Návod

Ako namontovať umývadlovú batériu Top Mount

Top Mount batériu môžete pohodlne namontovať do už pevne zabudovaného umývadla. Vymeniť alebo pripojiť umývadlovú batériu nebude s našim video návodom z projektovej dielne HORNBACH žiadny problém.

Na tento projekt budete potrebovať

Krok za krokom

01

Top-Mount batériu môžete pohodlne namontovať do už pevne zabudovaného umývadla. Najprv nainštalujte podstavec batérie do otvoru na kohútik. Aby ste zaviedli podstavec do otvoru, musíte najprv otočiť upínacími kliešťami smerom dovnútra. Potom podstavec v otvore na kohútik vyrovnajte tak, aby bolo označenie „Predná strana“ vpredu.

 Ako namontovať batériu Top Mount
02

Teraz opatrne pritiahnite skrutky s vnútorným šesťhranom, tak podstavec upevníte.

 Ako namontovať batériu Top Mount
03

Ďalej priskrutkujte obidve flexi hadice do závitu v hornej časti batérie. Na to nepotrebujete žiadne náradie.

Potom zaskrutkujte obidve závitové tyče. Ak je to možné, môžete závitové tyče zaskrutkovať skrutkovačom.

 Ako namontovať batériu Top Mount
04

Teraz môžete namontovať hornú časť batérie. Zasuňte do podstavca jednu pripojovaciu hadicu za druhou.

 Ako namontovať batériu Top Mount
05

Hornú časť batérie postavte na podstavec tak, aby sa šípka nachádzala presne na šípke. Potom hornú časť otočte smerom dopredu, až kým nezapadne. Vodný výtok teraz bude ukazovať presne smerom dopredu.

Upevnite hornú časť batérie k podstavcu batérie pomocou nastavovacej (červíkovej) skrutky. Použite na to vnútorný šesťhran.

 Ako namontovať batériu Top Mount
06

Spojte obidve flexibilné pripojovacie hadice s rohovými ventilmi. Z rohového ventilu odskrutkujte skrutkové prípojky – pretože pripojovacie hadice majú svoje vlastné skrutkovanie. Dbajte na to, aby boli vložené tesniace krúžky.

 Ako namontovať batériu Top Mount
07

Na záver môžete opäť otvoriť hlavný prívod vody. Pritom skontrolujte na rohových ventiloch, či je všetko utesnené. Teraz môžete obidva rohové ventily otvoriť a batériu vyskúšať.

 Ako namontovať batériu Top Mount

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako namontovať umývadlovú batériu

Potrebujete vymeniť poškodenú umývadlovú batériu? Pripravili sme pre vás dva spôsoby, ako batériu inštalovať. S video návodom z projektovej dielne HORNBACH, nákupným zoznamom a dobrými radami to zvládnete ľavou zadnou. viac