StyleColor - kreatívne farby na stenu

Farby menia naše vnímanie a ovplyvňujú naše pocity. Máte radšej teplé a útulné odtiene alebo chladné a moderné? Značka StyleColor predstavuje trendy bývania - kreatívny program farieb je pre vaše steny presne to pravé - od hotových farieb na stenu až po farby so skvelým efektom.

Pastelové odtiene vyzerajú decentne a nie sú tak vtieravé, krikľavé farby bijú do očí a preto priťahujú pozornosť. Farby na stenu v kombinácii s efektami sú zárukou úspechu na poli kreativity.
Takže, na čo ešte čakáte?

Vytvorte si na stene drevené, kovové, textilné a kamenné povrchy

Farby a vnútorné omietky StyleColor boli vyvinuté tak, aby s nimi bolo ľahké pracovať. Základ tvoria efektové omietky a metalické farby a so správnym náradím dosiahnete tieto skvelé efekty dvomi až tromi pracovnými krokmi.
Nekonvenčná štruktúra a vzhľad dreva, kovu, textilu a kameňa dodajú vášmu interiéru originalitu a charakter.

Ako vytvoriť efekt Metallic-Storm

Ako vytvoriť efekt betónu

Ak pracujete s benátskym hladidlom, vaša stena získa individuálnu štruktúru, či už vodorovne, zvisle, krátko alebo dlho nakreslenú.

Tip:

Zamerajte sa na to, aby boli vaše ťahy rovnomerné. Pri práci postupujte po častiach, kúsok po kúsku, pretože dizajnová omietka nesmie byť pri štruktúrovaní povrchu ešte zaschnutá.

Ako vytvoriť efekt prírodného kameňa

Požadovanú štruktúru vytvárajte v malých ťahoch rôznymi smermi, v ideálnom prípade krížom-krážom. Keďže nanesená vrstva nesmie byť pri vytváraní štruktúry zaschnutá, postupujte po častiach, kúsok po kúsku.

Ako vytvoriť efekt loftu

Pri tvorbe efektu pomocou hladidla odporúčame pracovať s miernym švihom. Vďaka pohybom rôznymi smermi vznikajú pekné hladké plochy s decentnými ryhami.

Ako vytvoriť efekt mramoru

Ako vytvoriť efekt pieskovca

Pomocou vlastnej šablóny, ktorú vytvoríte napríklad použitím veka od krabice od topánok alebo dosky na krájanie, možno celkom ľahko napodobniť kamenné bloky. Pre dosiahnutie intenzívnejšieho farebného dojmu aplikujte na vybrané kamenné bloky druhý náter Pieskovec Finish.

Ako vytvoriť efekt piesku

Úprava povrchu širokým štetcom by mala nasledovať do 20tich minút po nátere, inak dizajnová omietka zaschne. Po ploche veďte ťahy štetcom rovnomerne krížom-krážom.

Ako vytvoriť štrukturálnu omietku

Práca s navlhčenou hubkou postupom krížom-krážom dodá stene osobitosť v podobe jedinečnej zamatovej štruktúry a nezáleží na tom, či ťahy povediete horizontálne alebo vertikálne a či budú krátke alebo dlhé. Hubku zakaždým vyperte, aby ste docielili rovnomerný efekt.

Ako vytvoriť metalický dekoratívny náter

Farbu pred použitím a počas aplikácie niekoľkokrát poriadne premiešajte. Iba tak budú farebné pigmenty dobre rozptýlené vo farbe. Nerovnomerné, tmavé podklady alebo podklady s výraznými farebnými rozdielmi najprv ošetrite kvalitnou farbou na steny na vodnej báze, v podobnom farebnom odtieni.

Ako vytvoriť efekt hrdze

Najlepší výsledok dosiahnete, keď budete v priebehu práce hubku opätovne navlhčovať, pretože farba inak veľmi rýchlo zostáva priľnutá na hubke. Súčasne tým docielite oveľa výraznejšiu štruktúru a rovnomernejší efekt. Farbu s efektom hrdze môžete tiež dobre kombinovať so zlatým a strieborným lakom na nábytku a dekoráciách. Tento extrémny kontrast necháva ešte viac vyniknúť efekt skorodovaných plôch.

Ako vytvoriť dizajnovú omietku

Dizajnovú omietku pred použitím poriadne premiešajte. Pigmenty sa tak dokonale rozptýlia a celkový výsledok tak bude najlepší.

Kriedové farby

Chcete natrieť svoju starú komodu, svoj starý stôl alebo iné ozdobné predmety kriedovou farbou? Žiaden problém. Pomocou StyleColor môžete trendy módny vzhľad zrealizovať úplne okamžite. Vytvorte jedinečný kúsok, ktorý je možné kombinovať s inými štýlmi zariaďovania.

S kriedovými farbami StyleColor dosiahnete mimoriadne matné povrchové úpravy s vysokým pokrytím. Vysoko kvalitné farebné pigmenty zaisťujú výrazný farebný efekt. Farby sú na báze vody, takmer bez zápachu a šetrné k životnému prostrediu.

Kriedové farby StyleColor je možné použiť nielen na drevo, ale aj na mnoho ďalších povrchov, ako sú sadrokartón, sadra, tapety, betón alebo murivo. Sú preto ideálne na návrh vašej steny.

Nenašli ste vhodnú farbu? Potom si nechajte kriedovú farbu StyleColor namiešať presne podľa vášho výberu.
Izolačný základný náter je možné použiť na rôzne povrchy. V zásade však existuje, aby zabránil vytekaniu zložiek dreva. Toto sa zvlášť odporúča pre dreviny ako dub, borovica alebo mahagón. Izolačný základný náter navyše zlepšuje priľnavosť kriedovej farby.
Vosk predstavuje povrchovú úpravu kriedovej farby. Bezfarebný vosk chráni povrchy vytvorené kriedovou farbou a dodáva im bohatý lesk. Farebný vosk vytvára ďalší efekt. Tmavý vosk je inak absorbovaný farbou kriedy. Takto sa vytvorí špeciálny farebný efekt.
Číry lak StyleColor chráni nábytok, ktorý je obzvlášť namáhaný pred poškriabaním a poškodením. Nanáša sa po dosiahnutí požadovaného efektu kriedovou farbou.

Vosk alebo číry lak?

Vosk je vhodný pre rustikálny dizajn s prírodným nádychom. Číry lak má iba tesniace vlastnosti a vzhľad povrchu ostáva nezmenený.

Farby na stenu

Máte radšej klasiku namiesto oslnenia a extravagantnosti? Žiaden problém. Potom sa rozhodnite pre pripravený tónovaný náter na steny od StyleColor.

Široká škála farieb má pre vás pripravených 30 odtieňov. So všetkými farbami sa dá ľahko pracovať, majú vysoké krytie, sú priedušné a sú odolné proti kvapkám a striekajúcej vode.

Na trblietavú glazúru StyleColor Shine nikdy nie je neskoro. Ak by ste sa predsa len rozhodli pre niečo neobvyklé, jednoducho to naneste na hotovú stenu.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať