0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 3. 6. 2023 o 10:17. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Chystáte sa maľovať a natierať? Skúste to s farbami HORNBACH

Doba čítania: 7 min.
Chystáte sa maľovať a natierať? Skúste to s farbami HORNBACH

HORNBACH vie, čo je dobré pre vaše steny. Či už sa jedná o fasádne farby, farby na steny, laky, lazúry alebo vnútorné omietky - s farbami HORNBACH si vždy vyberiete správne.

To znamená značka HORNBACH

HORNBACH vyrába vlastné farby na steny, omietky, laky a lazúry už od roku 1978. Našim cieľom sú užívateľsky prívetivé výrobky, ktoré si zároveň zachovávajú vysokú kvalitu. S farbami HORNBACH získate kvalitné produkty pre širokú oblasť využitia.

Perfektné výsledky pri veľmi dobrom pomere cena-výkon!

Všetky farby HORNBACH sú vyrábané v Nemecku podľa prísnych ekologických noriem. Zároveň sa môžu oprieť o dlhoročné skúsenosti našich odborných pracovníkov.

Výhody farieb HORNBACH

  • Široká ponuka kvalitných výrobkov pre všestranné použitie.
  • Veľmi dobrý pomer cena-výkon.
  • Neustály vývoj pre maximálne krytie, najlepšie výsledky a životnosť.
  • Služba miešanie farieb HORNBACH online alebo v predajni.
  • Optimálne zladené maliarske náčinie.
  • Nezávisle testovaná nemecká značková kvalita.

Sortiment farieb HORNBACH

Pre HORNBACH znamená vysoká kvalita nielen jednoduchú aplikáciu a dokonalé výsledky, ale predovšetkým absolútnu bezpečnosť pri používaní.

Napríklad všetky disperzné farby HORNBACH sú na báze vody. Naše laky a lazúry neobsahujú rozpúšťadlá alebo majú znížený obsah rozpúšťadiel, a preto sú vhodné pre zdravé bývanie.

Interiérové farby HORNBACH

Interiérové farby a omietky HORNBACH sa ľahko aplikujú a poskytujú optimálne výsledky z hľadiska krytia, vzhľadu povrchu a trvanlivosti.

Pri renovácii nie vždy stačí klasický náter stien, napr. ak potrebujete zabrániť presakovaniu starých škvŕn alebo vytvoriť extrémne odolný povrch proti poškriabaniu. Práve tu sa oplatí použiť kvalitné farby HORNBACH.

Pre zdravú klímu vášho domova

Pre vysokú odolnosť vašich stien

Konzervačné látky môžu v zriedkavých prípadoch spôsobovať alergie. Preto ich v mnohých interiérových farbách nepoužívame.

Najmä v obytných priestoroch, ako sú spálne alebo detské izby, sa oplatí používať farby bez konzervačných látok.

Majte na pamäti

Ak sú farby bez konzervačných látok zafarbené prostredníctvom miešacieho centra farieb, nie sú už z technických dôvodov bez konzervačných látok, pretože farebné pasty musia byť v súčasnej dobe stále konzervované.

Fasádne farby HORNBACH

Vonkajší náter musí dlhodobo chrániť fasádu pred vplyvom počasia. V súčasnosti sú v móde farebné fasády. Zvolená farba by nemala vyblednúť ani po niekoľkých rokoch. Preto HORNBACH ponúka fasádne farby, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a zaručujú dlhodobú stálosť farebného odtieňa.

Najmä silikónová fasádna farba HORNBACH Plus je navrhnutá tak, aby chránila vašu fasádu až 15 rokov. Je vybavená ochranným filmom, ktorý zabraňuje vzniku zelených povlakov. So zodpovedajúcim podkladom tvorí neprekonateľnú dvojicu.

Minerálne podklady, ako sú tehly, vápno, vápenocement, cementová omietka, betón alebo minerálne murivo, sa najlepšie natierajú silikátovou farbou.

Laky HORNBACH

Laky HORNBACH zanechajú vaše povrchy v tej najlepšej možnej forme. Či už v interiéri alebo exteriéri, poskytujú im dlhodobú ochranu a vie ich dokonale zvýrazniť. Aby bolo možné farebné laky natierať na akýkoľvek povrch, ponúka HORNBACH vhodný základný náter.

Farebné laky HORNBACH sú bez rozpúšťadiel alebo s redukovaným obsahom rozpúšťadiel. Ak chcete, aby vaše povrchy boli naozaj odolné proti poškriabaniu, je správnou voľbou hybridný lak HORNBACH. Pokiaľ má byť lak použitý napríklad na detské hračky, odporúča sa akrylátový lak na vodnej báze HORNBACH.

Okrem klasických farebných lakov ponúka HORNBACH špeciálne laky na riešenie problémov, medzi ktoré patrí napríklad lakovanie radiátorov, lodí alebo dlaždíc.

S lakom na obklady HORNBACH vaše staré obklady opäť zažiaria. Ak sa vám farba dlaždíc opozerá, možno ju jednoducho prelakovať. Lak na dlaždice možno tiež namiešať v požadovanom odtieni.

S ochrannými farbami na kov HORNBACH sú všetky kovové povrchy optimálne chránené proti korózii. Klasická ochranná farba na kov HORNBACH je vhodná na všetky kovové podklady a možno ju nanášať aj priamo na hrdzu.

Zaujímavých efektov možno na kove dosiahnuť pomocou sľudovej farby HORNBACH na železnú rudu alebo farby HORNBACH s kladivkovým efektom.

Ochrana dreva HORNBACH

Aby drevo zostalo dlho krásne, je dôležité používať správnu ochranu dreva. Vo vonkajšom prostredí je dôležitá najmä ochrana pred UV žiarením, vlhkosťou alebo rastom rias či plesní. V interiéri by drevo malo byť ošetrené prípravkami s nízkym obsahom látok, znečisťujúcich ovzdušie v miestnosti.

Drevo v exteriéri

Lazúry HORNBACH pre použitie v exteriéri poskytujú drevu dlhodobú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Napríklad s lazúrou na drevo HORNBACH Plus môžete získať až 7 rokov ochrany.

HO Lazúra na drevo Klasik na báze rozpúšťadiel je impregnácia, základný náter a lazúra v jednom a poskytuje tak optimálnu ochranu napr. plotov, záhradných domčekov alebo strešných podhľadov.

Oleje na drevo sa používajú najmä na ochranu záhradného nábytku alebo terás. Olej na drevo HORNBACH Plus sa vyznačuje vysokým obsahom pevných látok (52%). Tým je zaistená obzvlášť dobrá ochrana proti vlhkosti: voda sa jednoducho odparí.

Pokiaľ chcete drevo natrieť nepriehľadným náterom, je dobré použiť farbu na drevo, chrániaciu pred poveternostnými vplyvmi. Z farieb na drevo odporúčame napríklad HORNBACH kryciu farbu na drevo Plus.

Drevo v interiéri

Ochrana dreva je rovnako dôležitá v interiéri ako v exteriéri. Hoci tu na drevo nepôsobia vplyvy počasia, stále ho môže ohrozovať napríklad vlhkosť. Pri správnej starostlivosti zostanú drevené povrchy v interiéri chránené a zachovajú si svoju pôvodnú hodnotu.

Výrobky HORNBACH na ošetrenie dreva neobsahujú rozpúšťadlá. Vosky, ako je napríklad balzam s včelím voskom HORNBACH, drevo zušľachťujú a ošetrujú.

Interiérové lazúry na drevo HORNBACH možno použiť na všetok drevený nábytok, dvere alebo doplnky. Hodí sa najmä na detské hračky. Pre obzvlášť namáhané povrchy, ako sú stoly alebo drevené podlahy, odporúčame tvrdý voskový olej HORNBACH.

Farby HORNBACH v odtieni podľa vášho výberu

Všetky farby, laky a lazúry HORNBACH si môžete nechať namiešať v odtieni podľa vášho výberu v centre miešania farieb - online aj vo vašej predajni HORNBACH.

Pomocou farebnej škály možno kedykoľvek znovu namiešať vami zvolený odtieň. Vyhnete sa tak zbytočnému skladovaniu farby a vaša farba bude vždy ako práve vytiahnutá z regálu.

Témy, ktoré by vás mohli zaujímať

hore