0 Nákupný zoznam 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 29. 9. 2023 o 5:11. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.
Poradenstvo

Mood for Wood

Mood for Wood

Tento štýl interiéru v drevených a zemitých tónoch vyžaruje pocit bezpečia a prirodzenosti. Decentný a zároveň útulný. Jeho charakteristickým znakom je: Rustikálnosť. Mnohé odtiene dreva, výrobky s ručne vyrábaným charakterom, kvetináče a vázy v matnej terakotovej farbe a útulné, mäkké kožušiny a textílie tvoria teplý protipól k moderným betónovým podlahám a skleneným fasádam. Etnický nádych pre vaše štyri steny.

Dobre chránené, trvalo udržateľne vyrobené: príroda hrá v tomto štýle nábytku hlavnú úlohu. Teplé drevo, hlina a terakota, ľan, sisal a konope charakterizujú atmosféru miestnosti a vytvárajú neporovnateľnú klímu, ktorá v miestnosti dýcha. Farebná paleta je začlenená do upokojujúcej symfónie zemitých a drevitých tónov.

Mood For Wood je štýl nábytku, ktorý je blízky prírode. Je ideálny pre každého, kto chce mať doma dotyk lesa.

Drevo sa stane vaším domovom

Bývanie v drevenej stavbe je útulné a predstavuje koncepciu udržateľného bývania, pretože drevo je trvanlivé a dá sa opätovne použiť. Drevo je tiež zdravý stavebný materiál, je priedušné a má vynikajúce vykurovacie vlastnosti. Absorbuje škodliviny a zabezpečuje optimálnu klímu v interiéri, pretože reguluje vlhkosť. Niet divu, že tento trend bývania sa zameriava na interiérový dizajn s drevom.

Drevo bez emisií prispieva k zdravému životnému prostrediu. Rovnako ako vodou riediteľné laky a najmä oleje a vosky s nízkym obsahom škodlivín. Olejované drevené podlahy sú pocitovo teplejšie ako lakované podlahy a v maximálnej možnej miere si zachovávajú svoje vlastnosti regulujúce vlhkosť. To prispieva k príjemnému životnému prostrediu. Blízkosť prírody je vo vašom domove nielen viditeľná, ale aj hmatateľná. Prírodné prostredie vám dáva pocit bezpečia a istoty.

Tmavohnedá podlaha uzemňuje svetlý interiér.

Ako obložiť stenu dreveným obkladom

Drevo ako materiál nikdy nevyjde z módy. Rozhodli ste sa, že si interiér vyzdobíte dreveným obkladom? Tak to sa vám určite bude hodiť video návod z projektovej dielne HORNBACH, ako drevené obklady na steny správne prilep viac

Materiály pre všetky zmysly

V našom digitálnom a rýchlom svete túžime po veciach, ktorých sa môžeme dotknúť a uchopiť ich. Trend takýchto materiálov žije ďalej. Povrchy sú väčšinou matné. Prírodné materiály s nízkou ekologickou stopou, ako je ľan, sisal, konope, rafia, sú čoraz obľúbenejšie. Udržateľné a vegánske alternatívy kože sa dajú vyrobiť aj z mnohých prírodných zdrojov, ako sú jablká, ananásy, huby alebo kaktusy.

Štýl nábytku je inšpirovaný prírodou a je vo farbách zeme a dreva. Vytvoríte si tak obytné priestory s prírodným a útulným nádychom. Mood for Wood prichádza s huňatými kožušinami a vlnenými kobercami s vysokým vlasom a je konfrontovaný s tkaninami z juty, sisalu, konope a bambusu. Lemovanie hladkých kobercov je v kontrastných farbách alebo z rovnakého materiálu. Možno pozorovať niektoré živé lineárne vzory.

Textílie ako lesklé zamaty, mäkké imitácie jahňacej kože a plyšu, ako aj šály a vankúše so strapcami vyzývajú k tomu, aby ste sa cítili dobre. Tartan a jemné kockované vzory dodávajú atmosfére nádych moderného vidieckeho šarmu, zatiaľ čo geometrické vzory kilimov pridávajú africký nádych.

Žalúzie s lamelami vyrobenými z udržateľne pestovaných rastlín, ako je dub alebo bambus, vytvárajú v miestnosti zdravú atmosféru a zvyšujú komfort bývania. Na dosiahnutie harmonického a jednotného štýlu zariaďovania je najlepšie čerpať z materiálov a farieb nábytku. Teplé tóny prírodných materiálov filtrujú svetlo a poskytujú príjemne sfarbené denné svetlo.

Ďalší dizajn vašich stien: prírodný a zdravý

Čisto prírodný dizajn nás upokojuje a uzemňuje. S hlinenými omietkami môžete vytvoriť výnimočné miestnosti. Hlinené omietky vyžarujú prírodnú auru a nesú v sebe hlbší rozmer. S vekom sa stávajú krajšími. Absorbujú zvuk a vyvolávajú podnety na dotyk. Vďaka svojim vlastnostiam regulácie teploty a vlhkosti zabezpečujú príjemnú a priaznivú klímu v miestnosti.

Pri výbere tapiet zohrávajú úlohu aj ekologické a sociálne aspekty. Textilné tapety vyrobené z prírodných priadzí, ako je juta, ľan alebo viskóza, tiež prispievajú k zlepšeniu klímy v interiéri. Dobrá akustika v miestnosti je rovnako dôležitá ako príjemná atmosféra v obytných priestoroch. Okrem tapiet k tomu prispievajú aj akustické a čalúnené panely.

Mood for Wood: miešanie farieb

Stačí sa pozrieť na vzorník farieb a vybrať si obľúbené farby. Zapíšte si čísla a názvy farieb a nechajte si v centre na miešanie farieb namiešať požadované množstvo. Ak máte ďalšie otázky, naši kolegovia v stredisku miešania farieb vám radi poradia.

Farby Mood for Wood
hore