, zaoblené hrany, ozubené spoje, techn. sušené na cca. 10 % Triedenie podľa DIN 4074/EN 338
podľa DIN 1052 použiteľné pre všetky nosné stavebné prvky kontrolovaná kvalita, spĺňa triedu pevnosti C 24/S10
Lepené melamínovou živicou so svetlou škárou Technické sušenie na cca. 15 % +/- 3 % vlhkosti dreva
Trieda pevnosti BS11/GL24 podľa DIN 4074/EN 338 Rovný povrch, zaoblené hrany, konce zrezané do pravého uhla
Využitie na pohľadové aj nepohľadové časti Využitie na nepohľadové časti