0 Nákupný zoznam 0 Košík
Hornbach Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava – Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 8. 8. 2022 o 20:44. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Vyberte si svoju kategóriu

Nekonečné možnosti s HORNBACHom

Staňte sa naším hrdinom

Leto ako má byť, leto s HORNBACHom.

Čo vás napadne, keď sa povie leto? Budú to prázdniny, dovolenky, cesty okolo sveta, búrky, slnko a voda? Alebo sa vaša odpoveď bude točiť výlučne okolo záhrady a nových projektov, na ktoré prišiel ten správny čas? V prvom prípade si všetko vychutnajte do sýtosti, v druhom prípade vás HORNBACH bude sprevádzať a inšpirovať, kedykoľvek to budete potrebovať.

V záhrade sa stále niečo deje

Zoznam záhradných a interiérových projektov je nekonečný. Vždy sa niečo deje. Tak naríklad terasa. Okrem nosnej konštrukcie je alfou a omegou výber terasovej dlažby. Môžete položiť buď drevené dlaždice so systémom click, ktoré sú najvhodnejšie na rýchlu inštaláciu, alebo prírodné drevené terasové dosky. Tie si vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Príjemným a praktickým kompromisom pre vás môžu byť terasové WPC dlaždice, ktoré kombinujú prirodzený vzhľad s jednoduchou údržbou.

Práca v záhrade znamená aj kontrolu a starostlivosť o to, čo už bolo v priebehu rokov otestované. Skontrolujte, či drevený plot nepotrebuje nový náter. To isté platí, ak máte okolo svojho pozemku kovový plot. A keď už budete v tom, postarajte sa aj o vstupnú bránu. Vonkajšia dlažba aj všetky časti vymývanej dlažby by mali byť v dobrom stave. Namáhané miesta opravte alebo vymeňte. Vďaka novým chodníkom k vášmu domu sa vám bude o to lepšie chodiť k vonkajším vchodovým dverám. Skontrolujte zabezpečenie balkónových dverí, aby ste nemali nepozvané návštevy.

Do záhradného domčeka sa ukryjete aj vy

Samostatnou a veľmi dlhou kapitolou je starostlivosť o záhradné domčeky. Určite ste si už všimli, že drevený záhradný domček nie je len miestom, kam môžete umiestniť takmer všetko od vysokotlakových umývačiek a čističov až po nevyužité vlnité plechy, ktoré vám zostali, ale že je nevyhnutné sa o takýto záhradný domček starať. Dôležitá je ochrana dreva, kvalitná farba a lak. Okrem toho sú nielen drevené, ale aj plastové záhradné domčeky praktickým systémom na zber dažďovej vody. Preto skontrolujte priepustnosť strešných žľabov a zvodov, aby malo do sudu na vodu čo odtekať. Ak nemáte na záhrade dostatok miesta pre domček, potom sú skvelou variantou záhradné skrinky. Poslúžia ako úložný priestor na drobné náradie, záhradné lehátka, hračky, ktoré môžete mať pekne pod zámkom.

Záhrada rajských pôžitkov

Najväčšia aj tá najmenšia záhrada by mala okrem príjemných starostí prinášať hlavne tú najväčšiu radosť. Je váš skleník naplnený až po strop, vaše kvetináče sú vysadené kvetmi všetkých odtieňov a farieb, alebo aj pri tyčiach k rastlinám to zíva prázdnotou? Je najvyšší čas to napraviť. To isté platí pre vyvýšené záhony, ktoré sa vám za vašu starostlivosť odmenia bohatou úrodou.

Grilovačky pod hviezdami

Na trávnik ako zo žurnálu to chce neúnavných pomocníkov. Rokmi preverenou klasikou sú benzínové kosačky, ktorým ale na kolesá šliapu robotické kosačky. V prvom prípade ste pánom situácie od prvého do posledného stebla vy, v druhom prípade kosačke vytýčite hranice a môžete ísť v kľude motať hadicu navijakom na hadicu a usporiadať záhradné stoly na večernú grilovačku. Pretože letné popoludnia a večery sú na záhradách, terasách a balkónoch rovnako to najlepšie. S predstihom je potrebné rozpáliť gril na drevené uhlie. Pokiaľ sa nestíha alebo si šéfkuchár na drevené uhlíky ešte netrúfne, tak plynové grily tŕň z päty vytiahnu raz dva. Stravníkov usaďte k záhradným zostavám, v prípade potreby navýšte počet záhradných stoličiek, nech nikto nie je ukrátený. Veľmi praktickou záležitosťou sú pivné sety, bez ktorých sa nezaobíde žiadny večer pod holým nebom. Lavicu a stôl vybalíte a než narátate do troch, tak máte miesto napríklad pre desať ľudí.

A čo deti?

Zabaviť ich na dobre vybavenej záhrade môže byť jednoduchšie, než sa zdá. Trampolína s ochrannou sieťou im poskytne pohyb, zábavu zase detské ihrisko, na ktorom bude množstvo hračiek a záhradných hojdačiek. V prípade, že sa počasie nebude tváriť prívetivo, postavte ratolestiam detský domček, nech majú strechu nad hlavou.

Ochladenie príde vhod

Keď to v priebehu záhradnej slávnosti bude piecť o sto šesť, tak roztiahnite slnečníky, vysuňte markízy, rozmiestnite stojanové ventilátory a pustite klimatizácie a ochladzovače vzduchu na plné obrátky. Ak ani to nebude stačiť, skočte sa schladiť do nadzemného bazéna s priezračnou vodou alebo do nafukovacej vírivky. Po náročnom dni na záhrade si to zaslúži každý.

Je čas na renováciu

V priebehu letnej sezóny je priam skvelé, a počasie k tomu často nabáda, keď sa môžete pustiť do interiérových úprav. Pustiť sa dá do výmeny jednokrídlových okien a plastových dvojkrídlových okien, rovnako ako do osadenia nových interiérových dverí do pevných obložkových zárubní. Vetrá sa a nikomu to nevadí. Inštalácii sprchového kúta a veľmi praktického modulu do sadrokartónu tiež nič nebráni. Stačí si len premyslieť, či izbám pristane moderná vinylová podlaha alebo stále obľúbená laminátová podlaha, ktorá je spoločne s drevenou podlahou takou nestarnúcou klasikou v našich domácnostiach. Keď už je reč o podlahách, tak nesmieme zabudnúť na dlažbu. Populárna je dlažba imitácie dreva, ktorá pre oko pôsobí príjemnejšie ako dekory klasickej dlažby. Inšpiráciou vám môže byť naša rada, že dlažba imitácie kameňa vyzerá rovnako ako skutočný kameň s tým rozdielom, že má lepšie vlastnosti. Podobne je to s dlažbou imitácie betónu, ktorá sa najviac hodí do minimalistického a moderného interiéru. Atmosféru luxusu v obytnom priestore navodí dlažba imitácie mramoru. Stačí si teda iba vybrať podľa svojho vkusu.

Vykurovacia sezóna je skoro za dverami

Okrem toho je v nasledujúcich mesiacoch ten najlepší čas pripraviť sa na vykurovaciu sezónu. Dobre urobená tepelná izolácia, napríklad pomocou expandovaného polystyrénu alebo tradičnej sklenej vaty, je základom úspechu. Skontrolujte si funkčnosť bojlera Ariston, dokonale vyčistite krbové kachle a dymovod, doplňte zásoby palivového dreva a nechajte urobiť revíziu kombinovaného bojlera s kotlom na tuhé palivo, nech všetko spoľahlivo funguje tak, ako má.

Kde je najvýhodnejšie zaobstarať tovar za trvale najnižšie ceny?

Čerpajte novú inšpiráciu z našich návodov. Rozviňte svoje nové nápady na ďalšie kutilské projekty, ktorými skrášlite dom aj záhradu. Vy máte schopnosti, my skúsenosti. V HORNBACHu vám radi poradíme s vašimi záhradnými, stavebnými a interiérovými projektmi.

Kde najlepšie zoženiete tovar za najnižšie ceny?

Všetci naši zákazníci už vedia, že v HORNBACHu si vďaka záruke trvale najnižších cien zaobstarajú celý náš sortiment za najvýhodnejšie ceny. Pre realizáciu svojich projektov zakúpte náradie a stroje v jednej z predajní HORNBACH alebo online v e-shope.

HORNBACH - S nami to zvládnete.

hore
HORNBACH